Pristine Adana Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Kosova Adana uçak biletleri

Kosova - Adana
uçuşları

Priştine Adana Uçak Bileti

Adana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Adana, Türkiye’nin modern, büyük ve gelişmiş şehirlerinden biridir. Seyhan Nehrinin kıyısına ve Toros Dağlarının güney bölümüne kurulan bir ildir. 2022 nüfus verilerine göre bu metropolde 2 milyon 265 bin kişi yaşar. Bu nüfus verilerine göre Ülkemizin altıncı büyük şehridir. Çukurova, Sarıçam, Seyhan ve Yüreğir gibi merkez ilçeleri başta olmak üzere 15 tane ilçeye sahiptir. Adana’ ünlü kültür, ticaret ve endüstri metropolü olarak bilinir.Bunun dışında şehir hem doğal güzellikleri hem tarihi değerleri hem de yöresel lezzetleri ile turistlerin tatil listesinde ilk sıralarda yer alır. 

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Adana lezzet turizmiyle, doğal güzellikleriyle ve tarihi alanlarıyla ziyaretine gelen her insanın mutlu ayrılmasını sağlar. Şehrin geçmişi binlerce yıl öncesine dayandığı için en çok tarihi ve kültürel değerleriyle dikkat çeker. Adana’nın meşhur ilçesi olan Seyhan’ı ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan alışveriş merkezlerine, fuar alanlarına, tarihi mekanlara ve devasa parklara gidebilirsiniz. Bahsi geçen alanlar günün her saati son derece hareketli geçer. Adana’da mutlaka görmeniz gereken diğer yerler arasında Misis Köprüsü, Sirkeli Höyüğü, Bebekli kilise, Hasan Ağa Camii, Ağca Mescit, Adana Ulus cami ve Adana Arkeoloji müzesi, Varda Köprüsü,Meydan Kalesi, Adana Ulu Camii, Gön Hanı, Tuz Hanı, Çarşı Hamamı ve Kapıkaya Kanyonunu sayabiliriz. 

Adana’nın Tarihi Dokusu

Adana’nın geçmişine bakıldığında metropolün tarihi üç bin yıl öncesine kadar dayanır. Adana’nın ismi, Hitit İmparatorluğu altında bulunan Kizzuvatne krallığının “Adanya Uru” isminden türetilmiştir. Adana da arkeolojik çalışmalar neticesinde pek çok yapı ve eser bulunmuştur. Ayrıca şehir köklü bir geçmişe sahip olduğu için her sokağında tarihten yapı ve eser bulunur. Mesela, Taş köprü bu ilde mutlaka görülmesi gereken tarihi bir noktadır. Adana’ya gidildiğinde görülmesi gereken diğer yerler arasında Yılan Kalesi, Tarihi Alman Köprüsü, Misis Köprüsü, Sirkeli Höyüğü, Feke Kalesi, Hasan Ağa Camii, Ağca Mescit Akören Antik Kenti, Meydan Kalesi, Adana Ulu Camii, Gön Hanı, Tuz Hanı, Çarşı Hamamı ve Irmak Hamamı vardır. 

Adana’da Kültürel Etkinlikler

Akdeniz Bölgesi’nin yemek kültürüyle gönüllerde taht kuran şehri Adana, sunduğu kültürel etkinliklerin çeşitliliğiyle de dikkat çeker. Şehirde eğlenceli ve hareketli anlar kaydedeceğiniz birçok mekan vardır. Bu mekanlar herkese hitap etmek üzere alkollü ve alkolsüz olarak seçeneklere ayrılır. Şehir merkezinde yer alan restoran, çay bahçesi, kafe, clup, meyhane, kulüp, disko ve pub gibi alanlar doyasıya eğlenilecek mekanlardan yalnızca bazılarıdır. Bahsi geçen mekanların çoğu sabaha kadar eğlenebileceğiniz ve anılarınıza anı ekleyeceğiniz alanlardır. Bunların yanı sıra metropolde her yıl düzenlenen festival, şenlik ve konserlerde vardır. Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Altın Koza Film Festivali, Adana Lezzet Festivali, bu festivallerden bazılarıdır. 

Adana’da Konaklama İmkanları 

Adana milyonlarca yerli ve yabancı turisti her yıl en iyi şekilde misafir eder. Şehir hem yemek kültürü hem doğal güzellikler hem de tarihi alanlar bakımından ziyaretçilerine pek çok alternatif sunar. O nedenle Adana’da konaklama seçeneği bir hayli fazladır. Çünkü bu metropol her bütçeye ve isteğe hitap edebilecek seçenekte konaklama yeri vardır. Bunlar arasında Lüks otel, butik otel, villa, apart ve pansiyonu sayabiliriz. Lüksünden ve konforundan ödün vermek istemeyenler lüks otel veya butik otellere yönelebilir. Bütçesi kısıtlı olan turistler ise şehir merkezinde yer alan apart veya pansiyonlardan tercih edebilir. 

Adana’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Adana’nın yöresel lezzetlerle dolu olan mutfağı, her yıl ziyaretine gelen yerli ve yabancı turistler tarafından çok sevilir. Hatta pek çok insan bu mutfaktaki lezzetleri tatmak için şehre gelir. Adana lahmacunu ve Adana kebabı, Adana’da denemeniz gereken ilk lezzetler arasındadır. 

Şırdan Dolması da Adana’da mutlaka tatmanız gereken bir lezzettir. Yeni popüler olmaya başlayan bu yemeğin tadının enfes olduğu söyleniyor. Şehrine gittiğinizde yemeden dönmemelisiniz. Hem sağlıklı hem de doyurucu olan Kelle paçayı, mutlaka denemelisiniz. Özellikle bahar ve kış aylarında gittiyseniz şifa amacıyla da olsa tatmalısınız. Adana’da mutlaka tatmanız gereken diğer lezzetler arasında Mumbar, Analı Kızlı Çorba, Kelle paça, Çürük, Yüzük Çorbası, Adana Kebabı ve Baharatlı ekmeği vardır. 

Adana’da denemeniz gereken tatlı ve içeceklerde vardır. Enfes lezzete sahip olan karakuş tatlısı, Adana’da mutlaka tatmanız gereken bir tatlıdır. Adana usulü halka tatlısı hem restoranlarda hem kafelerde hem de seyyar satıcılarda bulabileceğiniz bir tatlıdır. Bunların dışında bici bici, cevizli sarı burma tatlısı ve cezerye tatlısını denemelisiniz. İçeceklerden şalgam suyunu denemeden şehirden ayrılmamalısınız. 

Adana’da Ulaşım Olanakları 

Priştine’den Adana Havalimanına 1 saat 40 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Adana gezisi sırasında kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı vardır. Bu ulaşım alternatifleri fiyat ve konfor bakımından birbirinden çok farklıdır. Ancak Adana’da her beklentiye ve bütçeye hitap eden ulaşım aracı vardır. Bunlar arasında taksi, otobüs, özel araç ve dolmuş gibi seçenekleri sayabiliriz. 

Otobüs ile Ulaşım

Adana ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Adana Havaalanından şehir merkezine ve başka alana belediye otobüsleri vasıtasıyla kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz merkeze dilerseniz otelinize dilerseniz de gezip görmek istediğiniz yerlere belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Dolmuş ile Ulaşım

Adana şehir içi ulaşımında kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise dolmuştur. Adana’nın pek çok noktasına giden dolmuşlar ile kısa zamanda iyi bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Adana havalimanından araç kiralayarak da geziye başlayabilirsiniz. Birçok firmanın verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Adana Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksidir. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksiler ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmez. 

Priştine Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Priştine Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta yer alır. Priştine havaalanına en ekonomik şekilde ulaşabilmeniz için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında taksi ve servis aracı ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Priştine ile Adana Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Priştine ile Adana arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürer. Birbirinden farklı şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu ve rahatlığı bulabilmeniz için siz değerli yolculara pek çok seçenek sunulur. 

Priştine ile Adana Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Priştine ile Adana arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 1.360 kilometredir. 

Priştine ile Adana Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Priştine ile Adana arasında gerçekleştirilen uçuş hizmeti pek çok firma tarafından düzenlenir. Uçak şirketleri müşterilerini mutlu etmek için kimi zaman indirim ve avantajlar düzenler. Bu sayede onların daha ekonomik fiyatlara gidecekleri şehirlere ulaşmalarını sağlarlar. Bu durumdan faydalanabilmek için uçak firmalarını takip etmeniz gerekir.Kosova

Adana Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

18 °C

17 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Kosova Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

1 °C

0 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Adana varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
918,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.523,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.265,90TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.236,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.693,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.847,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.774,85TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.684,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.549,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.054,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.038,31TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis