Şırnak İzmir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Şırnak İzmir uçak biletleri

11 Ara 2023

20 Ara 2023

21 Ara 2023

22 Ara 2023

23 Ara 2023

Şırnak- İzmir Uçak Bileti

İzmir Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir Türkiye’nin metropol şehirleri arasında üçüncü sırada yer alır. Metropol olmasının yanı sıra otantik yapıları ile de çok dikkat çekçidir. Bu nedenle şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için muazzam yapıda evler vardır. Huzur, doğal yaşam, köy hayatı, sahil kasabası olarak nitelendirilmiş olan tüm özellikleri kendinde barındırmaktadır. Turistik bir şehir olduğu için gözde ilçeleri binlerce yerli ve yabancı turistlere tüm güzelliklerini sergilemektedir. En çok ziyaret edilen şehirleri arasında Şirince, Alsancak, Çeşme, Konak, Bostanlı, Alaçatı ve Urla yer alır. 

Bir liman kenti olduğu için dünya sırlamasında 7.sırada yer alır. Uzun ve dar olan bir körfezi ile yat ve gemilerle çevrilidir. Sahil şeridi boyunca inanamayacağınız güzellikte plajlar görebilir, arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Plajları turizm açısından da önemli bir yere sahiptir. 

İzmir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Tarihi çağlarda gezerek dönemin en ünlü yapılarına veya eserlerine yakından bakmak isterseniz İzmir bunun için biçilmiş kaftandır. Yapacağınız bu yolculuğa Selçuk ilçesinde Efes Antik Kent ilk durağınız olmalı! Neden mi? Çünkü UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan bu tarihi kenti dünya genelinde 1,5 milyon turist ziyaret etmiştir. Ve ziyaret sayıları her yıl daha da artmaktadır. Ayrıca Efes Müzesi, St.John Bazilikası, Meryem Ana Evi, Ayasuluk Kilisesi gibi birçok tarihi yapılar bulunmaktadır. 

Osmanlı döneminde ise II. Beyazıd Dönemine ait olan kale günümüzde müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. İzmir Çeşme’de bulunan tarihi taş evleri yılın her dönemi ziyaretçilerine en güzel haliyle merhaba diyor.

İzmir’in nişanesi olarak bilinen Saat Kulesi I. Abdülhamit Han’a hediye edilmiştir. Saat Kulesi hem şehir halkının hem de ziyaretçilerin mutlaka uğradığı bir nokta halindedir. Yine o dönemlere ait olan yapılardan biri de Tarihi İzmir Asansörü’dür. 40 metre yüksekline sahip olan asansör, Nesim Levi tarafından 1907 yılında yaptırılmıştır. Buradan İzmir’in gün batımını izlemek için zaman ayırmanız çok önemlidir.

1927 yılında kalkınmaya başlayan şehrin Alsancak ilçesinde bir müze kurulmuştur. Bu ziyaretiniz ile şehrin tarihine yakından tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca bu ilçede Basmane tren istasyonunu da ziyaret ederek o dönemlerde yaşama hissine varabilirsiniz.

Konak ilçesinde bulunan ve dönemin önemli yapıları olan Borsa binası, Eski Osmanlı Bankası, Konak Pie tarihi mimarilerinin eşsiz güzelliklerini yakından inceleme şansına erişebilirsiniz. 

İzmir’in Tarihi Dokusu

M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. İlk yerleşim tarihi ise İ.Ö. 800’li yıllara kadar uzanmaktadır. Bu nedenle şehirde çok sayıda tapınak bulunmaktadır. Liman kenti olduğu için deniz ticareti o dönemlerde de gözde bir gelir kaynağı olarak bilinmektedir. Roma dünyası ile Antik çağlarda da döneme ait izler taşımaktadır. Persler, Lidyalılar, Bizanslılar ve Romalılar bölgede yaşamış her uygarlığa ait kalıntılar bulunmaktadır. En önemlilerinden biri olan Efes Antik Kent Dünyanın 7.Harikası arasındadır. Ödemiş ilçesinde Helen, Bizans, Lidya, Roma gibi dönemlerden kalan tarihi eserleri ziyaret ederek tarihi yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Bizans İmparatorluğu döneminde dini merkezi haline gelerek başkent yapılmıştır. Sonrasında Osmanlı Döneminde hakimiyet altına alınan kent Akdeniz dünyasının en önemli liman kenti haline gelmiştir. İzmir Cumhuriyet Dönemi’nde 1.Dünya Savaşı ile işgal altına alınmış ve bir harabeye dönmüştür. Bölgenin olduğu gibi tarihinde gerçek bir olayı olan Hasan Tahsin’in işgale karşı çıkması ile halkın özgürlük mücadelesi başlamış ve zaferle sonuçlanmıştır.

İzmir’de Kültürel Etkinlikler

Yapmak istediğiniz bir listeniz yok ise size önereceğimiz alternatifler ile yola çıkabilirsiniz. Öncelikle deniz kenarında dolaşmak gibi bir düşünceniz varsa sadece suyun ve güneşin tadını almak yeterli gelmeyebilir. Bunun için biraz heyecan olsun isterseniz Çeşme’de rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Size heyecanlı dakikalar yaşamanızı sağlayacaktır. Sörf yerine dalış yapmak isterseniz aynı olanakları yine Çeşme, Foça, Dikili, Karaburun size en uygun imkanı sunacaktır.

Adrenalin aktivitelerine devam etmek isterseniz sizi Selçuk ilçesinde bulunan serbest atlayış aktivitesini gerçekleştirebilirsiniz. 400 metreden gerçekleşecek olan 15 dakikalık bu heyecanlı atlayışı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu sporu yaparken 1.90 boyunda ve en az 45, en fazla 90 kiloya sahip olmalısınız. 

Doğa ve tabiat bana yeter diyenlerden iseniz o zaman size trekking yapacağınız Ödemiş, Küçük Menderes, Kozak Yaylası, Şirince’yi tavsiye ediyoruz. Orman, mağara ve şelaleler ile mesire alanlarını keşfedebilirsiniz. Outdoor yapmak isterseniz Beydağı ilçesi size tüm olanaklarını tanımaktadır. Kamp, piknik gibi en uygun olan yer olan Beydağı’nda doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Bolçava’da bulunan Adatepe’de bulunan ormanlık alanda teleferik tesisleri Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilmiştir.

Eşsiz koylarda gezmek isterseniz, keşfetmek için tekne turunu denemelisiniz. Kimsenin bulunmadığı koylarda Foça, Çeşme, Seferihisar ve Karaburun için günü birlik turlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

İzmir’de Konaklama İmkanları

Şehrin merkezi olan Konak’ta dilediğiniz otellerden birini tercih edebilirsiniz. Ardından Alsancak, Kemeraltı, Basmane gibi merkezlere ulaşım imkanları son derece kolaydır. Ve burada bulunan tüm oteller son derece konforludur. Araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek Karşıyaka, Bornova, Gaziemir ‘de ulaşım kolay olduğu gibi ekonomik olarak da son derece avantajlıdır. Tatil beldelerinde kalmak içinse Alaçatı, Seferihisar, Bergama, Urla size dünyadaki cennetin kapılarını aralamaktadır. 

İzmir Mutfağı

İzmir kahvaltısında baş tacı olan boyoz vazgeçilmeyen lezzetler arasındadır. İzmir’in adıyla eşleşen İzmir Kumru, kesinlikle size dünyanın en lezzetli tatlarından biriyle tanışacaksınız. Egenin incisi olarak nitelendirilen zeytinyağı ile mezeleri son derece etkileyici bir tat sunmaktadır. Zeytinyağlı yemeklerin başında, enginar, patlıcan, kabak çiçeği dolması, topuz, kuzukulağı, kuşkonmaz, barbunya gibi sebze ağırlıklı yiyecekler bedeninizi ve cildinizi parlak gösterecektir. İzmir köfte yemeden bu şehirden ayrılmanız sonrasında büyük bir pişmanlık duyabilirsiniz. Her lezzeti kendi memleketinde bakmak büyük bir ayrıcalıktır.

İzmir Ulaşım

Şehir içinde ve şehir dışında da ulaşım son derece kolaydır. Şehir dışından ulaşım havayolu, deniz yolu, karayolu ve demir yolu ile yapılmaktadır. Havayolunda hem yurt içinde hem de yurt dışında uçak seferleri yapılmaktadır.

Otobüs

Şehir içinde 12 ilçeye seferler yapılır. Bu toplu taşımalarda İzmirim kartı kullanılmaktadır. Her ilçeye rahat ve kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Metro

Şehir merkezinde olan ve buradan da tam 17 metro istasyonu ile ulaşım yapılmaktadır. Her metro arasında 7-8 dakika aralıklar bulunmaktadır. 

Tramvay

Hem Karşıyaka hem de Konak arası yolcu taşıma hizmeti sağlamaktadır. Biraz nostalji yaşamak isterseniz sizin için iyi bir deneyim olabilir. 

Vapurlar

Vapurla yapılan yolculuklar yolcular ile araba taşımaktadır. Karşıyaka ve Konak ilçesinde seferler yapılmaktadır. 

Şırnak Havalimanına Ulaşım

Şerafettin Elçi havaalanına ulaşmak için belirlenen saatlerde ve belirlenen noktalardan seferler yapılmaktadır. 

Şırnak-İzmir Arası Uçuş Süresi Kaç Saat?

Şırnak- İzmir arası karayolu ile 18 saat 57 dakika sürmektedir. Uçuş süresi ise 4 saat 15 dakikaya inmektedir. Zamandan büyük oranda tasarruf etmiş olursunuz.

Şırnak-İzmir Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Şehrin havaalanından direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçak biletinizi Hepsiburada Seyahat.com adresinden bütçenize en uygun olan fiyat seçenekleri ile dilediğiniz saati belirleyebilirsiniz.

İzmir İklimi Nasıldır?

Akdeniz iklimi görülen bu şehirde, yaz mevsimi bir hayli sıcak ve kurak geçmektedir. Kışları ise ılıktır ve yağışlı geçer. 

sirnak_izmir

İzmir Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

11 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Şırnak Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Şırnak

İstanbul

2 sa 5 dk

Şırnak

Ankara

1 sa 35 dk

Şırnak

İzmir

2 sa 50 dk

Şırnak

Antalya

2 sa 40 dk

Şırnak

Adana

2 sa 35 dk

Şırnak

Dalaman

2 sa 45 dk

Şırnak

Samsun

2 sa 35 dk

Şırnak

Bodrum

2 sa 50 dk

Şırnak

Denizli

3 sa 10 dk

Şırnak

Trabzon

2 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Şırnak çıkışlı yurt içi uçak biletleri

464,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
782,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.478,07TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.707,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.707,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.693,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.705,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,83TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.296,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.437,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.280,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.457,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.655,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.519,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.678,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis