Şanlıurfa Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Şanlıurfa Antalya uçak biletleri

Şanlıurfa - Antalya
uçuşları

Şanlıurfa Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında

Akdeniz Bölgesi'nin önemli illeri arasında yer alan Antalya, ülkemizde turizm başkenti olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda uygun iklimi nedeniyle birçok tarımsal faaliyet gerçekleşen bir ildir. Her yıl dünyanın birçok bölgesinden yerli ve yabancı turistleri ağırlayan önemli bir ildir. Özellikle yaz turizmi boyunca aktif bir şekilde hizmet vermekle beraber kış aylarında da yoğun olarak ilgi gören bir yerdir. Özellikle futbol sezonunun devre arasında ülkemizde ve Avrupa'da faaliyet gösteren çok sayıda futbol takımına kamp döneminde sayısız otelleri ile hizmet vermektedir.

Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya'da gezilmesi gereken yerler hem tarihi açıdan hem de turizm cenneti olması nedeniyle oldukça fazladır. Birçok kişinin zannettiği gibi sadece deniz, kum ve güneş ile sınırlı bir yer değildir. Bu yüzden ülkemizdeki en turistik ve en renkli lokasyonlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda tarih süresince ev sahipliği yaptığı medeniyetler nedeniyle tarihi ve kültürel açıdan seyahat etmek isteyenlere de hizmet veren dolu dolu bir şehirdir. Doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan Antalya'da her türlü seyahat amacına hizmet eden ve aradığınızın fazlasını sunan bir tatil sizi bekliyor. Antalya'da gezilmesi gereken yerleri kısa sürelerde gezemeyeceğiniz için ilgi alanlarınıza yönelik yerleri araştırarak gezilerinizi buraya yapmanız daha uygun ve verimli olacaktır. 

Antalya Tarih

Antalya tarih yönünden önemli medeniyetleri barındırdığı için antik kentlere, tarihi alanlara ve müzelere sahip bir şehirdir. Antalya'da her dönemi izlerini taşıyan etkileyici mimarilere rastlayabilirsiniz. Sayısız antik kent Antalya görkemli tarihi yapılarıyla gözleri kamaştırmaktadır. Özellikle Muratpaşa ilçesindeki Kaleiçi, şehir tarihine dair çok özel izler taşımaktadır. Buradaki tarihi yapılar aynı zamanda o döneme ait insanların yaşam tarzlarını geleneklerini göreneklerini ve davranış biçimlerini de yansıtıyor. Ayrıca Selçuklu zamanından kalan Alarahan Kalesi, Teos Antik Kenti, Tarihi Saat Kulesi, Aya Yorgi Kilisesi ve Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın Kilisesi, Antalya'daki tarihi yerler arasından sadece birkaçı. Bunun dışında Olympos, Side, Patara ve Aspendos gibi birçok Antik kenti de Antalya sınırları içerisinde gezip görebileceğiniz tarihi yerler arasında yer alıyor. Bunun dışında Antalya'da Muratpaşa Camii, Alaaddin Camii, Kale Camii ve Balibey Camii gibi çok sayıda tarihi camiye de rastlayabilirsiniz.

Antalya Kültürel Etkinlikler

Antalya kültürel etkinlikler açısından her zaman yerli ve yabancı konukları ağırlamaktadır. Böylece sanat ve kültürün farklı renkleri ile birçok kişiyi buluşturmaktadır. Bu durum aynı zamanda Antalya'nın sahip olduğu kent kimliğini güçlendiren bir durumdur. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her kültür alanında ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Antalya'da aynı zamanda Antalya Kültür Sanat binası şehir merkezinde hizmet vermektedir. Ayrıca yılın farklı dönemlerinde otellerde ve konferans salonlarında pek çok kültürel toplantı ve kamp etkinlikleri düzenlenmektedir. 

Antalya Konaklama

Antalya konaklama yönünden çok geniş kapsamlı bir turizm şehridir. Yaz aylarının dışında yılın hemen hemen her döneminde birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Antalya'da konaklama ihtiyacı her zaman bulunmaktadır. Bu yüzden Antalya genelinde pek çok konaklama imkanı sağlayan yapı görebilirsiniz. Sadece lüks oteller ile sınırlı olmayan Antalya'da birçok pansiyon, tatil köyü ve motel bulunmaktadır. Bu imkanlar sayesinde Antalya'da her bütçeye ve zevke uygun konaklama yerlerini bulabilirsiniz. Şehir genelinde konaklama ihtiyacını her mevsim karşılayacak kapasitede tesisler bulunmaktadır. Genellikle Kemer, Konyaaltı, Belek ve Kaleiçi gibi lokasyonlar daha popüler bir şekilde tercih edilmektedir. Antalya sınırları içerisinde şehir merkezi ya da merkezden uzak olması fark etmeden birçok kaliteli konaklama tesisinin bulabilirsiniz. Ayrıca kamuya ait kurumların sahip oldukları öğretmen evi ve polis evi gibi konaklama tesisleri Antalya sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Antalya Lezzetleri

Antalya lezzetleri pek adı duyulmasa da aslında sevilen Akdeniz mutfakları arasında yer almaktadır. Antalya mutfağında Girit, Arap ve Afrika yemek kültürüne ait lezzetleri bulabilirsiniz. Ayrıca bölgede yaşayan Yörük kültürüne özgü yerel lezzetler yine Antalya mutfağında yer almaktadır. Bunun dışında Antalya yemekleri denildiği zaman köfte, piyaz ve kabak tatlısı üçlüsü akla ilk gelen lezzetler arasında yer almaktadır. Her yemek zevkine ve damak tadına uygun çok sayıda lezzet Antalya mutfağında yer almaktadır. Bunların dışında aşağıda yer alan lezzetleri Antalya mutfağında bulabilirsiniz:

  • Hibeş
  • Göleviz
  • Toros Salatası
  • Alanya Bohçası
  • Arap Kadayıfı
  • Finike Muz Tatlısı

Antalya Ulaşım

Antalya ulaşım genel olarak kent içi toplu taşıma ile gerçekleşmektedir. Hızlı güvenli ve konforlu bir şekilde iletişim sağlamanız için Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Antobüs ve Antray gibi toplu ulaşım araçları hem turistler hem de yerli halk için ulaşımı büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Ayrıca şehir içi dolmuş seferleri de ulaşım konusunda yardımcı olmaktadır.

Antalya'da Raylı Sistem 

Antalya'da raylı sistem Antray üzerinden hizmet vermektedir. Yaklaşık 58 istasyondan oluşan bu tramvay hattı her zaman aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Antalya'da Otobüs

Antalya'da otobüs ile toplu taşıma Antobüs olarak adlandırılmaktadır. Antalya'nın her bölgesinde bu otobüsler birçok farklı güzergahta hizmet vermektedir.

Antalya'da Taksi

Antalya'da taksi tüm turistik yerlerde olduğu gibi olmazsa olmaz ulaşım araçları içerisinde yer almaktadır. Günün her saati size hizmet verecek ticari taksileri kolay bir şekilde Antalya sınırları içerisinde bulabilirsiniz.

Antalya'da Araç Kiralama

Antalya'da araç kiralama hizmetlerinden faydalanmayı istiyorsanız bunun için kurumsal ve yerel hizmet veren sayısız firma bulunmaktadır. Havaalanından başlayarak Antalya'nın her bölgesinde araç kiralama yapabileceğimiz firmaları bulabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşımı

Şanlıurfa Havalimanı ulaşımı için havalimanına hizmet veren özel servis otobüslerini ekonomik fiyatlarla kullanabilirsiniz. Bu konuda araç kiralama yapabileceğiniz gibi özel transfer hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına özel aracınızla geleceksiniz 35 dakika civarında bir yolculuğun ardından Şanlıurfa Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat?

Şanlıurfa’dan Antalya’ya uçuş tercih ettiğiniz sefere göre değişiklik gösterecektir. Doğrudan iki şehir arasında uçuş olmaması nedeniyle aktarmalı uçuşlar üzerinden havaalanlarında bekleme süreleri dahil ortalama 3-4 saat içerisinde diğer lokasyona ulaşmanız mümkün olacaktır. Şanlıurfa ve Antalya arasında günlük 16 ve haftalık 92 ortalama ile uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 

Şanlıurfa’dan Antalya Kaç Km?

Şanlıurfa'dan Antalya kaç km diye merak eden kişiler yapmış oldukları araştırma sonucu iki şehir arasındaki mesafenin 966 kilometre olduğunu görecektir. Kuş uçuşu bakıldığında Şanlıurfa ve Antalya arasındaki mesafe 718 kilometre olarak ölçülmektedir. 

Şanlıurfa’dan Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Şanlıurfa’dan ve Antalya’ya en uygun uçak biletleri genellikle yaz sonu ve sonbahar aylarında olmaktadır. Ağustos ayından başlayarak Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Antalya'ya daha uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz. Şanlıurfa ve Antalya arasında doğrudan uçuş olmadığı için bu iki şehir arasındaki uçuşlar İstanbul ve Ankara aktarmalı olarak yapılmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Şanlıurfa ve Antalya arasındaki en uygun fiyatlı uçuşlar genellikle Cumartesi günü olmaktadır. Ayrıca Şanlıurfa ve Antalya arasındaki en uygun bilet satın alma ile ilgili istatistikler incelendiğinde 59 gün sonrasına alınan biletlerin daha uygun fiyatlı olduğu görülmektedir. 

sanliurfa_antalya

Antalya Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

19 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Şanlıurfa Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

15 °C

15 °C

Uçuş süreleri

Şanlıurfa

İstanbul

1 sa 40 dk

Şanlıurfa

Ankara

1 sa 15 dk

Şanlıurfa

İzmir

2 sa

Şanlıurfa

Antalya

2 sa 20 dk

Şanlıurfa

Çanakkale

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Ordu

2 sa 25 dk

Şanlıurfa

Bodrum

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Denizli

2 sa 50 dk

Şanlıurfa

Konya

3 sa

Şanlıurfa

Dalaman

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.475,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis