Şanlıurfa Eskişehir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Şanlıurfa Eskişehir uçak biletleri

Şanlıurfa - Eskişehir
uçuşları

Şanlıurfa Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eskişehir geçmişini yaşayan ve bir o kadarda yeni kalan güzel bir şehirdir. Yunus Emre’nin yurdudur. Nasreddin Hoca’nın mirası olan şehirdir. Kuruluşuna ve kurtuluşuna kadar şahitlik edebileceğiniz köklü tarihini görebilirsiniz. Türkiye’de yaşanabilecek en güzel şehirler listesinde üst sıralarda olan Eskişehir oldukça popülerdir. 

Eskişehir ilk çağ zamanlarından Selçuklu Dönemine ve Osmanlı Döneminden Cumhuriyet Dönemi’ne kadar her döneme ait tarihi izler taşır. Geçmişini yarınlara taşıyan ve modern görünüme sahip olan şehir Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir özelliğe sahiptir. M.Ö. 14. yüzyılda Hititler burada şehri merkez olarak kullanarak bir devlet kurmuştur. Ardından M.Ö. 12. yüzyılda Frigler Anadolu’ya geçiş yapmıştır. Dorylaion adıyla Eskişehir’e yerleşim yapmışlardır. 

Şehrin tarihi geçmişinin köklü olmasıyla gezip görebileceğiniz birçok lokasyonu vardır. Önemli destinasyonlara sahip olan Eskişehir’de mükemmel bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli etkinliklere ve festivallere de katılmanız mümkündür.

Eskişehir’de Gezilebilecek Yerler

Eskişehir tarih içinde birçok devlete, medeniyete ev sahipliği yapmasıyla köklü bir yerleşim yeridir. Bu nedenle de Eskişehir’de gezip göreceğiniz çok fazla yer vardır. Frigyalılara kadar uzanan geçmişine ait birçok arkeolojik anıt ve müze vardır. Kentin antik zamanlara kadar uzanan yaşamına ait özel kalıntılara denk gelebilirsiniz. Aynı zamanda şehri ikiye ayıran Porsuk Çayının çevresinde gelişen geçlik ağırlıklı sosyal hayat şehir geceleri de daima ayaktadır.

Sazova Parkı, tam adıyla Eskişehir Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı olarak bilinir. Bu park Eskişehir’de yer alan Sazova Mahallesinde tam olarak 400 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur. 2008 yılından beri aktif olarak hizmet verir. Parkta görebilecekleriniz arasında Nuhun Gemisi de yer alır. Aynı zamanda 25 bin metrekarelik bir gölet de bulunur. Burası tam anlamıyla huzur ve kafa dinleme mekanlarından biridir. 

Odunpazarı Evleri, Eskişehir’de görülmeye değer nitelikteki yerlerden biridir. Bu evler adını Eskişehir’de ilk yerleşim yeri olarak kullanılan Odunpazarı bölgesinden alır. Osmanlı’nın da derin izlerini taşıyan bu evler oldukça dar bir sokak üzerinde sıralanmış durumdadır. İhtişamlı ve renkli görünümüyle birlikte varlığını günümüzde en iyi şekilde korumaya devam ediyor. Odunpazarı evleri aynı zamanda Türk mimarisine ait en güzel örneklerden biridir. 

Porsuk Çayı, Eskişehir geziniz sırasında gezmeniz gereken yerlerden biridir. Burası için Eskişehir’in en hareketli ve en güzel yeri denilebilir. Porsuk Çayı, Bayatçık Deresi, Kızıltaş suyundan beslenir. Sakarya Nehri’nin de en uzun koludur. Bölge Eskişehir’in en önemli turistik bölgesidir. Aynı zamanda şehir için sembolik bir yer haline gelmiştir. Çayın şehir merkezine bakan kesimine ise adalar denilmiştir. Bölge içerisinde aynı zamanda birkaç mahalle daha barındırır. Birçok kafe, restoran da bu bölge üzerindedir. 

Eskişehir’in Tarihi

Eskişehir antik çağlara dayanan derin tarihi izlere sahip bir şehir olmasıyla ziyaretçilerine keyifli anlar sunar. Türkiye’nin sevilen şehirlerinden biri olması ve her yıl binlerce turisti çekmesiyle de önemli bir konumu vardır. Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Eskişehir’de yer alan tarihi yapılardan biridir. Odunpazarı semtinde yer alan yapı zamanında Vezir Çoban Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Caminin kitabesi incelendiğinde 1525 yılında yapılmış olduğu görülmektedir. 16. yüzyıldan kalma Osmanlı dönemine ait bir eserdir. Külliyenin mimarı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Ancak dönemin mimarlarından Acem Ali olduğu tahmin edilmektedir. 

Lüle Taşı Müzesi, dünyada türündeki ilk müzedir. Eskişehir’de yer alan bu müze içerisinde lüle taşı madeni hakkında birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. Belli dönemlerde içerisinde ney dinletileri de gerçekleşir. Müzede lüle taşından yapılmış olan çok fazla sayıda eser yer alır. Müze 1989 yılından beri halka açık hizmet vermektedir. 

Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir’in Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılmıştır. İçerisinde büyük bir balmumu koleksiyonu vardır. Türkiye’de yer alan ve bu konseptte hizmet veren ilk müze olma özelliğine sahiptir. Yerli ve yabancı kişilerden oluşan tam 160 kişiye ait balmumu heykeli vardır. 

Eskişehir’de Kültürel Etkinlikler

Eskişehir gezinizde birçok kültürel yer görecek olduğunuz kadar aynı zamanda kültürel etkinliklere de katılım gösterebilirsiniz. Her yıl 27 ve 28 Şubatta düzenlenen Eskişehir Dans Festivali oldukça renkli görüntülerin yer aldığı keyifli bir etkinliktir. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali, Mart ayında düzenlenir. Çocuklar için son derece keyiflidir. İnönü Zaferleri Günü, ünlü şair ve mutasavvıf Yunus Emre’yi tanıtmak adına düzenlenen Uluslararası Yunus Emre Kültür Haftası, Uluslararası Eskişehir Film Festivali, ünlü düşünür adına tertiplenen Nasreddin Hoca Doğum Şenlikleri, Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri, Uluslararası Eskişehir Festivali olmak üzere birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapar. 

Eskişehir’de Konaklama

Eskişehir’de konaklamak için çok fazla otel seçeneği yer alır. Tarihi dokusunu solumak isterseniz Odunpazarı Evleri’nin restore edilmiş olan konuk evlerinde kalma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda Porsuk Çayı etrafında yer alan diğer otel seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Sizler için son derece keyifli bir konaklama imkanı sunacak bir şehirdir. Ayrıca şehirde oteller dışında hostel ve pansiyonlar da yer alır. 

Eskişehir’in Lezzetleri

Eskişehir zengin tarihi kadar zengin bir mutfak kültürüne de sahiptir. Özellikle Balkan ve Kafkas göçmenlerinin etkisi altında kalmıştır. Bulunduğu konumu itibariyle de tam bir geçiş bölgesi olan Eskişehir, mutfağı açısından bir hayli zengindir. Buğday, bulgur ve hamur özellikle tercih edilenler arasında yer alır. Eskişehir denildiğinde ise akıllara ilk gelen lezzet çibörektir. Çibörek sanıldığı üzere çiğ bırakıldığı için bu isme sahip değildir. Çi kelimesi aslında Tatarca dilinde lezzetli anlamına gelir. Bir diğer Eskişehir’de tadacağınız yemeklerden biri de Balaban yemeğidir. Et ve yoğurtla yapılır. Dönere benzer bir yemek olmasına rağmen oldukça lezzetlidir. Tatlılarından ise helva bir hayli meşhurdur. Met Helvası adı ile bilinen bu helva türü ise Eskişehir’e özgüdür. 

Eskişehir’de Ulaşım

Eskişehir’de ulaşım oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Ulaşımda genellikle otobüs, tramvay, ve minibüslerle sağlanır. Tüm toplu taşıma araçlarında ise Eskart kullanılır. Gezip görülecek yerlere de bu toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Tramvay ile Ulaşım

Eskişehir’de yer alan en önemli ulaşım aracıdır. Estram olarak adlandırılır. Tramvay şehrin pek çok noktasına kadar sefer düzenlemektedir. Tramvay halkın en çok rağbet ettiği toplu taşıma aracıdır. 

Şanlıurfa Havaalanına Ulaşım Olanakları

Şanlıurfa Havaalanına herhangi bir belediye otobüsü veya toplu taşıma aracıyla gidiş sağlayamazsınız. Ancak özel servis araçları ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şanlıurfa’dan Eskişehir’e Uçuş Kaç Saat Sürer?

Şanlıurfa’dan Eskişehir’e uçuş aktarmasız olarak 1 saat 20 dakika sürer. Ancak aktarmalı olarak uçuş tercih ederseniz bu süre daha da uzun saatleri bulabilir.

Şanlıurfa Eskişehir Arası Kaç Km.dir?

Şanlıurfa ve Eskişehir arası 1031 kilometredir.

Eskişehir’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Eskişehir’i ziyaret için en uygun zaman Haziran, Temmuz, Ağustos aylarıdır. Uçak biletlerinizi de bu aralıkta uyguna getirmek için önceden satın alabilirsiniz. 

Eskişehir’de İklim Nasıldır?

Eskişehir’de sert karasal iklim görülür. Yaz ayları hayli sıcak ve yağışsız geçer. Kış ayları ı ise soğuk ve yağışlıdır. Gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki fark çoktur. Bu nedenle Eskişehir gezinizde yaz bile olsa yanınızda hırka getirmeyi unutmamalısınız. 

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Şanlıurfa Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Şanlıurfa

İstanbul

1 sa 40 dk

Şanlıurfa

Ankara

1 sa 15 dk

Şanlıurfa

İzmir

2 sa

Şanlıurfa

Antalya

2 sa 20 dk

Şanlıurfa

Çanakkale

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Ordu

2 sa 25 dk

Şanlıurfa

Bodrum

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Dalaman

2 sa 25 dk

Şanlıurfa

Denizli

2 sa 50 dk

Şanlıurfa

Konya

3 sa

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis