Stuttgart İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Stuttgart İstanbul uçak biletleri

10.104,15TRY'den
başlayan fiyatlarla

22 Mar 2024

22 Mar 2024

2.711,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Nis 2024

14 Nis 2024

4.777,86TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Haz 2024

23 Haz 2024

2.757,75TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Tem 2024

01 Tem 2024

3.567,13TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Tem 2024

07 Tem 2024

Stuttgart İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında 

Türkiye’nin en kalabalık metropol şehridir. Nüfus sayısı oldukça fazla olan İstanbul, her yıl yerli ve yabancı olmak üzere birçok turistin ziyaret ettiği muhteşem bir şehirdir. Gerek turistik amaçlı gerekse ticaret amaçlı İstanbul çok fazla tercih edilmektedir. Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul gerek tarihi mimari yapıları açısından gerekse doğal güzellikleri bakımından bir hayli ilgi görmektedir. Her yıl düzenli olarak İstanbul kültürünü tanıtan çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Asya ve Avrupa arasında bulunduğundan dolayı doğu ve batı kültürünü de bir arada yaşatmaktadır. Tarihte birçok medeniyette ev sahipliği yapan şehir birbirinden lezzetli sokak yemekleri ile de oldukça meşhurdur.

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler 

İstanbul Tarihte birçok medeniyete ve devlette ev sahipliği yaptığından dolayı çeşitli birçok tarihi yapıyı da bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda doğal güzellikleri de eşsizdir. Yerebatan sarnıcı İstanbul seyahati esnasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken muhteşem güzellikte bir yapıdır. 532 yılında İmparator Justinianus tarafından inşa emri verilmiştir. İnşa edildiği dönemlerde halkın su ihtiyacını karşılamak maksadıyla kullanılmıştır. Yerebatan sarnıcı yaklaşık olarak 140 metre uzunluğunda ve 70 metre genişliğindedir. Yerebatan sarnıcı içerisinde birçok önemli heykel de bulunmaktadır. Sarnıç içerisinde bulunan en önemli heykel Medusa başı heykelidir. Medusa başı heykeli Roma döneminden kalan eserler arasında yer almaktadır. Günümüzde Yerebatan sarnıcı müze olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda sarnıç içerisinde yerli ve yabancı sanatçıların konserleri de düzenlenmektedir. Yerebatan Sarnıcını haftanın tüm günlerinde ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul seyahati esnasında görülmesi gereken alanlardan biri de kapalı çarsıdır. Kapalı Çarşı yerli ve yabancı turistler tarafından bir hayli ilgi görmektedir. Fatih Sultan Mehmet’in padişah olduğu dönemlerde inşa ettirilmiştir. Kapalı Çarşı içerisinde kuyumcular, baharat dükkanları, halı ve kilim dükkanları bulunmaktadır. Hediyelik eşya satan mağazalar da mevcuttur. Çarşıdan hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Beyoğlu’nda bulunan Galata kulesi ile hem Asya hem de Avrupa kıtası görülmektedir. Galata kulesi tarihte Osmanlı döneminde genellikle gözlem maksadıyla kullanılmıştır. Ancak günümüzde doğum günü veya evlilik teklifleri gibi özel günler için Galata kulesi tercih edilmektedir. Galata kulesi restore edildikten sonra içerisinde restoran ve kafeler de faaliyet göstermeye başlamıştır. 

İstanbul Tarihi 

İstanbul şehri günümüzde olduğu gibi tarihte de önemli şehirler arasında yer almaktadır. Gerek coğrafyası gerekse değerli kervan yolları üzerinde bulunmasından dolayı birçok medeniyet ve devlet tarafından hakimiyet altına alınmaya çalışılmıştır. Roma ve Bizans imparatorlukları ile Osmanlı Devleti gibi büyük devletler egemen olmuştur. İlk olarak Roma imparatorluğu İstanbul ‘da hüküm sürerken Bizans İmparatorluğu’nun eline geçerek İstanbul şehrine Konstantinopolis adı verilmiştir. Ancak birçok Osmanlı padişahının hayali olan İstanbul’u ele geçirme planını Fatih Sultan Mehmet gerçekleştirmiştir. 29 Mayıs 1453 yılında İstanbul’u Fatih Sultan Mehmet Han fethetmeyi başarmıştır. 

İstanbul Kültürel Etkinlikleri

İstanbul şehrinde her yıl düzenli olarak çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Festivaller ile İstanbul’un kültürü tanıtılır ve İstanbul’a özgü lezzetler sunulur. Her yıl Nisan ayında İstanbul film festivali düzenlenmektedir. İstanbul film festivali hayli renkli bir etkinliktir ve İstanbul kültür ve sanat vakfı tarafından gerçekleştirilmektedir. Festival yaklaşık olarak 2 hafta sürmekte ve festival boyunca yerli ve yabancı olmak üzere birçok film gösterimi yapılmaktadır. İstanbul'da gerçekleştirilen festivaller arasında en çok ilgi gören bir diğer festival ise İstanbul Uluslararası dans şenliğidir. İstanbul Uluslararası dans şenliği genellikle ilkbahar aylarında düzenlenmektedir. Baharın gelmesi ile birlikte birçok DJ ve sanatçı eşliğinde dans edilerek yazın gelmesi kutlanır. 

İstanbul Konaklama Olanakları

İstanbul, hem yerli hem de yabancı misafirlerin çok fazla rağbet ettiği bir şehir olduğu için konaklama olanakları da bir hayli fazladır. Yüksek bütçeli otel fırsatlarından düşük bütçeli otel imkanlarına kadar birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca tek oda kiralayabileceğimiz apart ve hostel olanakları da bulunmaktadır. Aynı zamanda İstanbul şehri yeşilliği ile ve doğal güzellikleriyle meşhur olduğundan dolayı yaz aylarında seyahat edildiği takdirde kamp imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

İstanbul Lezzetleri 

İstanbul’da genellikle sokak Lezzetleri bir hayli ilgi görmektedir. Bundan dolayı şehre özgü lezzetler yerine ilçelere özgü lezzetler bulunmaktadır. Özellikle tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı her semtte çeşitli damak tadına uyum sağlayacak lezzetler bulunmaktadır. Sultanahmet bölgesinde köfte çeşitleri oldukça meşhurdur. Meşhur olan lezzetlerden bir diğeri ise Ortaköy’de bulunmaktadır. Ortaköy semtinde kumpir en çok tercih edilen lezzetler arasında yer almaktadır. Fırında pişmiş patatesin içerisine birçok meze, kaşar peyniri, garnitür, Rus salatası ve mısır eklenerek yapılmaktadır. Sarıyer böreği İstanbul seyahati esnasında mutlaka denenmesi gereken enfes lezzetler arasında bulunmaktadır. Kıymalı, patatesli, ıspanaklı ve peynirli börek çeşitleri mevcuttur. Genellikle kış aylarında İstanbul’da geçmişte en çok tüketilen içeceklerden biri de bozadır. Boza gelenekleşen bir içecek olarak hala İstanbul’da varlığını devam ettirmektedir. İstanbul’un vefa semtinde hazırlanan boza içeceği oldukça lezzetli ve meşhurdur. Boza içeceği özellikle kış aylarında tüketilerek hastalığa karşı korunmak için birebirdir. İstanbul Kanlıca Semti’nin yoğurdu da bir hayli meşhurdur. Üstelik Kanlıca yoğurdu alışılmışın dışında pudra şekeri ve çeşitli marmelatlar ile servis edilmektedir. 

 İstanbul Ulaşım Olanakları 

İstanbul çok fazla ziyaretçisi olan şehir olduğu için ulaşım olanakları oldukça fazladır. Havalimanından İstanbul şehrine ulaşım için otobüs, taksi ve kiralık araç gibi birçok alternatif bulunmaktadır. 

Otobüs ile Ulaşım

İstanbul Havalimanı şehir merkezine uzak bir konumda bulunduğundan dolayı çeşitli ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Otobüs az bütçeli olduğundan dolayı en çok tercih edilen ulaşım alternatiflerinden biridir. Havalimanı etrafında sefer düzenleyen birçok özel otobüs firması da bulunmaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Taksiyle ulaşım alternatifi de en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Aileniz ile seyahat ediyorsanız ve bagaj sayınız fazla ise taksiyle ulaşım alternatifini tercih ederek konforlu bir şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak ve şehir içerisinde kolaylıkla seyahat edebilmek için araç kiralama ile ulaşım alternatifinden faydalanabilirsiniz. Havalimanı etrafında birçok araç kiralama acentesi bulunmaktadır. 

Stuttgart Havalimanına Ulaşım

Stuttgart Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına ulaşım sağlayabilmek amacıyla birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Çeşitli otobüs firmalarının havalimanına giden otobüslerinden yararlanabilir veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Stuttgart’tan İstanbul’a Uçuş Kaç Saat Sürer? 

Stuttgart'tan İstanbul’a aktarmasız seferler ile uçuş 2 saat 50 dakika sürmektedir. 

Stuttgart’tan İstanbul’a Kaç Km.dir? 

Hava yolu ulaşım tercih edilerek seyahat edildiği takdirde Stuttgart ile İstanbul arası yaklaşık olarak 1775 kilometredir.

Stuttgart’tan İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Stuttgart’tan İstanbul’a seyahat etmek için en uygun uçak biletine sahip olmak istiyorsanız hafta sonları bilet rezervasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca uçuş tarihinden bir veya iki hafta öncesi erken rezervasyon sağlayarak da uygun fiyatlı uçak biletine sahip olabilirsiniz.

İstanbul İklimi Nasıldır? 

İstanbul şehrinde yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise soğuk, uzun ve yağışlı geçmektedir.Stuttgart

İstanbul Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

5 °C

5 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Stuttgart Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

12 °C

9 °C

Uçuş süreleri

Stuttgart

İstanbul

2 sa 45 dk

Stuttgart

İzmir

2 sa 45 dk

Stuttgart

Ankara

3 sa 5 dk

Stuttgart

Adana

3 sa 30 dk

Stuttgart

Antalya

3 sa 10 dk

Stuttgart

Kayseri

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Stuttgart çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.655,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.287,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.018,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.158,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis