Şırnak Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Şırnak Ankara uçak biletleri

21 Eyl 2023

22 Eyl 2023

23 Eyl 2023

24 Eyl 2023

25 Eyl 2023

Şırnak Ankara Uçak Bileti

Başkent Ankara, her yıl binlerce kişiyi misafir ediyor. Sahip olduğu politik yapısı sayesinde apayrı bir atmosfere sahip olan Ankara ilinde gezip görülebilecek çeşitli yerler mevcuttur. Aynı zamanda ticari açıdan da kendini geliştirmeyi başaran Ankara iline her noktadan ziyaretçiler geliyor. Şırnak Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kısa süre içerisinde gelebilir Ankara’nın gezip görülmeye değer noktalarını keşfedebilirsiniz. Ankara’nın benzersiz atmosferi en çok özel günlerde hissediliyor. Bu nedenle özel günlerde Ankara iline her noktadan ziyaretçiler geliyor. Sizler de Ankara’yı özel günlerde ziyaret ederek hem o eşsiz duyguları hissedebilir hem de görülmeye değer alanlarını keşfedebilirsiniz. Ankara, her yönü ile gelişmiş bir şehirdir. Bu nedenle Ankara’ya geldiğiniz zaman bir yerden farklı bir noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ankara ili hakkında bilinmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi Başkent olmasıdır. Türkiye’nin başkenti olan Ankara, kalabalık bir şehirdir. Türkiye’nin diğer illeri ile kıyaslandığında yapılan son anketlere göre en kalabalık ikinci şehir olarak biliniyor. Ankara, eski dönemlerden bugüne 5000 yıllık geçmişi ile köklü bir tarihe sahiptir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara, bu özelliği nedeni ile birçok medeniyete uzun yıllar ev sahipliği yapmıştır. Hititler, Osmanlı İmparatorluğu, Selçuklular, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar gibi köklü medeniyetler Ankara’da yer almıştır. Ankara ismi çeşitli dillerde ‘’gemi çapası’’ olarak bilinir. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ve Roma İmparatorluğu döneminde kullanılan bozuk paraların üst kısımlarında yer alan gemi çapası simgesi bulunduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu nedenle Ankara ismi değiştirilmeden Ankara olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Ankara ilinde yaşayan kişilerin birçoğu geçimini hayvancılık ile yaparlar. Gelişmiş bir hayvancılık sektörüne sahip olan Ankara’da, sanayi de gelişmiş sektörler arasında yer alıyor.

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler?

Ankara’nın kalabalık bir şehir olmasının verdiği avantaj sayesinde Ankara her an canlı ve eğlencelidir. Özellikle sahip olduğu birçok meydanları ile ön planda olan Ankara, herkesin yaşam tarzına uyum sağlayacak eğlence anlayışına sahip olan bir ildir. Tarihi yönden de gelişmiş bir yer olan Ankara, politik bir şehir olma özelliği ile her noktasında ayrı bir modern ve mimari yapıya sahiptir. Sizler de Ankara ilini yakından tanımak, tarihini keşfetmek, arkeoloji kazı çalışmasında çıkarılan ürünleri inceleyerek müzelerini tanımak ve Ankara’nın coşkulu caddelerinde gezmek isterseniz dilediğiniz mevsimde Ankara’ya gelerek burayı yakından görebilirsiniz. Ankara’ya geldiğiniz de gezip görülmesi gereken yerler şu şekildedir;

Anıtkabir

Ankara’nın sembolü haline gelen Anıtkabir, Ankara’nın en çok ziyaret alan noktalarından birisidir. Sahip olduğu benzersiz atmosferi ile ayrı bir nokta olan Anıtkabir, Çankaya ilçesinde bulunan bir noktadır. Her mevsim binlerce kişiyi ağırlayan Anıtkabir’i yerli ve yabancı birçok turist ziyaret ediyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtının yer aldığı Anıtkabir, 3 bin metrelik alana kurulmuştur. Anıtkabir’in içerisinde birçok farklı bölüm mevcuttur. Bu bölümler arasında ziyaret edilmesi gereken en önemli alan Anıt blokudur. Şehrin tam merkezinde yer alan Anıtkabir’e her noktadan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Ankara Kalesi

Ankara’ya hakim olan bir tepede konumlanan Ankara Kalesi, ziyaret edilen bir diğer lokasyonlar arasında yer alıyor. Kaleye çıktığınız an Ankara’nın eşsiz güzelliğine hakim olarak Ankara’ya kuş bakışı bakabilirsiniz. Eski dönemlerden bugüne dek varlığını koruyan Ankara kalesi, yaşayan bir tarihtir. Ulaşımı kolay bir konumda yer alan Ankara Kalesini ziyaret ederek Ankara’yı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Kızılay Meydanı

Ankara’nın gezip görülmesi gereken yerleri denilince akla ilk gelen noktalardan bir tanesi olan Kızılay Meydanı, Ankara’ya geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gerekir. Özellikle hafta sonlarında oldukça kalabalık olan Kızılay Meydanında herkesin eğlence anlayışına uygun birçok farklı alternatif bulunuyor. Cadde boyunca yer alan farklı konseptte kafeleri, sizlere sunmuş olduğu birçok farklı mağazaları ile Kızılay Meydanı mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardır. Ankara’nın her noktasından kalkan çeşitli ulaşım araçları ile buraya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi

Müze gezmeyi severlerin uğrak noktası olan Rahmi Koç Müzesi ziyaretçilere açıktır. Salı ve Pazar günleri haricinde her gün ziyaret edebileceğiniz bu müze içerisinde eski dönemlere ait birçok eser mevcuttur. Müzesinin iç bölümlerinde farklı bölümleri bulunmasından dolayı her bölümde farklı ürünler ile karşılaşabilirsiniz.

Ankara’nın Tarihi

Ankara Tarihi bakımından zengin bir ildir. Geçmiş dönemlerde büyük imparatorluk ve medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı Ankara tarihi önemli bir yere sahiptir. Ankara ilinde ilk olarak Galatlar medeniyeti misafir olmuştur. Ankara Tarihi Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Yapılan arkeolojik araştırmalarda da farklı medeniyetlerin Ankara ilinde yaşadığı ortaya çıkmıştır. 

Ankara’da Kültürel Etkinlikler

Ankara hem kalabalık hem de gelişmiş bir il olmasından dolayı genç, yetişkin, yaşlı kişilere hitap eden birçok kültürel etkinlik bulunuyor. Hemen hemen herkesin yaşam tarzına hitap eden Ankara’da kültürel etkinliklere dilediğiniz zaman katılabilirsiniz. Ankara’da festival ve kültürel etkinliklere katılmak için tarihlere bakarak seyahat tarihleriniz etkinliklere göre belirleyebilirsiniz. Ankara’da katılabileceğiniz kültürel etkinlikler şu şekildedir;

 • Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Film Festival Etkinliği
 • Beypazarı’nda düzenlenen Beypazarı şenliği
 • Ankara caz festivali
 • Kahve ve çikolata tutkunları için kahve ve çikolata festivali
 • Ankara döner festivali

Olarak birçok etkinlik düzenleniyor. Ankara’nın çeşitli noktalarında düzenlenen bu festivallere binlerce kişi katılıyor. Sizlerde bu festivallere seyahat tarihlerinizde katılabilirsiniz.

Ankara’da Konaklama

Siyasi bir şehir olan Ankara yerli ve yabancı birçok önemli insanları misafir ediyor. Aynı zamanda tarihi, gezip görülecek yerleri bakımından da zengin olmasından dolayı sıklıkla ziyaret edilen bir noktadır. Ankara’ya olan ziyaretçilerin yoğun olması nedeni ile gelen ziyaretçilere uyum sağlayacak çeşitli konaklama seçenekleri sunuyor. Apart, kiralık daire, otel benzeri birçok seçeneğe sahip olan Ankara’da kendi bütçenize uygun konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Ankara’da Lezzetler

Birbirinden lezzetli yemekleri ile herkesin damak zevkine uyan Ankara lezzetleri, mutlaka keşfedilmesi gerekiyor. Sizler de Ankara’ya geldiğiniz de mutlaka yemeniz gereken Ankara’nın olmazsa olmaz lezzetleri şu şekildedir;

 • Ankara Simidi 
 • Beypazarı’na has güveç
 • Öllüğün körü yemeği
 • İnceğiz sıcak çorbası
 • Etli tirid yemeği
 • Cevizli pestilli sucuk

Ankara’da Ulaşım

Şırnak ilinden Ankara ile uçuş saati 1 saat 35 dakikalık bir zaman dilimine tekabül eder. Aktarma uçuşlarını tercih ederseniz 3 saatlik bir zaman diliminde Ankara’ya ulaşabilirsiniz.

Otobüs İle Ulaşım

Şırnak ilinden Ankara’ya ulaştıktan sonra Ankara’ya keşfetmek artık daha kolay. Ankara havalimanından kalkan şehir içi otobüslerini kullanarak Ankara’da dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Her saat başı hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz.

Ankara’da Araç Kiralama

Ankara’yı araç kiralayarak gezmek isterseniz havaalanından araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Seyahat süreniz boyunca araç kiralama alternatiflerinden yararlanabilirsiniz.

Şırnak’tan Ankara’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Şırnak’tan Ankara’ya uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 35 dakikadır. 

Şırnak Ankara Arası Kaç Kilometre

Şırnak Ankara arası 1.205 kilometredir. 13 saat 29 kilometre sürer.

Ankara’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’ya düzenli olarak birçok uçuş düzenleniyor. İstediğiniz tüm zaman dilimlerinde Hepsiburada Seyahat üzerinden seyahat tarihinizi belirleyerek bilet satın alabilirsiniz. En uygun uçak biletini almak için seyahat tarihinizden birkaç hafta öncesinde bilet satın alabilirsiniz.

Ankara’nın İklimi Nasıldır?

Ankara iklimi kış aylarında oldukça yoğun yağış alır. Yaz aylarında ise kurak bir iklime sahiptir. 

img

Ankara Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

27 °C

26 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

Şırnak Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

30 °C

30 °C

Uçuş süreleri

Şırnak

İstanbul

2 sa 5 dk

Şırnak

Ankara

1 sa 35 dk

Şırnak

İzmir

2 sa 50 dk

Şırnak

Antalya

2 sa 40 dk

Şırnak

Adana

2 sa 35 dk

Şırnak

Dalaman

2 sa 45 dk

Şırnak

Bodrum

2 sa 50 dk

Şırnak

Samsun

2 sa 35 dk

Şırnak

Denizli

3 sa 10 dk

Şırnak

Trabzon

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Şırnak çıkışlı yurt içi uçak biletleri

896,42TRY'den
başlayan fiyatlarla
782,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.478,07TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.960,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.902,63TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.693,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,83TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.887,21TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.017,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,42TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis