Stuttgart Erzurum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Stuttgart Erzurum uçak biletleri

Stuttgart - Erzurum
uçuşları

Stuttgart Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çok uzun yıllar boyunca pek çok medeniyeti görmüş geçirmiş Erzurum, Anadolu topraklarındaki en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Medreseleri, camileri, türbeleri ve kümbetleri ile sizleri zamanda yolculuğa çıkaran bu şehir, herkesin gözdesi olan mutfağı ile de isminden söz ettirmektedir. Erzurum 758.279 nüfusa sahiptir. Kuzeyinde Kargapazarı, Güneyinde Palandöken dağlarıyla çevrilmiş olan bir şehirdir. Doğu Anadolu’daki en büyük şehir olan Erzurum’un nüfusu yıldan yıla biraz daha azaldığı görülmektedir. Erzurum’da birçok kaplıca vardır. Arpa, buğday, fiğ, çavdar, pancar, mercimek gibi ürünler yetişir. Erzurum’da sulama tesisleri yapıldıktan sonra tarımdaki verim artmıştır. Meyve olarak da armut, elma, kiraz, vişne, kayısı, kızılcık ve ayva yetişir. Erzurum, Türkiye’deki en soğuk ve en yüksek şehirlerden bir tanesidir. Kış ayları çok soğuk, karlı, yaz ayları ise çok fazla sıcak ve kurak geçmektedir. Yılın neredeyse 155 günü kar ile örtülüdür. Eriyen karlar ise akarsuları besler.

Erzurum’da Gezilmesi Gereken Yerler

Erzurum kış turizmi ile ön planda olsa da bünyesinde çok sayıda doğal güzellik ve tarihi eser barındırır. Erzurum’da gezebileceğiniz birçok yer vardır. Bütün şehri ayaklarınızın altında gibi hissetmek isterseniz Erzurum kalesine gitmelisiniz. 12. yy. da gözetleme kulesi olarak kullanılan ve Anadolu’nun eski Selçuklu minaresi olarak bilinen Saat kulesi de bu Erzurum kalesinin içinde bulunur. Erzurum’da gizemini hala koruyan Üç Kümbetler, şehrin en fazla ilgi çeken önemli yerlerinden bir tanesidir. Kesme taşlarla ve sekizgen şeklinde inşa edilen Üç Kümbetler, Anadolu da bulunan anıt mezarlar arasında da örnek gösterilmektedir. Erzurum’a geldiğiniz de Ulu Cami’yi de gezmelisiniz. Mimarlık başyapıtı olarak nitelendirilen ve de sekiz asırdır dimdik duran Cami, şehrin en önemli dini yapısıdır. Selçuklu eserlerinin en güzel mimari örnekleri arasında bulunan Ulu Cami, oldukça görkemlidir. Camide bulunan kubbe, içerideki kötü kokuyu ve nemi tahliye etmektedir. Erzurum’da bulunan Narman Peri Bacaları, Narman ilçesinde bulunmaktadır. Narman Peri Bacaları, aynı zamanda Kırmızı Periler Diyarı şeklinde de anılır. Şehirde en fazla ziyaret edilen yerlerden birisidir. Hem yerli hem de yabancı misafirlerden bir hayli ilgi görür. Burada birçok etkinlik de düzenlenir.

Erzurum’da Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi eserleri bakımından oldukça zengin olan şehir, birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı bünyesinde pek çok tarihi eser barındırır. Erzurum’un sembolü olarak adlandırılan ve şehrin en güzel eserlerinden olan Çifte Minareli Medrese’nin, 13. yy. sonlarına doğru yapıldığı bilinmektedir. Burayı ziyaret ederek tarihi iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Bizanslılar tarafından yapılan Erzurum Kalesi, şehrin tarihi yerlerinin en başında gelmektedir. Erzurum’daki tarihi zenginliklerin arasında bulunan kale, bulunduğu tepede iç ve dış kaleden oluşmaktadır. Bugüne dek dış kalenin birçok kısmı yıkılmış ve dört tarafındaki kapılarının isimleri kalmıştır. Erzincan kapısı, Tebriz kapısı, İstanbul kapısı ve Gürcü kapısı… İç kaledeki sur duvarlarının üzerinde bulunan burçların görülmesi gerekir. Kaledeki duvarlar zaman zaman yenilenmiş olsa bile kimin ne zaman yenilediği bilinmemektedir. Erzurum’a geldiğiniz de gezeceğiniz bir diğer yer ise Erzurum evleridir. Evlerin mimari yapısı tamamen iklime bağlı olarak geleneksel yapı tipinde oluşturulmuştur. Erzurum evlerinin birçoğu yangınlar ve savaşlarda yok olmuştur. Günümüzde ise tekrardan restore edilerek insanların ziyaretine açılmıştır. Erzurum’daki Ulu Cami, Çobandede Köprüsü, Meryemana Kilisesi, Hasan Kale, Öşvank Kilisesi, Murat Paşa Cami ve Yusuf Ziya Köşkü de tarihi yapıtlar arasında yer almaktadır. Erzurum’daki bu yerleri gezerek tarihini öğrenebilir, dilediğiniz gibi yapıtlarından önünde fotoğraf çekinebilirsiniz. 

Erzurum’da Kültürel Etkinlikler

Erzurum’a hangi ayda gelmiş olursanız olun en az bir etkinliğe denk gelebilirsiniz. Kendine özgü doğa etkinlikleri, mutfak etkinlikleri, kültür ve spor etkinlikleri düzenlenen şehirde, etkinlik haricinde festivallere de denk gelebilirsiniz. Kendi yöresine ait birden fazla etkinlik, şenlik ve festival gerçekleştiren şehirdeki en popüler organizasyonlardan birisi Icebreak Palandöken’dir. Aralık ayında Erzurum’a geldiyseniz bu organizasyona katılabilirsiniz. Nisan ayında Cağ Kebap Festivali düzenlenmektedir. Haziran ayında Akdağ Kültür ve Sanat Festivali, Temmuz ayında ise Geleneksel Tortum Şenlikleri ve Bal Karakucak Güreş Festivali düzenlenmektedir. Yılın diğer aylarında tarihi yapıtların gezildiği organizasyonlar düzenlenir.

Erzurum’da Konaklama Olanakları

Erzurum’a kış ayında gittiyseniz konaklayacağınız ilk adreslerden birisi Palandöken’dir. Burada her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır. Üstelik şehir merkezine gitmeden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat kış ayında daha uygun konaklamak istiyorsanız kalacağınız yeri birkaç ay önceden belirlemeli ve rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Bu sayede daha uygun fiyata konaklayabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük kayak merkezinden bir tanesi olduğu için burada bulunan oteller oldukça doludur. Kültür turu veya iş seyahati için Erzurum’a gidiyorsanız şehir merkezinde konaklayabileceğiniz birçok konaklama yeri bulunmaktadır.

Erzurum’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Çağ Kebabı Erzurum mutfağının ilk akla gelen lezzetlerinden biridir. Bu kadar popüler olmasının nedeni ise şehrin hayvancılıktan geçinmesidir. Çağ kebabı hem Erzurum halkının hem de buraya gelen turistlerin beğenisini kazanmıştır. Erzurum’a geldiğiniz de denemeniz gereken yemekler arasında ilk sırada Çağ Kebabı yer alır. Erzurum’un lezzetleri elbette saymakla bitmez. Burada Tereyağlı peynir helvası, Ayran aşı, Çiriş, Haşıl, Hıngel, Kiriş, Kurut, Şalgam dolması, Lor dolması, Kadayıf dolma, Kete gibi lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Erzurum’da Ulaşım Olanakları

Şehir merkezinden havalimanına belediyenin hizmet verdiği servislerle, taksilerle veya şehrin belirli noktalarından kiralayacağınız araçla gidebilirsiniz. Erzurum’da turistlik yerler birbirine çok yakın olduğu için genellikle insanlar yürümeyi tercih ediyor. Ancak yürümek istemeyenler minibüse ve otobüse binebilir.

Taksi ile Ulaşım

Erzurum’da günün her saati hizmet veren taksilerle bulunduğunuz noktadan istediğiniz yere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Erzurum merkezden havalimanı ortalama taksi ile 15 dakika kadar sürmektedir.

Otobüs ile Ulaşım

Erzurum’da Belediyenin hizmete sunduğu servislerle şehrin birçok yerinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içinde servisler ve otobüsler ile istediğiniz birçok yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Erzurum’da havalimanının belirli noktalarından bütçenize uygun ve istediğiniz modelde araç kiralayabilirsiniz. İstediğiniz aracı ister havalimanından isterseniz Erzurum’un belirli noktalarından teslim alabilirsiniz.

Stuttgart Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım

Stuttgart ulaşım açısından son derece gelişmiş olan bir yerdir. Havalimanına şehir içindeki birçok noktadan geçen otobüslerle uygun fiyata ulaşım sağlayabilirsiniz. Stuttgart’ta metrolar da oldukça sık kullanılan bir toplu taşıma aracıdır. İster metro ile isterseniz de taksi ile daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Stuttgart Erzurum Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Stuttgart ile Erzurum arasındaki aktarmasız uçuş 3 saat 20 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda ise 8 saat sürmektedir. Bu süre hava şartlarına göre de değişmektedir. 

Stuttgart Erzurum Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Stuttgart ile Erzurum arasındaki uçuş mesafesi 2.729 kilometredir. 

Stuttgart- Erzurum Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Stuttgart’tan Erzurum’a bilet fiyatları bu hizmeti sağlayan firmaya göre farklılık gösterebiliyor. Uygun fiyatlı uçak bileti alabilmek için uygun zaman, yapacağınız seyahatten 1 ila 3 ay öncesidir. Salı ve Çarşamba günleri en uygun günlerdir. Bu günlerde yolcu sayısı daha az olduğu için ücretler de düşer. Stuttgart

Erzurum Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

2 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Erzurum

İstanbul

1 sa 50 dk

Erzurum

Ankara

1 sa 30 dk

Erzurum

İzmir

2 sa 10 dk

Erzurum

Bursa

1 sa 45 dk

Erzurum

Antalya

2 sa 35 dk

Erzurum

Adana

2 sa 30 dk

Erzurum

Dalaman

2 sa 40 dk

Erzurum

Çanakkale

2 sa 50 dk

Erzurum

Denizli

2 sa 50 dk

Erzurum

Bodrum

2 sa 50 dk

Erzurum

Prag

4 sa 40 dk

5 sa

Erzurum

Beyrut

3 sa 35 dk

Erzurum

Jakarta

13 sa 35 dk

Erzurum

Stuttgart

4 sa 55 dk

Stuttgart Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

4 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Stuttgart

İstanbul

2 sa 45 dk

Stuttgart

İzmir

2 sa 45 dk

Stuttgart

Ankara

3 sa 5 dk

Stuttgart

Adana

3 sa 30 dk

Stuttgart

Antalya

3 sa 10 dk

Stuttgart

Kayseri

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Stuttgart çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.655,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzurum varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
714,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.456,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.467,79TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.788,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.533,55TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzurum varışlı yurt dışı uçak biletleri

5.335,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.713,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
15.752,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis