Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Sinop varışlı yurt içi uçak biletleri

Sinop varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Sinop Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesi’nin en güzel illerinden biri olan Sinop, deniz ve ormanın birleştiği sakin bir liman kenti olması sebebiyle ziyaretçilerine huzur dolu bir atmosfer sunuyor. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi dokusu ile dikkat çeken Sinop’ta aynı zamanda Türkiye’nin en kuzeyindeki nokta olan İnceburun da yer alıyor. Sinop liman kenti olarak tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan önemli stratejik noktalardan biri olduğu için, çok sayıda tarihi yapıya ve farklı kültürlerin izlerine rastlamanız mümkün oluyor. Sinop’un şehirleşmesi Pontus Krallığı döneminde olmuş olsa da, Bizans İmparatorluğu’nun kültürel mirasına ait kalelere ve tapınaklar şehrin farklı yerlerinde karşınıza çıkıyor. Siz de Karadeniz’e uzanan keyifli bir yolculuk için Sinop’u mutlaka keşfetmelisiniz.

Sinop’ta Gezilecek Yerler

Sinop’ta görmeniz gereken yerlere ilk olarak Sinop Kalesi’nden başlayabilirsiniz. Tarihi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan Sinop Kalesi, Roma ve Selçuklu dönemlerine tanıklık etmiş önemli bir nokta olmasının yanında şehri çevrelediği için tüm manzarayı ve limanı ayaklarınızın altına seriyor. Kalenin ardından üç tarafı denizle çevrili eski bir kalenin içinde yer alan Sinop Kapalı Cezaevi ve Müzesi’ni gezmelisiniz. Müze gezmeyi seviyorsanız yine Sinop Arkeoloji Müzesi’ni ve Etnografya Müzesi’ni de görebilirsiniz.

Karadeniz’in dalgalarına meydan okuyan kuzey nokta İnceburun Deniz Feneri’ni ise, fotoğraf çekmeyi seviyorsanız kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Erfelek Tatlıca Şelaleleri ve Hamsilos Koyu, eşsiz doğası ve huzurlu ortamıyla bir kez daha ziyaret etmek isteyeceğiniz yerlerden biri olabilir. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta olan Hamsilos Koyu, Türkiye’deki tek fiyord olduğu için ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen noktalardan biri oluyor. Hamsilos Koyu’nda günbatımını izlemeyi Sinop’ta yapılacaklar arasına ekleyerek gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Karakum, Sarıkum, Akliman ve Mobil Plajları da manzaranın tadını çıkarabileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

Sinop’ta Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Sinop şehir merkezindeki Metropol Home Alışveriş merkezi, seyahatiniz boyunca her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz noktalardan biri olarak şehir meydanındaki Sakarya Caddesi üzerinde bulunuyor. Sevdiklerinize Sinop hatırası olarak hediye edebileceğiniz el işçiliği ürünü rengârenk ahşap gemi maketlerini Sinop Kalesi civarındaki çarşıda bulabilirsiniz. Yöresel ürünler satan pazarlarda ise Sinop’a özgü Ayancık ketenini sevdikleriniz ve kendiniz için alabilirsiniz.

Sinop mutfağının kendine has lezzetlerinden olan Sinop mantısını mutlaka denemelisiniz. Sinop’a özgü sunumuyla cevizli ve yoğurtlu olarak servis edilen mantı, farklı lezzetleri keşfetmek isterseniz güzel bir akşam yemeği olabilir. Sinop’un meşhur hamur işi çöreği olan nokul ise yine Sinop’a özgü kıymalı, cevizli ya da üzümlü olarak servis ediliyor. Çay saatlerinizde ya da kahvaltılarda nokulu deneyebilirsiniz. Bunların yanı sıra Karadeniz mutfağının en çok tüketilen yiyecekleri olan mısır, hamsi, kaygana, mıhlama gibi lezzetleri de Sinop’taki tüm restoranlarda bulabilirsiniz.

Sinop’ta Ulaşım

Sinop’ta şehir içi ulaşım için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Mesafeler birbirine yakın olduğu için kısa süreli yolculuklarla tüm tarihi yerlere ulaşabilmeniz mümkün oluyor. İsterseniz daha uzak mesafeler için şehir içi otobüs hattını da kullanabilirsiniz. Araç kiralama seçeneği de Sinop için ideal ulaşım seçeneklerinden biri olabilir.

Şehir merkezine 8 km mesafede olan Sinop Havalimanı’na yolcu servisi ve taksilerle gidebilirsiniz. Uçak iniş saatlerine göre hareket saati planlanan yolcu servisleriyle şehir merkezine ulaşmanız ortalama 15 dakika kadar sürebilir. Minibüsler de şehir merkezi ve havalimanı arasındaki ulaşımınız için uygun olabilir. Sık aralıklarla sağlanan ulaşım ve neredeyse hiç trafik sıkışıklığı olmayan Sinop’ta, büyük şehirlerin stresinden uzak, kolay ve hızlı ulaşım sağlayan seçeneklerle rahatlıkla gezinizi sürdürebilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis