Samsun Konya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Samsun Konya uçak biletleri

Samsun - Konya
uçuşları

Samsun Konya Uçak Bileti

Konya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük ilidir. Konya İç Anadolu Bölgesinde yer alır. Aynı zamanda şehir Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehri konumundadır. İlde Akşehir, Ereğli, Meram, Yunak, Selçuklu, Seydişehir olmak üzere tam 31 ilçe yer alır. Burası ilk olarak 1987 yılında büyükşehir unvanına kavuşmuştur. Konya aynı zamanda oldukça köklü bir tarihe geçmişe sahip olan ildir. Bu yönüyle de zengin kültürel mirası ön plana çıkar. Türkiye’nin de en eski yerleşim yerlerinden birine sahiptir. Konya üzerinde ilk yerleşim belirtileri Prehistorik çağdan başladığı düşünülmektedir. Çevrede yapılan kazı çalışmaları sonucunda da şehirde Neolitik, Eski Bronza Çağ dönemlerinden kalma çok fazla kültürel zenginlik keşfedilmiştir.

Özellikle Konya’nın Çumra ilçesine bağlı olan ve merkez noktasından yaklaşık olarak 10 km kadar uzaklıkta bulunan Çatalhöyük tam olarak 9000 yıl öncesine ait bir yerleşim yeridir. Burası Neolitik antik kent olarak yerini alır. İnsanlık için oldukça önemli izler taşıyan Çatalhöyük yalnızca Konya için değil hem Türkiye hem de dünya için önemli kültürel miraslardan biri olarak karşınıza çıkar. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Konya’da gezip görebileceğiniz çok fazla yer vardır.

Konya’da Gezilebilecek Yerler

Anadolu kentleri içerisinde yer alan Konya tarihin en eski zamanlarına dayanan yapılarına sahiptir. Birçok medeniyete kucak açmış olması şehirde yüzyıllar öncesinden kalma tarihi eserleri ön plana çıkartır. Konya geziniz boyunca tarihi atmosferi daima beraberinizde hissedeceksinizdir. Konya’yı iyi bir şekilde gezmek isterseniz en az 3 gün ayırmanız gerekir. Böylece bütün tarihi yaşayabilirsiniz. 

Mevlana Türbesi, yaratmış olduğu hoşgörü felsefiyle ve anlamlı sözleriyle bilinen Mevlana Celaddin-i Rumi’nin kabrinin yer aldığı yerdir. Burası Konya geziniz sırasında ilk gezmeniz gereken yerlerden biridir. İlk olarak 1926 yılında ziyarete açılmıştır. Aynı zamanda burası Mevlana Müzesi olarak da bilinir. 

Konya’da görülmesi gereken en önemli tarihi eserlerden biriside Karatay Medresesi’dir. Burası Selçuklu Dönemi’nden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan bir yapıdır. Konya’nın Karatay ilçesinde yer alır. Aynı zamanda Emir Celaddin Karatay tarafından yapılmıştır. Medresenin mimarının kim olduğu bilinmese de 1251 yılında tamamlanmıştır. 1955 yılından beri Medrese de Çini Eserler Müzesi de yer alır. 

Tuz Gölü,Türkiye’de bulunan en büyük ikinci göldür. Aynı zamanda dünyanın da en tuzlu ikinci gölü olmasıyla bilinir. Ülkenin tam olarak %70 kadar tuz ihtiyacını karşılar. Oldukça önemli bir doğal kaynaktır. Burası her yıl çeşitli kuş türleri için de ev sahipliği yapar. Birbirinden harika kuş türlerini görmeniz mümkündür. 

Alaeddin Tepesi, Konya’nın merkez ilçelerinden olan Karatay’da yer alır. Tam olarak 20 metre yüksekliğe sahip olan bir tepedir. Burası aynı zamanda Höyük olarak da adlandırılan tarih öncesi yerleşim yerlerinden biri olarak karşınıza çıkar. Günümüzde tarihi öneminin dışında mesire alanı olarak da yaygın kullanımı söz konusudur. 

İnce Minareli Medrese, Konya geziniz sırasında görülmeye değer noktalardan biridir. Burası Selçuklu ilçesinden Alâeddin Tepesi’ne son derece yakın bir konumda yer alır. Zamanında Selçuklu Sultanı II. İzzeddin Keykavus döneminde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali inşasını yaptırmıştır. Medrese Hadis ilminin öğretilmesi için yaptırılmıştır. 

Konya’nın Tarihi

Konya derin tarihi değeri ile ön plana çıkan bir şehirdir. Bu anlamda her yerde tarihin izlerini net bir şekilde görebilirsiniz. Sille Köyü, Konya’nın merkezine tam olarak 15km kadar uzaklıkta yer alır. Özellikle tarihi atmosferi yakından hissetmek isterseniz burası sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Tam olarak 6 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Burası eski bir Rum köyüdür. Hatta dünya üzerinde en büyük ve en eski manastırlardan biri olarak kabul edilen Ak Manastır’da burada yer alır. 

Aziziye Cami, Konya’da yer alan en güzel camilerden biridir. Osmanlı dönemine ait izlere oldukça yakından görebilirsiniz. Burası Türk Barok tarzında yapılmıştır. Konya’nın da merkezinde yer alır. Cami 16. Yüzyılda Şeyh Ahmet tarafından yaptırılan caminin yanmasından ötürü 1867 yılında Sultan Abdülaziz’in annesi olan Pertevniyal Sultan tarafından yeniden inşa ettirilir. Günümüze kadar hasarsız gelmiştir.

Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camii, Şems-i Tberizi’ye ait yerdir. Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin en yakın dostu ve hocası olarak tanınan Şems-i Tberizi Mevlana’nın hayatını da büyük bir ölçüde değiştirmiştir. Aynı zamanda düşüncelerini derinden etkileyerek günümüzde de önemli bir yere taşımıştır. 

Kilistra ve Lystra, birer antik kenttir. Konya için son derece önemli bir tarihi değere sahip bölgedir. Burası için Hıristiyanlığın ilk merkezlerinden biri olarak kabul edilen Konya’nın Kapadokya’sı denilmektedir. 

Konya’nın merkez ilçeleri arasında Meram Bağları yer alır. Burası 5 önemli yolun geçtiği merkez üzerinde kuruludur. Meram bağlarının çevresinde ise birçok tarihi mekan, park ve restoran da ulunur. Doğal güzelliğinden ötürü çok fazla ziyaretçisi vardır. 

Konya’da Kültürel Etkinlikler

Konya seyahatinizi planlamadan önce şehirde düzenlenen çeşitli kültürel etkinliklere katılım gösterebilirsiniz. Bunlardan biri Şeb-i Arus Mevlana’yı anma etkinliğidir. Her yıl düzenli olarak 7 ila 17 Aralık tarihleri arasında düzenlenir. Bu etkinlik sırasında sema gösterileri, ney dinletisi gibi birçok keyifli etkinlik yer alır. 

Nasreddin Hoca Festivali, Konya’nın önemli sembollerinden biri olmasıyla bilinir. Fıkralarıyla da büyük küçük demeden herkesin ilgisini çeker. Her yıl 5-10 Temmuz arasında Akşehir’de düzenlenir. Bunların dışında Yörük Türkmen Kültür Şöleni, Beyaz Kiraz Festivali, Tuz Avcılık Kültür ve Sanat Festivali gibi daha birçok etkinliğe yer verilir.

Konya’da Konaklama

Konya her sene hem yurt dışından hem de yurt içinden çok fazla turist ağırlar. Bu nedenle şehirde buna uygun olarak konaklama alanı bulabilirsiniz. Birçok otel, pansiyon, hostel tarzı yerde kalmanız mümkündür. Aynı zamanda her bütçe için uygun fiyat seçenekleri de vardır.

Konya’nın Lezzetleri

Konya denildiğinde akıllara yöresel yemekleri de gelir. Oldukça zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Bu anlamda birbirinden leziz yemekleri bir arada bulmanız mümkündür. Konya’ya gittiğiniz zaman olmazsa olmaz yiyeceklerden biri de bamya çorbasıdır. Mutlaka yemeden dönmemeniz gerekir. Bunların dışında su böreği, etli ekmek, çebiç, Mevlana böreği, arabaşı çorbası, fırın kebabı, tirit, höşmerim, sacarası, kaygana tatlısı, batırık, topalak gibi eşsiz lezzetler de vardır.

Konya’da Ulaşım

Konya şehir içi ulaşım noktasında oldukça fazla alternatife sahiptir. Tramvay, otobüs hattı sayesinde şehirde istediğiniz gibi yolculuk yapabilirsiniz.

Tramvay ile Ulaşım

Konya’da trafik derdine takılmadan oldukça kolay ve rahat bir şekilde tramvayla ulaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz yerlere de kolaylıkla ulaşmış olursunuz.

Samsun Havaalanına Ulaşım Olanakları

Samsun havaalanına ulaşım için özel servis araçlarını ya da taksi kullanabilirsiniz. Samsun merkezden veya Samsun Otogar üzerinden hareket eden bu araçlar sayesinde kısa sürede varış sağlarsanız.

Samsun’dan Konya’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Samsun’dan Konya’ya uçuş 1 saat sürer.

Samsun Konya Arası Kaç Km?

Samsun ve Konya arası 642 kilometredir.

Konya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Konya gezisi için en uygun dönem sonbahar ve ilkbahar zamanlarıdır. Biletlerinizi önceden satın alarak buna uygun olarak gezinizi planlayabilirsiniz.

Konya’da İklim Nasıldır?

Konya’da karasal iklim hakimdir. Yaz ayları son derece kuru ve sıcak, kış ayları ise aksine oldukça soğuk ve kar yağışlıdır. 

img

Konya Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

19 °C

19 °C

Uçuş süreleri

1 sa 15 dk

Konya

İzmir

1 sa 15 dk

Konya

Antalya

2 sa 25 dk

Konya

Trabzon

2 sa 50 dk

Konya

Van

3 sa 15 dk

Konya

Ankara

2 sa 15 dk

Konya

Bodrum

2 sa 30 dk

Konya

Mardin

3 sa 20 dk

Konya

Erzurum

3 sa

Konya

Ordu

2 sa 55 dk

Samsun Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Samsun

İstanbul

1 sa 20 dk

Samsun

İzmir

1 sa 45 dk

Samsun

Antalya

1 sa 35 dk

Samsun

Ankara

1 sa

Samsun

Muğla

2 sa 30 dk

Samsun

Dalaman

2 sa 10 dk

Samsun

Adana

2 sa

2 sa 20 dk

Samsun

Gaziantep

2 sa 10 dk

Samsun

Van

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

Samsun çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.882,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.631,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.280,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Samsun çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.874,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.591,82TRY'den
başlayan fiyatlarla

Konya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.551,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.715,85TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.725,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.482,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.864,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.492,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.957,12TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis