Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Seul varışlı yurt dışı uçak biletleri

Şanlıurfa - Seul

uçuşları

21.530,52 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Seul

uçuşları

12.918,18 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Seul

uçuşları

15.189,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Kayseri - Seul

uçuşları

19.581,41 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon - Seul

uçuşları

16.592,44 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Samsun - Seul

uçuşları

45.815,72 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Seul

uçuşları

11.085,92 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Seul

uçuşları

10.041,78 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Seul

uçuşları

11.093,75 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Seul

uçuşları

7.189,09 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Seul Uçak Bileti

Seul Hakkında

Seul Güney Kore ülkesinin başkentidir. Aynı zamanda ülke içerisinde yer alan en büyük şehirlerden de biridir. Seul 10 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Ayrıca Seul için Güney Kore’nin yönetim, ticaret, teknoloji, eğitim ve kültür merkezi olduğu da söylenir. Dünya üzerinde en kalabalık şehir sıralamasında 13. Sırada yer alır. Güney Kore nüfusunun yarısına yakın bir miktarına en sahipliği yapar.

Aynı zamanda Seul tarihin belli zamanlarında başka imparatorluklar için de başkentlik yapmıştır. Bu duruma özellikle Seul’un bulunduğu coğrafya da oldukça etkili olmuştur. Güney Kore’nin kuzeybatı kesiminde yer alan Seul, Han Nehri’nin kıyısına konumlandırılmış bir şehirdir. Buna ek olarak Seul’un nehir limanına sahip olması da dönem hükümdarları tarafından fark edilmiştir. Hanedanlıklar için de başkent olarak kabul görmüştür.

1399 ve 1405 yılları dışında diğer zaman dilimleri içerisinde Kore’nin başkenti olarak kalmıştır. 1948 yılında ülke güney ve kuzey olarak iki ayrı ülkeye bölünmüştür. Bunun üzerine Seul Güney Kore için başkentlik görevini sürdürmeye devam etmektedir. 

Seul’da Gezilmesi Gereken Yerler

Seul için Asya bölgesinin en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alır demek doğru olacaktır. Güney Kore’nin de başkenti olan Seul içerisinde bulundurduğu Tapınaklar ve birbirinden renkli mimarisiyle de turistler için oldukça ilgi çekici şehirlerden biridir. Seul geziniz sırasında kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri de Gyeongbokgung Sarayı’dır. Şehrin en önemli tarihi yapılarından biridir. Şehre gelen turistlerin ise ilk durakları arasındadır. Sarayın yapım tarihi 1395 yıldır. Joseon Hanedanlığına hizmet etmiştir. Aynı zamanda Joseon Hanedanlığı şehre beş büyük saray daha inşa etmiştir. Beş büyük saray içerisinden en büyüğü ise Gyeongbokgung Sarayıdır. Ayrıca bu saray hanedanlık için ana saray olarak da kabul görmüştür. 

Namsan Kulesi, Seul şehrinin Namsan Dağı üzerine kurulmuştur. Kore’nin medya kanallarına yayın hizmeti sağlayanbu kule oldukça popüler turistik mekanlardan biridir. Bu kule ülkenin ilk genel radyo kulesi olma özelliğine sahiptir. Kulenin yapımına ise 1969 yılında başlanmıştır. 1971 yılında ise tamamlanmıştır. 1980 yılına kadar kule de yalnızca yayın yapılmıştır. Daha sonrasında halkında ziyaretine açılmıştır. Ayrıca Seul’da yer alan en yüksek noktalardan biridir. Yaklaşık olarak 236 metre yüksekliğe sahiptir.

Seul hem başkent olması hem de oldukça büyük bir tarihe hizmet etmesiyle birlikte birçok saraya sahiptir. Sarayların büyük çoğunluğu ise Joseon Hanedanlığı tarafından inşa edilmiştir. Beş saraylar adıyla anılan bu saraylardan biri de Changdeohgung Sarayıdır. Özellikle bu saray prensler için gözde saraylardan biri olmuştur. Burası prenslere özel tahsis edilen saraylardan birisidir. Çağdaş mimari uygulamalarına izin verilmemiştir. Sarayın orijinal görüntüsü korunmuş olup bu güne ulaşmıştır. 

Seul’un Tarihi

Seul’un tarihine bakıldığı zamanda son derece eski bir geçmişe sahip olduğunu görebilirsiniz. Elde edilen belgelere göre de şehir ilk olarak Üç Krallık döneminde anılmıştır. M.Ö 1. Yüzyılda Kogurya, Pekçe ve Silla Krallıkları arasında bulunan Seul, tampon bölge konumunda yer almıştır. Seul şehrinin başkentlik serüveni ise 1394 yılında Yi Sang-gye adındaki hükümdarla birlikte başlamıştır. Yi Sang-gye bu üç farklı yönetimi tek bir idare altında birleştirmeyi başarmıştır. Böylece Yi Hanedanlığı kurulmuştur. Yi Hanedanlığı döneminde büyük bir yükseliş söz konusu olmuştur. Ayrıca bu dönem içerisinde birçok saray, tapınak inşa edilmiş olup bu eserler günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 

Deoksugung, Joseon Hanedanlığı zamanında inşa edilmiştir. Seul’deki miras kalan bir diğer saraydır. Diğer beş saraydan farklı olarak bu sarayın mimarisinde karma izler yer alır. Sarayın yapımında bazı bölümlerde ahşap kullanılmıştır. Bazı bölümler ise taştan inşa edilmiştir. Saray kriptomeria adındaki oldukça özel bir ağaçtan elde edilen ahşapla yapılmıştır. Diğer saraylar gibi bu saray da büyük bir tahribata uğramıştır. Sarayın 3/2’si yok olmuştur. 

Kral Sejong Heykeli, Seul seyahatiniz sırasında kesinlikle ziyaret etmeniz gereken noktalardan biridir. Güney Kore tarihinde büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Kore halkı için de büyük bir kahramandır. Kral Sejong hükümdarlık yaptığı süre zarfında ülkeye büyük katkılarda bulunmuştur. Koreliler tarafından da hala büyük sevgi ve saygıyla anılmaya devam eder. Kral özellikle bilim ve eğitim alanına büyük bir önem vermiştir. Korece’nin ise bir dil olmasında ve sistemleşmesinde de büyük katkı sağlamıştır.

Gwanghawamun, Seul şehrinin köklü tarihini simgeleyen ve şehir için önemli siluetlerden biri olan yapılardandır. Gyeongbokung sarayına ait en büyük ana kapısıdır. Josen Hanedanlığı zamanında inşa edilmiştir. Bu geçit uzun tarihi boyunca değişikliğe ve tahribata uğramıştır. En son uğradığı tahribattan sonra onarım sürecine girmiştir. 2010 yılında restorasyonlar tamamlanarak tekrar halkın ziyaretine açılmıştır.

Seul’da Kültürel Etkinlikler

Seul şehri yıl içerisinde çeşitli zaman aralıklarında birbirinden renkli festival ve kutlamalara ev sahipliği yapmaktadır. 

Yeon Deung Hoe Festivali, Seul’da düzenlenene en renkli ve hareketli festivallerden biridir. Bu festival Buda’nın doğum gününü kutlama vesilesiyle ortaya çıkmıştır. Bütün Seul halkı da bir araya gelir. Yaklaşık olarak bir hafta süren kutlamalar vardır. 

Solnal, yeni ay yılı olarak bilinen bir etkinliktir. Her yıl ocak ayında düzenlenir. 27 ve 30 Ocak tarihlerinde her yıl Kore üzerinde yeni ay yılı olarak kutlanır. Etkinlik beraberinde çeşitli gösteriler de düzenlenerek oldukça keyifli bir ortam yaratılır.

Ch’useok, Kore şükran günü olarak bilinene bir festivaldir. Ekim ayında gerçekleşir. Festival süresi boyunca da şehirde birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam eder. 

Seul’da Konaklama

Seul ziyaretçileri için konaklama noktasında birçok seçenek sunar. Her yıl dünyanın da pek çok yerinden ziyaretçi ağırlayan Seul Şehrinde otel, hostel gibi seçenekler sizleri bekler. Ayrıca oldukça uygun fiyatlı ve son derece şık konaklama alanları bulmak Seul’da zor değildir.

Seul’un Lezzetleri

img

Seul Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

9 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Seul

İstanbul

14 sa 5 dk

Seul

Tokyo

2 sa 20 dk

Seul

Ankara

12 sa 25 dk

7 sa 10 dk

Alternatif uçuşlar

Seul varışlı yurt dışı uçak biletleri

Şanlıurfa - Seul

uçuşları

21.530,52 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Seul

uçuşları

12.918,18 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Seul

uçuşları

15.189,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Kayseri - Seul

uçuşları

19.581,41 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon - Seul

uçuşları

16.592,44 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Samsun - Seul

uçuşları

45.815,72 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Seul

uçuşları

11.085,92 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Seul

uçuşları

10.041,78 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Seul

uçuşları

11.093,75 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Seul

uçuşları

7.189,09 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis