Samara Düsseldorf Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Samara Dusseldorf uçak biletleri

Samara - Dusseldorf
uçuşları

Samara Duesseldorf Uçak Bileti

Duesseldorf Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Duesseldorf, Almanya’nın önemli bir endüstri şehri olup, kültür ve sanatta da plana çıkmıştır. Aynı zamanda Duesseldorf şehri Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin de başkentidir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Duesseldorf Almanya’nın Batı bölümünde yer almıştır. Savaşta ise şehrin %80’i harap olmuştur. Ancak savaş sonrasında şehir tekrar hızla kalkınmayı başararak ayağa kalkmıştır. Günümüzdeki metropol haline dönmüştür. Almanya’nın en kalabalık 7. Şehridir.

Roma İmparatorluğu döneminden beri Duesseldorf şehri, yerleşim yerlerinden biri olmasından ötürü hem Orta hem de Yeni Çağ’da Berg Dükalığı’nın da başkentliğini yapmıştır. Napolyon Savaşları’nda da şehir ağır bir şekilde etkilenmiştir. Berg Dükalığı’nın sonrasında Prusya Devlet’ine dahil olmasından sonra şehir artık kalkınma dönemine girmiştir. Her ne kadar savaşlardan büyük bir şekilde etkilenmiş olsa da şehir günümüzdeki haline hızla gelmeyi başarmıştır.

Duesseldorf’ta Gezilebilecek Yerler

Duesseldorf şehri zamanınıza bağlı olarak sizler için detaylanabilecek olan birçok aktiviteye sahip bir şehirdir. Aynı zamanda şehrin uzak noktalarında görülesi birçok önemli yer olduğu kadar şehir merkezinde de bir hayli gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Rheinturm, şehirideki en popüler yapılardan biri olma özelliğine sahiptir. 1981 yılında inşa edilmiştir. Yapım amacı telekomünikasyon içindir. Tam olarak 234 metre uzunluğunda olan kule Duesseldorf’un en uzun kulesidir. 1979 ve 1982 seneleri arasında yapılmıştır.Ren Kulesi mimar H. Deilmann’a ait bir tasarıma sahiptir. Hatta diğer şehirlere de örnek bir yapı olmuştur. Sizlere eşsiz bir Duesseldorf manzarası sunar.

Der Neuse Zolhof, şehrin Ren Nehri kıyısında yer alır. Bu yapı 3 farklı binadan oluşur. Bir proje halinde yapılmış olan bu binaların her biri farklı mimarilere sahiptir. Özellikle sahip olduğu küçük pencerelerle dikkat çeker. Şehre de farklı bir görünüm kazandırmıştır. Duesseldorf şehri için simgesel yapılardan biridir. Binalar 1996 ve 1999 yılları arasında Amerikalı mimar olan Frank Gehry tarafından tasarlanmıştır.

Tonhalle, özellikle kültürel etkinliklerden hoşlanan kişiler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gerekir. Duesseldorf Symphoniker, şehir orkestrasının merkezi olarak 1926 yılında yapılmıştır. Oldukça etkileyici bir konser salonu olmasıyla dikkat çekmektedir.

Aziz Lambertus Kilisesi, Duesseldorf şehrinde görebileceğiniz en eski binalardan biridir. Bina hem içeriden hem de dışarıdan olmak üzere ziyaretçilerini kendisine hayran bırakır. Tuğladan yapılmış olup Gotik bir mimariye sahiptir. İnşa tarihi 1288 olup yapı üç nefli bir salon kilisesidir. Ancak 1815 yılında çıkan bir yangın sonucunda kilisenin kulesi yok olmuştur. Yenileme çalışmaları yapılmıştır. Ancak bu sırada nemli ve henüz tam olarak kurumamış bir ahşap malzeme kullanımı sebebiyle çatı bükülmüştür. 

Duesseldorf’un Tarihi

Duesseldorf şehrinin tarihi eskilere uzanır. Şehir aynı zamanda tarih boyunca çok fazla savaşa tanıklık etmiştir. Bu yönüyle de Duesseldorf önemli gezilecek yerlerden biridir. Sokaklarda, meydanlarda gezerken şehrin tarihi kokusunu da özümleyeceksiniz. Königsallee, Duesseldorf üzerinde tam 1 km kadar uzanan ve şehrin en sevilen yürüyüş alanlarından biridir. İki tarafı da ağaçlarla kaplıdır. Yol boyunca çeşitli kafeler, restoranlar, mağazalar yer alır. Caddenin yoğunluğunun en az olduğu saatler genellikle sabah saatleridir. Bu zaman diliminde ziyaret etmeniz daha uygundur.

Altstadt, dünya üzerinde yer alan en fazla bara sahip olan bölgedir. Burada bira dolu bir gecenin keyfini çıkarabilirsiniz. Küçük bir alan üzerine kurulu olsa da bölge üzerinde 260’ın üzerinde bar vardır. Bölgede yer alan bira fabrikaları da burayı oldukça cazip bir bölge yapmıştır. Burada biracılık kültürünü daha yakından tanımanız mümkündür.

Duesseldorf Kaiserswerth, 1929 yılında şehre dahil olmuştur. Bölgenin en eski ve en lüks mahallesidir. Aynı zamanda bu bölgede el işi ürünlerinin satıldığı geleneksel Alman dükkanları da bir hayli boldur. Bu dükkanları gezmesi de bir o kadar keyiflidir. Arnavut kaldırımlı sokaklar üzerinde sıralanmıştır. Mahalle içerisinde birbirinden keyifli ve farklı kafeler, restoranlar yer almaktadır. Ayrıca birçok sanat galerisi de burada yer alır. 

Benrath Kalesi, Nicholas de Pigage adına 18. Yüzyılda inşa edilmiştir. Kale Rokoko tarzı mimarisiyle inşa edilmiştir. Aynı zamanda şehrin en dikkat çekici destinasyonlarından biridir. Sarayın inşasına 1756 yılında başlanmıştır ve 1770 yılında bitmiştir. Fransız mimar Nicolas de Pigage tasarlamıştır. Sarayın tamamlanmasındaki gecikme ise o sürede yaşanan Yedi Yıl savaşına denk gelmesinden ötürüdür. 

Aquazoo Löbbecke Museum, biyolojik çeşitliliğin odak noktalarından olan bu müzede birbirinden eşsiz eserleri yakından görebilirsiniz. Müze 1987 yılından beri ziyaretçileri için doğa tarihi üzerine detaylı bilgiler sunar. Müze içerisinde gerçekleştirilen tadilat sonrasında 2007 yılında tekrar halka hizmete açılmıştır. Müze içerisinde aynı zamanda 25 farklı temada oda yer alır. 

Sanat Müzesi, eğer sanata meraklıysanız burası sizler için en iyi noktalardan biri olacaktır. Cam sanatına ait ve grafik sanatına ait birçok birbirinden güzel örnekleri görebilirsiniz. Müzede 80 binden fazla grafik, 3 binden fazla cam eser yer alır. Aynı zamanda müze iki defa yeniden inşa edilmiştir. 1902 yılından kalma eski müzenin olduğu yerde bulunur.

Duesseldorf’ta Kültürel Etkinlikler

Duesseldorf hem festivalleri hem de fuarlarıyla öne çıkan bir şehirdir. Yılın her ayında festival havasında ve hayli eğlenceli etkinlikler yer alır. Şehrin en popüler festivali her yıl şubat ayında düzenlenen Duesseldorf Karnavalı’dır. Eğer kışın şehri ziyaret etmek isterseniz mutlaka gitmeniz gerekir. Bunların dışında Duesseldorf Festivali, Japon Günü, Opera Days, Grosste Kirmez am Rhein, Brasilianische Nacht, AAltstadtherbst Sanat Festivali yer alır. 

Duesseldorf’ta Konaklama İmkanları

Duesseldorf şehri Almanya’nın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Sizlere de bu anlamda oldukça iyi kaliteli konaklama imkanı sunar. Şehirde birçok otel bulunur. Bu sayede her kritere uygun konaklama seçeneği yer alır. 

Duesseldorf’un Lezzetleri

Farklı yemekler tatmak isteyenler için oldukça fazla alternatifin yer aldığı bir şehirdir. Aynı zamanda Duesseldorf şehri Avrupa’nın en kalabalık 3. Japon nüfusuna sahip şehirlerden biridir. Bu nedenle şehirde Japon mutfağı oldukça ağırlıklıdır. Mutfakta genel olarak et ve balık yemekleri ağırlıklıdır. Alman yemeklerini tercih ederseniz sosis oldukça meşhur bir üründür. İmbiss adında kızartılmış patates çok fazla tüketilen atıştırmalıklardan biridir. Dana etiyle de hazırlanan flönz yemeğini tatmanız mümkündür. 

Duesseldorf’ta Ulaşım

Şehirde şehir içi toplu ulaşım ağı bir hayli yaygındır. Her yere de rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım metro, tramvay ve otobüslerle sağlanır. 

Metro ile Ulaşım

Şehirde en yaygın kullanılan toplu taşıma araçlarından biridir. Metro sayesinde istediğiniz yerlere kolaylıkla gidiş sağlayabilirsiniz. Geniş bir ağa sahip olması sayesinde hemen hemen her yere gider.

Samara Havaalanına Ulaşım Olanakları

Samara’dan saat başı hareket eden 78 numaralı otobüsleri kullanarak terminal binasının 200 metre kadar yakınında inebilirsiniz. Böylece kolay bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkün olur. 

Samara’dan Duesseldorf’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Samara’dan Duesseldorf şehrine aktarmalı olarak 13 saat 15 dakikada varış sağlanır.

Samara Duesseldorf Arası kaç Km.dir?

Samara ve Duesseldorf arası 3399 kilometredir. 

Duesseldorf’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Duesseldorf geziniz için en uygun zaman dilimini seçtikten sonra öncesinde uçak biletlerinizi satın alarak daha uyguna getirmeniz mümkün olacaktır.

Duesseldorf’ta İklim Nasıldır?

Duesseldorf şehrinde hava sıcaklıkları kış aylarında 0 ila 10 derece arasında değişir. Bahar aylarında ise 20 derecedir. Yazın 25 dereceye kadar yükselir. Şehir yıl boyunca yağış alır. 

Dusseldorf Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

9 °C

7 °C

Uçuş süreleri

Düsseldorf

İstanbul

3 sa 10 dk

Düsseldorf

İzmir

3 sa 15 dk

Düsseldorf

Ankara

3 sa 20 dk

Düsseldorf

Antalya

3 sa 30 dk

Düsseldorf

Adana

3 sa 50 dk

Düsseldorf

Gaziantep

4 sa

Düsseldorf

Kayseri

3 sa 40 dk

Düsseldorf

Trabzon

3 sa 50 dk

Düsseldorf

Dalaman

3 sa 35 dk

Düsseldorf

Bodrum

3 sa 30 dk

Samara Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

-24 °C

-24 °C

Uçuş süreleri

Samara

İstanbul

5 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Samara çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

6.561,61TRY'den
başlayan fiyatlarla

Dusseldorf varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.608,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.142,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.317,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.000,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.550,46TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.169,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.521,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.910,37TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis