Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Şanlıurfa Uçak Bileti

Rotasında Güneydoğu Anadolu’nun da yer aldığı gezginler için eşi benzeri bulunmayan bir şehirdir Şanlıurfa. Tarihi boyunca birçok isimle adlandırılan Urfa, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği başarılardan dolayı “Şanlı” lakabını alarak günümüzde Şanlıurfa olarak anılır. Bir başka lakabı da Peygamberler Şehri olan Şanlıurfa, Hz. İbrahim ve Hz. Eyüp’ün doğum yeri olarak bilinir. Balıklıgöl gibi birçok efsanevi olaya tanıklık etmiştir. Bunun yanında Göbeklitepe olarak bilinen ve dünyanın en eski tapınağı olmasının yanında en eski yerleşim yeri olarak da bilinen, günümüzde henüz küçük bir kısmı keşfedilse de şimdiden dünyada ses getirmeyi başaran, tarihi milattan önce 10. yüzyıla kadar dayanan tarihi eser de Şanlıurfa sınırları içinde yer alır. Siz de her adında sizi farklı bir tarihin karşılayacağı, geleneksel yemekleriyle ziyafetler sunan bu büyüleyici şehri görmek için Şanlıurfa uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa’da Gezilecek Yerler

Tarihiyle öne çıkan Şanlıurfa’da dünyanın ilgisini çeken Göbeklitepe, giderek popülaritesini artırıyor. Tarihin en eski tapınağı olarak yerini alan, milattan önce 11. yüzyılda inşa edildiği düşünülen Göbeklitepe, hem tarih meraklıların hem de bilim insanlarının yoğun ilgi gösterdiği antik bir alandır. Keşif çalışmalarının devam ettiği bölgenin henüz küçük bir kısmının keşfedildiği düşünülür. tarihin seyrini değiştirecek keşiflere gebe olan bu bölgenin yanında Şanlıurfa ünlü efsanenin geçtiği yer olan Balıklıgöl ile de değerine değer katar. Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı, ancak ateşin suya, odunların da balığa dönüştüğüne inanılan Balıklıgöl, din turizminin en önemli merkezlerinden bir tanesi olarak sayılır. İlk olarak Oniki Havarı Kilisesi olarak adlandırılan, camiye dönüştürüldüğünde Fırfırlı Cami ismini alan cami ise dikkat çekici tarihe sahip bir başka eserdir.

İsim itibarıyla “medeniyetlerin buluştuğu yer” anlamına gelen ve Assur Ticaret Kolonileri zamanında ticaretin yoğun olarak yaşandığı bir yer olarak bilinen Harran da Şanlıurfa’nın gözde destinasyonları arasındadır. Harran Kalesi, Harran Höyüğü, dünyanın ilk üniversiteleri arasında yer alan ve bilim konusunda devrim niteliğinde işlere imza atan El-Battani, Cabir Bin, Şeyhü’l İslam İbn-i Teymiyye gibi birçok bilim insanını yetiştiren Harran Üniversitesi de Harran sınırları içinde yer alır.

Şanlıurfa’da Popüler Restoran / Alışveriş Yerleri

Şanlıurfa, ünü şehir sınırlarını hatta ülke sınırlarını aşan yemekleriyle fark yaratır. Özellikle Urfa kebabı, şehirde muhakkak denenmesi gereken bir lezzettir. Günümüzde Türkiye’nin her yerinde bulunabilen Urfa kebabı, Şanlıurfa’nın en ünlü lezzetidir. Tirit, etli lebeni çorbası, şişperek, mahluta ve ekşili çorba yemeğe leziz bir başlangıç yapmanızı sağlayacak çorbalardır. Sini taraklığı, bostanlı tas kebabı, biryan tavası ya da miftahi tas kebabı ile muhteşem bir ana yemek deneyimi yaşayabilir; bostana, isot salatası ya da koruk salatası ile sofranızı şenlendirebilirsiniz. Dilerseniz semsek, ağzı açık ya da kıymalı ekmek gibi hamur işi lezzetlerle kendinize bir ziyafet çekerek bu ziyafeti peynirli kadayıf ya da şıllık tatlılarıyla taçlandırabilirsiniz. Daha birçok yöresel lezzet, Şanlıurfa’da sizi bekliyor.

Şanlıurfa bedesten, Şanlıurfa’da alışveriş yapmak isteyenlerin ilk durağı sayılabilir. Kapalı çarşı olarak inşa edilmiş bu çarşıyla beraber Sipahi Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Kınacı Pazarı ve Pamukçu da eşsiz yerel ürünlerin satışa sunulduğu ünlü çarşılar arasında yer alır.

Şanlıurfa’da Ulaşım

Her ne kadar Şanlıurfa’da gezilecek yerler birbirlerine fazlasıyla yakın olsa da şehir içi ulaşımda kullanılan otobüs ve dolmuşlar da tercih edilebilir. Urfa Kart, Şanlıurfa’nın ulaşım kartına verilen isimdir. Turistik bir merkez olan Şanlıurfa’yı tur şirketleri aracılığı ile de gezmek mümkündür.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehir merkezine özel otobüs şirketleriyle birlikte şehir otobüsler, dolmuş ve taksilerle ulaşım sağlanır.

img

Şanlıurfa Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis