Samsun Bursa Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Samsun Bursa uçak biletleri

Samsun - Bursa
uçuşları

Samsun – Bursa Uçak Bileti

Bursa Hakkında

Bursa, Türkiye’de bulunan turistik şehirlerden biridir. Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa’nın ziyaretçi sayısı da bir o kadar fazladır. Nüfusu 3.139.744 olarak bilinir. 2016 yılına ait Dünya Yaşanabilir Şehirler arasında Dünya’da 28.; Türkiye’de ise 1. sırada yer almıştır. Marmara Bölgesinde yer alan bu şehir Güney Marmara tarafındadır. Kuzey kesiminde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, batısında Balıkesir ve güneyinde Kütahya yer alır. Ekonomik açıdan değerlendirildiğinde Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alır. Aynı zamanda doğal ve tarihi güzellikleriyle de ön planda olmayı başarır. Türkiye’deki en önemli sanayi kentlerinden biri olarak kabul edilir. 

Bursa’da Gezilmesi Gereken Yerler

Bursa denilince akla yaz kış farklı mevsimlerde tercih edilebilir mekanlar ve yerler gelir. Bursa turizm açısından oldukça önemli bir noktadır. Bu şehirde yer alan birçok tarihi ve doğal güzellik vardır. Bursa’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken birçok yer vardır. Uludağ görmeniz gereken yerlerin başında yer alır. Marmara Bölgesinin en yüksek dağı olarak Türkiye’de en popüler kış sporları mekanlarından biridir. Günümüzde kayak yapmak isteyen hemen hemen herkes bu mekana gitmeyi tercih eder. Uludağ’da doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, dağcılık ve kampçılık gibi birçok farklı etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. 2015 yılında hizmete giren Podyum Park ise eğlence hayatını severler için oldukça uygun bir durak noktası olacaktır. Açık bir alışveriş merkezi olan Podyum Park da keyifli bir zaman geçirerek alışverişinizi yapabilirsiniz. Mudanya ise Bursa’da yer alan turistik ilçelerden biri olarak göze çarpar. Mudanya Marmara Denizi kıyısında yer alır. Feribot ile İstanbul’dan 1,5 saatlik süre içinde ulaşım mümkündür. Mudanya turistik bir yer olarak butik otelleri, kafeleri, sahil çay bahçeleri ve eğlence mekanlarıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Güzel bir günde deniz havası almak için burayı tercih edebilirsiniz. 

Gemlik Bursa’ya bağlı ilçelerden biri olarak gezilmesi gereken yerler arasında yer alır. Üç tarafı dağlarla çevrili olan Gemlik, doğal güzelliği kadar tarihi zenginliğiyle de ilgi odağı olmayı başarıyor. İlçelerden ziyaret etmeye devam edebileceğiniz bir durak olarak sırada İznik geliyor. Gemlik gibi hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapısıyla dikkatleri çeken İznik günübirlik ziyaretleriniz için de mümkün bir konumda bulunuyor.

Camiler gezi konusunda sık sık tercih edilen yerlerdir. Bursa’ya gelmişken Ulu Cami’yi ziyaret etmeden olmaz. Şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri burasıdır. Oldukça büyük bir tarihi öneme sahip olduğundan sık sık ziyaretçi akınına uğrar. Gölyazı da Bursa’nın doğal güzelliklerinden biri olarak karşınıza çıkar. Gölyazı’nın sahip olduğu tarihi geçmiş ile burası antik bir kent olarak sizi selamlıyor. Etkileyici göl manzarası ve havasıyla pek çok dizi ve filme konu olmuş bu yerin siz de müdavimi olabilirsiniz. 

Bursa’nın tarihi yapılarından biri de Kozahan’dır. 1491 yılına ait bu yapı sizlere Osmanlı esintileri verir. Burada oturabilir ve bir çay kahve içerek kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca içerisinde yaklaşık olarak 45 dükkan bulunduran Kozahan, ipek eşarp, şal ve elbiseleriyle oldukça beğenilir. 

Tirilye, Bursa’da tatil yapmak için gidebileceğiniz sessiz sakin bir mekan olarak karşınıza çıkar. Aynı zamanda balıkçı köyü olarak bilinen Tirilye, Osmanlı mimarisi ile de dikkat çeker. Asırlar boyu ayakta kalmayı başarmış zeytin ağaçları ve çınarlarla süslenmiş yollar sizlere bambaşka bir hava katar. 2014 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine girmeye hak kazanmış Cumalıkızık Köyü de Osmanlı mimarisine ait en güzel örneklerden biridir. Bursa’nın tarihi anlam ve öneminde oldukça büyük bir yere sahiptir. 

Mağaraları merak eden ve gezmekten zevk alan biriyseniz Oylat Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Oylat Mağarası dünyanın keşfedilen en eski ve en büyük ikinci mağarası olarak anlam kazanır. Arkeoloji meraklılarının da dikkatini çekmeyi başaran bu mağaranın koridorlarının yüksekliği 95 metredir. 

Bursa’nın Tarihi

Bursa, MÖ 232- 192 yılına kadar kent statüsünde değerlendirilmemiştir. Bu döneme kadar farklı devlet ve imparatorlukların yönetimi altında varlığını sürdürmüştür. Bursa’nın ilk şehir planı Kartaca Kralı tarafından yapılmıştır. Belli bir dönem sonra Osmanlı devletinin başkenti İznik olduğunda Bursa oldukça büyük bir önem kazanır. Osmanlı tarihine bakıldığında bu şehrin birçok açıdan göz önünde olduğu söylenebilir. O zamanlar Bursa Anadolu’nun başkenti olarak görülmüş ve oldukça değerli bir konumda bulunmuştur. 1877 yılında kente ait belediye kurulmuştur. Bu dönemden kısa bir süre içerisinde Yunan işgaline uğraması 2 yıl devam etmiştir. Bursa, 11 Eylül 1922 gününde Yunan işgalinden kurtulmayı başarmıştır. Sonraki dönemlerde oldukça büyük değişimler ve gelişimler gösteren Bursa son dönemde en büyük şehirler arasında yer almayı başarmıştır.

Bursa’da Kültürel Etkinlikler

Bursa kültür açısından önemli bir şehirdir. Kültür alanında da Türkiye’ye katkısı oldukça büyüktür. Bursa’da Uluslararası Bursa Festivali, Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali gibi pek çok farklı festival düzenlenir. Yılın farklı dönemlerinde oldukça geniş katılım ile gerçekleşen bu festivallerden birine denk gelirseniz eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Festival tarihlerini takip ederek katılım sağlayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Bursa’da Konaklama 

Bursa’ya gittiğinizde bir büyük şehir olduğundan pek çok farklı konaklama seçeneğine rastlayabilirsiniz. Kiralık daireler, pansiyonlar gibi seçenekler önünüze çıkabilir. Yine de Bursa’da kalabileceğiniz en iyi mekanlar arasında oteller gelir. Cebinize uygun bulabileceğiniz birçok otel vardır. Gidip gezmek istediğiniz yerler doğrultusunda konaklama seçenekleri arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Bursa Lezzetleri

Türkiye’de turizmin canlanmasında etkili şehirlerden biri olan Bursa yemek kültürüyle de ön plana çıkar. Kendine özgü birçok yemeği olduğundan mutfak kültürü oldukça gelişmiş durumdadır. Bursa mutfaklarında sık sık et ağırlıklı yiyeceklere ve özellikle de kebaba yer verilir. Türkiye’de sık sık tüketilen bir yiyecek olarak İskender Bursa’ya ait olan bir tattır. Bursa’nın meşhur mutfak kültürü arasında; Muradiye Çorbası, İskender Kebap, İnegöl Köfte, Bursa Kebabı, Pideli Köfte, Cantık, Kereviz, Etli Kemalpaşa Tatlısı, Kestane Şekeri, Düğün Helvası ve Süt helvası yer alır. 

Bursa’da Ulaşım

Bursa, şehir içi ulaşım noktasında da kendini geliştirmiş bir şehirdir. Bu noktada sizin için pek çok farklı seçeneği bir arada bulundurur. 

Otobüs- Minibüs

Hemen hemen şehrin her yerinde ulaşabileceğiniz otobüs durakları sayesinde şehir içi aktif ulaşımınızı otobüsler ve minibüsler aracılığıyla sağlayabilirsiniz. 

Taksi

Şehir hayatının en önemli yanlarından biri de hızlı olmaktır. Günlük koşuşturmalarınızın içerisinde en hızlı ulaşım sağlayabileceğiniz araçların başında taksiler gelir. Şehir içinde bulunan taksiler aracılığıyla dilediğiniz mesafeye gidebilirsiniz.

Metro- Tramvay

Şehirde bulunan metro ve tramvay hattı sayesinde yine hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı noktalarda yer alan istasyonlar sayesinde şehir içinde neredeyse her yere gidebilirsiniz.

Samsun’dan Bursa’ya Uçuş Kaç Saat?

Samsun ve Bursa arası uçakla 53 dakika sürer.

Samsun’dan Bursa’ya Kaç Kilometre?

Samsun ve Bursa arasındaki uçuş mesafesi 626 km’dir.

Samsun’dan Bursa’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Gitmek istediğiniz zaman dilimi için seçenekleri inceleyebilir ve en uygun bilete ulaşabilirsiniz.

img

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Samsun Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Samsun

İstanbul

1 sa 20 dk

Samsun

İzmir

1 sa 45 dk

Samsun

Antalya

1 sa 35 dk

Samsun

Ankara

1 sa

Samsun

Muğla

2 sa 30 dk

Samsun

Dalaman

2 sa 10 dk

Samsun

Adana

2 sa

2 sa 20 dk

Samsun

Gaziantep

2 sa 10 dk

Samsun

Van

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis