Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Samsun varışlı yurt içi uçak biletleri

Samsun varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Karadeniz’in en büyük şehirleri arasında yer alan ve tarihimizde önemli bir yere sahip olan Samsun, herkesin mutlaka gidip görmesi gereken şehirler arasında bulunuyor. Tarihi geçmişinin yanı sıra muhteşem yöresel lezzetleri ve şahane plajları da turistleri Samsun’a çekiyor. Ayrıca şehrin doğal güzellikleri, kendisine hayran bırakan mağara ve şelaleleri de şehri oldukça dikkat çekici bir hale getiriyor. Siz de Samsun’u ziyaret ederek bambaşka bir Karadeniz tatili deneyimlemek istiyorsanız Samsun uçak bileti satın alarak yolculuğunuza hemen başlayabilirsiniz.

Samsun Uçuş Bilgileri

Samsun’a uçakla ulaşmak isteyen kişileri Samsun Çarşamba Havalimanı karşılıyor. Belirli günlerde İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dan direkt uçuşların bulunduğu Samsun’a diğer illerden ulaşmak için aktarmalı uçuşları kullanmak gerekiyor. Samsun’a direkt uçuş ile giden kişiler için ortalama yolculuk süresi 1 saat 10 dakika ila 1 saat 20 dakika arasında değişiklik gösteriyor. Aktarmalı uçuşlarda ise bu süre 5 ila 6 saate kadar çıkabiliyor. Bu sebeple Samsun’a gitmeden önce uçuşunuzun süresi ve aktarma sayısı konusunda bilgi sahibi olmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Samsun’da Ulaşım

Samsun’u uçakla ziyaret etmek isteyen kişilerin Samsun Çarşamba Havalimanı’na uçak bileti alması gerekiyor. Samsun Çarşamba Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 30 kilometre ve bu sebeple şehir merkezine diğer havalimanlarına oranla daha uzak olması ile dikkat çekiyor. Havalimanından Samsun şehir merkezine ulaşmak için en çok kullanılan yöntemlerin başında BAFAŞ isimli özel havalimanı servisleri yer alıyor. Uçakların seferlerine göre hareket eden BAFAŞ özel servisleri, uçakların kalkışından itibaren yaklaşık olarak 20-25 dakika sonra hareket ediyor. Bu servislerin fiyatlandırması ise yolculuk inmek istediği durağa göre değişiklik gösteriyor. BAFAŞ ile şehir merkezine ulaşma süresi ise trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 30 dakika tutuyor. Eğer Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan indikten sonra çevre illere yolculuk yapacaksanız havalimanının çıkışında sizi bekleyen HAVAŞ servislerinden faydalanabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise taksi olarak öne çıkıyor. Gelen yolcu çıkış kapısında bekleyen taksiler aracılığı ile şehir merkezine çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Taksi durağında gideceğiniz sabit lokasyona göre bir fiyat tablosu bulunuyor, bu fiyat tablosundan faydalanarak gideceğiniz lokasyonun taksi fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. Son olarak Samsun’da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için özel transferleri de kullanabilirsiniz. Daha lüks ve konforlu bir yolculuk için tercih edilen özel transferleri kullanmak için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Samsun’da şehir içi ulaşım söz konusu olduğunda en çok kullanılan ulaşım aracı belediye otobüsleri oluyor. Şehrin hemen her noktasına ulaşım sağlayan belediye otobüsleri ile gideceğiniz her yere kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra minibüs ve özel halk otobüsleri de Samsun’da kullanabileceğiniz diğer ulaşım araçları arasında yer alıyor. Şehrin en keyifli ulaşım aracı ise tramvaylar olarak öne çıkıyor. Şehir merkezinde bulunan tren garından hareket eden tramvaylar ile şehrin birçok farklı noktasına ulaşım sağlamak mümkün. Şehirde Amazon Adası ve Baruthane arasında ise yolculuk yaparken manzaranın seyrine dalabileceğiniz teleferik yer alıyor. Şehirdeki turistik vapur hatları ise Çobanlı ve Ayvacık İskelesi’nden kalkıyor. Ancak Samsun’da toplu taşımalar ile yolculuk yapmak için şehir içi ulaşımda kullanılan SamKart’ı edinmeniz gerekiyor.

Samsun’da Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Samsun Havalimanı’ndan şehir merkezine daha konforlu bir şekilde gitmeyi arzu eden ya da şehri gezerken hareketlerinin kısıtlanmasını istemeyen kişiler, araba kiralama yöntemini tercih ediyor. Samsun’da havalimanında yer alan araba kiralama acenteleri aracılığı ile, uçaktan iner inmez kolayca araba kiralanabiliyor. Bu araba kiralama acentelerinde kiralayacağınız araba modelini de seçebiliyorsunuz. Samsun’da araba kiralamanın bir diğer yolu ise şehre varmadan önce acenteler ile iletişime geçerek arabanızı kiralamak ve uçaktan indiğiniz anda aracınızın sizi hazır beklemesini sağlamak. Böylece zamandan kazanabilir ve uçaktan iner inmez Samsun’u keşfe başlayabilirsiniz.

Samsun’da Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ile kendisine hayran bırakan, kültürel derinliği ile çok şey öğreten ve tarihi geçmişi ile duygu dolu anlar yaşatan Samsun, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Görülecek çok fazla bölgesi bulunan Samsun seyahatini en iyi şekilde planlamak için ise şehrin en popüler ve mutlaka görülmesi gereken noktalarını bilmek gerekiyor. Onur Anıtı olarak da bilinen Samsun Atatürk Anıtı, şehrin simge yapılarından biri olarak dikkat çekiyor. Heykelin en önemli özelliği ise 1931 yılında Samsun halkı tarafından dikilmiş olması. Şehir merkezine yalnızca 4 kilometre uzaklıkta olan Aminos Tepesi’nin en önemli özelliği ise şehrin ilk yerleşim merkezi olması. Teleferik yardımı ile çıkılabilen Aminos Tepesi’nden tüm Samsun’a kuşbakışı bakabilir ve şahane manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Şehrin tarihi geçmişini gözler önüne seren ve Samsun için ikonik noktalardan biri haline gelen Bandırma Vapuru Müzesi de şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. 2003 yılında müze olarak hizmet vermeye başlayan Bandırma Vapuru Müzesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün el yazısını taşıyan belgeler, Atatürk ve silah arkadaşlarının balmumu heykelleri, gemiciliğe ait eşyalar yer alıyor. Samsun’un Gölyazı ilçesinde yer alan Amazın Köyü de şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken noktalar arasında kendisine yer buluyor. Geçmiş dönemlerde Amazon kadınlarının yaşadığına inanılan bu bölge içerisinde bir Amazon Kanalı ve piknik alanları bulunuyor.

1940 yılından günümüze değin müze olarak kullanılan Gazi Müzesi de şehrin sembolik kültürel mekanları arasında yer alıyor. Mantika Palas olarak da bilinen bu mekanı özel kılan nokta ise Atatürk’ün kaleme aldığı Nutuk’un orijinal hali ile burada bulunması. Denizin tam kıyısında yer alan Samsun Kalesi de şehrin görülmeye değer tarihi yapılarından biri. Danişmendliler tarafından 1912 senesinde inşa edilen bu kale, günümüze değin ayakta kalmayı başaran büyüleyici bir yapı. Bunun yanı sıra Samsun Kalesi içerisinde yer alan Arkeoloji ve Etnografya Müzesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken kültürel noktalardan biri olarak öne çıkıyor.

Göğceli Camii, tarihi geçmişi ve tamamen ahşap kullanılarak inşa edilmesi ile şehrin en dikkat çekici yapılarından biri haline geliyor. Bu caminin en önemli özelliği ise yapımında çivi kullanılmamış olması. Bu sebeple çevrede “Çivisiz Camii” olarak da biliniyor. Yeşilırmak üzerinde yer alan ve yalnızca yaya trafiğine açık olan Tarihi Çarşamba Köprüsü de dikkat çekici manzarası ile Samsun’un görülmeye değer noktaları arasında yer alıyor. Atatürk’ün Samsun’a ilk adımı attığı nokta olarak bilinen Tütün İskelesi, şehrin tarihi geçmişini gözler önüne sermesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Atatürk’ün Samsun’a geldiği anın canlandırmasının da yapıldığı iskele duygu dolu anlar yaşatıyor. Samsun'un İlkadım ilçesinde yer alan Samsun Kent Müzesi de şehrin kültürünü yakından tanımak isteyen kişiler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. 2013 tarihinden günümüze değin hizmet vermeye devam eden müze içerisinde Samsun'un sosyal, tarihi, kültürel ve coğrafi yapısına dair bilgiler yer alıyor.

Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin birebir aynısı olması ile dikkat çeken Samsun Atatürk Evi, iç dekorasyon açısından da aslına uygun olması ile dikkat çekiyor. Atatürk'ün doğduğu evi temsili bir şekilde yaşamak istiyorsanız Samsun Atatürk Evi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. 1661 yılında inşa edilen Fazıl Ahmet Paşa Medresesi şehrin popüler turistik mekanları arasında yer alıyor. Yılların eskitemediği mimarisi ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmayı başaran Fazıl Ahmet Paşa Medresesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mater Dolorosa Katolik Kilisesi de 1845 yılından günümüze değin ayakta kalmayı başaran ve mimarisi ile kendisine hayran bırakan Samsun tarihi mekanları arasında yer alıyor.

Samsun’un Mutlaka Görülmesi Gereken Doğal Güzellikleri

Samsun, muhteşem doğası ile de ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Tekkeköy Mağaraları, Samsun ziyaretinizde sizi kendisine hayran bırakacak doğal güzellikler arasında yer alıyor. Şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta konumlanan Tekkeköy Mağaraları, 1941 yılında keşfedilen ancak geçmişi Tunç Çağı’na kadar uzanan önemli bir bölge olarak öne çıkıyor. Binlerce yıllık geçmişi ile dikkatleri çeken Tekkeköy Mağaraları aynı zamanda Türkiye’nin ilk imitasyon müzesi olma özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kış turizmi açısından da ziyaretçi çeken Samsun, kış aylarında karla kaplanan ve şehir merkezine yalnızca 7 kilometre uzaklıkta bulunan Akdağ Kayak Merkezi’nde bambaşka bir güzellik sunuyor.

Tam bir sahil kasabası izlenimi veren Yakakent, sakin bir gün geçirmek isteyenler için en ideal Samsun lokasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Özellikle yaz aylarında ziyaretçileri artan bu bölge muhteşem plajları ile de yaz tatillerini renklendiriyor. Kabaceviz Şelalesi de şelaleleri ile de ünlü olan Samsun’un göz alıcı doğal güzelliklerinden bir tanesi. Yaklaşık olarak 60 metre yüksekliğe sahip olan bu şelale, görkemli görüntüsü ve etrafını sarmalayan yeşillikler ile ziyaretçilerine adeta nefes aldırıyor. Türkiye sınırları içerisinde yer alan en büyük delta olma özelliğini taşıyan Kızılırmak Deltası da Samsun’un ikonik ve mutlaka görülmesi gereken doğal alanlarından biri olarak kendisini göstermeyi başarıyor.

Samsun doğasının en dikkat çekici örneklerinden biri olan Nebiyan Dağı, hem çevre illerden hem de ülkenin farklı bölgelerinden her sene çok sayıda turist ağırlıyor. Et restoranları, yemyeşil ağaçları ve kışın etrafı kaplayan karın manzarası ile bolca oksijen almanızı sağlayacak bu bölgede doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Hamamayağı Kaplıcası da bölgenin en popüler turistik mekanlarından biri olarak öne çıkıyor. Minaraller bakımından oldukça zengin ve şifalı sulara sahip olan bu bölge, piknik alanları ile de keyifli anlar yaşamanızı sağlıyor.

Samsun’a Gittiğinizde Mutlaka Denemeniz Gereken Lezzetler

Samsun, doğası ve kültürel zenginliği ile olduğu kadar lezzetli yemekleri ile de kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Şehrin en sevilen ve şehri ziyaret eden turistler tarafından en çok deneyimlenen yiyeceklerinin başında Kocakarı Gerdanı geliyor. Kıvratma olarak da bilinen bu lezzetli tatlı, uzun süre bozulmadan saklanabilmesi ile dikkat çekiyor. Bu sayede Samsun’u ziyaret eden turistler bu tatlıyı hem yerinde deneyimliyor hem de kendi şehirlerine götürmek için satın alıyor. Samsun’a özgü olarak hazırlanan Keşkek de bölgeyi ziyaret eden kişiler tarafından ilgi gören yemeklerden biri olarak öne çıkıyor. Samsun Keşkek’ini diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise yemeğin kuzu eti kullanılmadan, yalnızca tavuk ve tavuk suyu ile hazırlanması.

Karadeniz ziyareti sırasında herkesin mutlaka deneyimlemek istediği Lahana Çorbası, Samsun’un da vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor. Mısır yarması olarak adlandırılan kırılmış mısır kullanılarak hazırlanan Mısır Çorbası da şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında. Bafra Pidesi, Çarşamba Pidesi ve Terme Pidesi olarak kendi içerisinde ayrılsa da Samsun Pidesi, şehrin en meşhur yemeklerinden biri olarak öne çıkıyor. Hamurunun çıtır çıtır kıvamı ve pidenin hazırlanmasında kullanılan iç malzemeler Samsun Pidesi’nin diğer pide çeşitlerinden kolayca ayrılmasını sağlıyor.

Taze fasulye, soğan, pirinç, tuz ve zeytinyağı kullanılarak pişirilen Dıble de tüm Karadeniz bölgesinde hazırlanan, ancak Samsun’a özgü yemeklerden biri olarak adlanrılan lezzetlerden biri. Soğuk olarak da tüketilebilen bu yemeği Samsun ziyaretiniz sırasında mutlaka denemelisiniz. Fasulye turşusunun bol soğan ile kavrulması ile hazırlanan Turşu Kavurması da yörenin dikkat çeken lezzetleri arasında kendisine yer bulmayı başarıyor. İçerisinde hamur parçaları, nohut ve tavuk parçalarının yer aldığı Haluçka şehrin en meşhur yemeklerinden biri. Klasik yaprak sarmadan oldukça farklı olan Baklalı Sarma; buğday yarması, bulgur ve et parçaları kullanılarak hazırlanıyor. Oldukça farklı bir lezzet olan Baklalı Sarma, Samsun’un mutlaka denenmesi gereken lezzetlerinden biri olarak öne çıkıyor. Şehrin geçmişten günümüze değil popülerliğini kaybetmeyen yemeklerinden biri olan Kaz Tiridi bulgur pilavı, kaz eti ve kaz eti ile pişirilmiş yufkaların muhteşem uyumunu yansıtıyor. Kâğıtta Hamsi de denizi hayatın her anına adapte eden Samsun için en özel lezzetlerden biri. Bu hamsi türünün en önemli özelliği ise hamsinin kokusunu dışarıya vermemesi, yerken birçok kişinin hoşlanmadığı hamsi kokusunun yemeği yiyen kişiye ulaşmaması.

Samsun’da Konaklama

Samsun’un Karadeniz boyunca uzanan sahil şeridi ve kendisine hayran bırakan doğal güzellikleri şehirdeki konaklamayı çok daha keyifli hale getiriyor. Konaklama seçenekleri açısından oldukça zengin olan Samsun, hemen her bütçeye uygun olacak şekilde konaklama seçenekleri sunuyor. 4 ya da 5 yıldızlı lüks otel seçeneklerinden butik otel alternatiflerine kadar birçok farklı bütçeye ve zevke hitap eden Samsun oteli bulmak mümkün. Bunun yanı sıra otelde konaklama yapmak istemeyen kişiler için Samsun’da konaklamak için şehir merkezinde ya da çevre ilçelerde yer alan konsept evleri de kiralamak mümkün. Bu evleri kiralayarak çok daha rahat ve kendinizi evinizde gibi hissettiğiniz bir tatil yapabilirsiniz.

Samsun’da Alışveriş

Samsun’u ziyaret ettiğinizde hem kendiniz hem de sevdikleriniz için yöresel eşyalar satın almak isteyebilirsiniz. Bunun için Samsun’da birbirinden farklı alışveriş seçenekleri bulunuyor. Eğer şehre ait yöresel eşyalar satın almak istiyorsanız ve bunu yaparken şehrin tarihi dokusunu da hissetmeyi arzu ediyorsanız Tarihi Bedesten Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz. Rus Çarşısı olarak da bilinen Mecidiye ve Yabancılar Çarşısı da Samsun’un yöresel alışverişler yapacağınız noktaları arasında kendisine yer buluyor. Bunun yanı sıra şehirde boylu boyunca uzanan Samsun İstiklal Caddesi de hem şehrin sembolik mekanlarından biri hem de alışveriş yapabileceğiniz gözde mekanlar arasında yer alıyor. Bu caddede ayrıca oturup soluklanabileceğiniz kafeler ya da yemek yiyebileceğiniz restoranlar da konumlanıyor.

Şehri ziyaretiniz sırasında AVM ihtiyacı hissetmeniz durumunda da Samsun’un farklı bölgelerinde yer alan alışveriş merkezi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Piazza AVM, Lovelet AVM, Bulvar Samsun AVM ve Yeşil Yurt AVM şehrin en çok dikkat çeken alışveriş merkezleri arasında yer alıyor. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra Samsun ziyaretiniz esnasında yolunuz Terme’ye düşerse ilçenin hemen herkez tarafından bilinen ünlü Terme Pirinci’nden mutlaka satın alarak evinize götürmelisiniz.

Siz de Samsun’a giderek doğal güzelliklerine hayran kalmak, bolca oksijeni içinize çekmek, kendinizi Karadeniz’in serin sularına bırakmak ve şehrin yöresel lezzetlerini tatmak istiyorsanız hemen bir Samsun uçak bileti satın alarak bu büyüleyici Karadeniz yolculuğuna ilk adımı atabilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis