Şanlıurfa İzmir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Şanlıurfa İzmir uçak biletleri

Şanlıurfa - İzmir
uçuşları

Şanlıurfa İzmir Uçak Bileti

İzmir Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir, Türkiye’nin Ege Bölgesinde , Ege Denizi’nin kıyısında yer alan bir şehirdir. Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden olan İzmir’in, turistler için önemli bir yeri vardır. 

Kendine has mutfağı, şivesi, gelenekleriyle özgün bir tarza sahiptir. Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasındadır. Yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmayan, uluslararası olarak da kendini tanıtan bir şehirdir.

İzmir, Akdeniz iklim kuşağında yer alması nedeniyle yaz mevsiminde oldukça sıcak ve kurak bir havaya sahiptir. Kış mevsiminde ise ılık ve yağışlı bir hava hüküm sürmektedir. Kışın hava sıcaklığının sıfırın altına indiği gün sayısı 10’u geçmemektedir. 

İzmir’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

İzmir denildiğinde akla genellikle kartpostallarda, filmlerde sıkça görülen İzmir Saat Kulesi gelmektedir. Ünlü bir mimar tarafından yapılan bu saat kulesi görülmeye değer yapılardandır.

İzmir Saat Kulesi’nin yakınlarında bulunan Tarihi Asansör ise mutlaka görülmesi gereken bir diğer yapıdır. Yapımı 1907 yılında tamamlanan ve belediyenin restorasyon çalışmasıyla kullanılabilecek bir hale getirilen Tarihi Asansör, tepesinden eşsiz bir İzmir manzarası sunmaktadır. 

İzmir Saat Kulesi, Tarihi Asansör gibi yapıların yer aldığı Konak’ta uğranması gereken bir diğer yer ise Tarihi Kemeraltı Çarşısı’dır. Çok eskiye dayanan geçmişiyle, ticarette tuttuğu yeriyle, her ürünü bünyesinde bulundurduğu çeşit çeşit esnafı ile İzmir’in önemli mekanlarından biridir.

Bir dönem hızlıca popülerleşerek ilgi çeken Şirince Köyü, İzmir’in gözde konumlarından biri haline gelmiştir. Maya takvimine göre kıyamet koptuğunda zarar görmeyecek yer olarak belirtilen bu köy, doğal kahvaltılarıyla ve ünlü şaraplarıyla ziyaretçilerine huzurlu bir alan sunmaktadır.

İzmir’in simgesi haline gelen yapılardan biri de Efes Antik Kenti’dir. İçerisinde dünyanın yedi harikasından biri olarak yer alan Artemis Tapınağı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Celsus Kütüphanesi bulunmaktadır. Etkileyici açık hava tiyatrosu, yamaç evleri gibi birçok tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. İzmir antik kentler bakımından zengin bir şehirdir. Efes Antik Kenti en bilineni olsa da Bergama Antik Kenti, Smyrna Antik Kenti de mutlaka görülmesi gereken ve etkileyici yapılar arasındadır.

Turistler için özellikle Meryem Ana Evi ilgi çekmektedir. Hristiyanların yoğun bir şekilde ziyaret ettiği bu mekan, Vatikan tarafından Hristiyanların hac yeri olarak belirlenmiştir. 

İzmir geçmişte çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıyla çeşitli dinlerin, inançların da bir arada yaşadığı bir şehir olmuştur. Bu nedenle şehirde birçok tapınak, kilise görmek mümkündür. Bu kiliseler arasında en görkemli yapılardan biri olarak St. Polycarp Kilisesi dikkat çekmektedir. Konum olarak da oldukça merkezi bir yerde yer alan kilise, turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir.

İzmir’in Kısa Tarihi

İzmir’in tarihi çok eski çağlara kadar uzanmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve her birinden ayrı ayrı izler taşıyan bu şehirde, birçok arkeolojik kazı yapılmış ve yapılmaktadır. Bu kazılar sayesinde gün yüzüne çıkan pek çok kalıntı eski medeniyetler hakkında bilgi vermekte, şehrin tarihi dokusuna ışık tutmaktadır. Lidyalılar, Persler, Helenler, Roma, Bizans, Selçuklu ve son olarak Osmanlı gibi dünya tarihinde önemli yer tutan medeniyetleri bağrında barındırmıştır. 

Kurtuluş Mücadelesi’nde bir dönem Yunanlıların işgaline uğramış ancak 9 Eylül 1922 tarihinde geri alınarak, bu gün İzmir’in kurtuluşu olarak kutlanmaya başlanmıştır. 

İzmir’de Kültürel Etkinlikler

İzmir halkının kültürel etkinliklere ilgisi oldukça fazladır. Bu nedenle belediye kültürel faaliyetlere önem vermekte ve desteklemektedir. Konserler, tiyatrolar, atölyeler gibi çeşitli aktiviteler açısından İzmir oldukça zengin bir şehirdir.

Belediyenin desteklediği etkinliklerin yanı sıra özel yapımlar da etkinlikte sahne almaktadır. Sanatçıların uğrak yerlerinden biri olan İzmir, adına şarkılar yazılan bir şehirdir. 

İzmir fuarlarıyla ünlü bir şehirdir. Yerel ve uluslararası olarak birçok fuara ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir’de Konaklama İmkanları

İzmir turistik olarak hareketli bir şehir olduğu için konaklama imkanları da oldukça geniştir. Farklı konseptlerde ve her bütçeye uygun otelleri, kiralık evleri, kiralık yazlıkları ile her ziyaretçisine uygun seçenekler sunmaktadır.

İzmir Lezzetleri

İzmir ile özdeşleşen, İzmir kahvaltılarının olmazsa olmazı boyoz mutlaka denenmesi gereken ilk lezzettir. Boyoz, mayasız bir hamurdan yapılmaktadır. Her ne kadar kahvaltılarda sıkça tüketiliyor olsa da İzmirliler tarafından günün her saati tüketilebilmektedir. 

İzmir’e özel kahvaltıların bir diğer vazgeçilmezi ise gevrektir. Gevrek, Türkiye’nin her şehrinde satılan simit ile benzer görünse de arasındaki fark çıtırlığından gelmektedir. Özel bir yöntemle pişirilerek kıvamı tutturulan gevrek İzmir’in meşhur lezzetlerindendir.

İzmir denildiğinde akla gelen ilk tatlı ise Bomba’dır. Çok ince bir şekilde açılan hamurun arasına çikolata konularak hazırlanan bu tatlı, özellikle bir dönem oldukça popülerleşerek ülkenin her yerinde satılmaya başlamıştır. Ancak kökü İzmir’de olan bu tatlı en iyi burada yapılmaktadır.

İzmir Sokak lezzetleriyle de ünlü bir şehirdir. Neredeyse her caddede bulabileceğiniz kumru, her öğünde yenilebilecek bir lezzettir. Özel bir ekmek içerisine salam, sosis, peynir, domates, turşu, sucuk, ketçap gibi isteğe göre birçok malzeme koyularak eşsiz bir tat oluşturulmaktadır. Her caddede, köşe başında rastlanabilecek bir diğer lezzet ise Şambali tatlısıdır. Şambali tatlısı şerbetli bir tatlı olup deneyenleri kendine hayran bıraktıran bir lezzettir.

İzmir’de Şehir İçi Ulaşım 

İzmir büyük bir şehir oluşu ve yoğun nüfusu nedeniyle ulaşım sektörünün oldukça geliştiği bir yerdir. Belediyenin yeni projelerinden biri olan 7/24 ulaşım ile gece çok geç saatlerde dahi seferler düzenlenmeye çalışılmaktadır.

Metro ve Tramvay ile Ulaşım

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

sanliurfa_izmir

İzmir Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

11 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Şanlıurfa Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Şanlıurfa

İstanbul

1 sa 40 dk

Şanlıurfa

Ankara

1 sa 15 dk

Şanlıurfa

İzmir

2 sa

Şanlıurfa

Antalya

2 sa 20 dk

Şanlıurfa

Çanakkale

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Ordu

2 sa 25 dk

Şanlıurfa

Bodrum

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Denizli

2 sa 50 dk

Şanlıurfa

Konya

3 sa

Şanlıurfa

Dalaman

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.296,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.437,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.280,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.457,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.655,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.519,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.678,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis