Taskent İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Özbekistan İstanbul uçak biletleri

05 Ara 2023

06 Ara 2023

10 Ara 2023

11 Ara 2023

12 Ara 2023

Taşkent İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık, kültürel açıdan en zengin ve en ekonomik şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin Kuzeybatısında bulunan İstanbul, Marmara ve de Boğaz kıyısında, Haliç’i saracak bir biçimde kurulmuştur. Tam bir kıtalararası şehirdir. İstanbul şehrinin batısındaki sınırlarını İstanbul surları oluşturmaktadır. İstanbul’un toplamda 39 ilçesi vardır. Büyükşehir Belediyesi ile beraber toplamda 40 tane belediye bulunmaktadır. Dünya üzerinde en eski şehirlerden biri olarak bilinmektedir. İstanbul 330-395 seneleri aralığında Roma, 395-1204 seneleri Bizans 1204-1261 senelerinde Latin, 1261-1453 senelerinde tekrardan Bizans, 1453-1922 senelerinde ise Osmanlı İmparatorluğu toprağı olmuştur. Son zamanlarda ardı ardına ortaya çıkarılan eserler sayesinde insanlık tarihi açısından oldukça önemli bilgilere ulaşılmıştır. Mağaralardan çıkarılan taş aletler sayesinde ilkel insanların izlerinin 400 bin sene öncesine dayandığı da ortaya çıkmıştır. Birçok devlete başkentlik yapan İstanbul, 1923 senesinde Başkentin Ankara’ya taşınması ile başkent olma özelliğini kaybetmiştir. Ancak Türkiye’nin eğitim, sanat, kültür, turizm, ulaşım, ticaret merkezi olma özelliğini hiç kaybetmemiştir. İstanbul’un nüfusu ise 15.840.900’dır. 

İstanbul Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul’a yolu düşen kişilerin kesinlikle görmeleri gereken saraylar, müzeler, camiler, hamamlar, çarşılar, caddeler ve daha birden fazla tarihi dokuya sahip yerleri vardır. İstanbul’da merkezi bir yere gitmek, eğlenmek, alışveriş yapmak istiyorsanız Taksim meydanına gitmelisiniz. Taksim meydanına gittiğiniz de Cumhuriyet Anıtı’nı ziyaret ederek burada fotoğraf çektirebilirsiniz. Cumhuriyet Anıtı’nın tarihinin ise 1925 senelerine kadar dayandığı bilinmektedir. Taksim meydanından sonra ise hemen devamındaki İstiklal caddesine de uğrayabilirsiniz. Beyoğlu’nun sıklıkla tercih edilen ve günün her saati ışıkları yanan İstiklal caddesinde yemek yiyebileceğiniz mekanlar, pasajlar, mağazalar son derece popülerdir. İstiklal caddesini doyasıya gezdikten sonra da sizi büyülü görünüşüyle Galata Köprüsü bekliyor olacaktır. Galata Köprüsünün uzunluğu yaklaşık 490 metredir. Galata Köprüsü Türkiye’deki en çok ziyaretçisi olan ve en fazla beğenilen yerleri arasındadır. İstanbul’u kısa süre içinde gezip her yerini görmeniz mümkün değildir. İstanbul’dayken Eminönü, Mısır Çarşısı, Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Aya İrini Kilisesi, Laleli Taşhan, Çamlıca Tepesi, Florya Atatürk Deniz Köşkü, Moda, Belgrad Ormanı, Fenerbahçe Parkı, Emirgan Korusu gibi yerleri gezebilirsiniz. 

İstanbul Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Dünya üzerinde önemli bir yere sahip olan İstanbul, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve kültürel açıdan çok zengin olan şehrin tarihi dokuya sahip yerleri hala göz bebeği gibi korunmakta ve yaşatılmaktadır. Adeta bir açık hava müzesi gibi olan İstanbul da ziyaret edebileceğiniz saymakla bitirilemeyecek kadar çok tarihi yer vardır. İstanbul’daki çok eski tarihi yapılardan bir tanesi olan Ayasofya, İstanbul’un en önemli eserlerindendir. Bizans’tan önceki zamanda kilise olarak hizmet veren Ayasofya, Bizans’tan sonra katedral olarak hizmet vermeye başlamıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun 1453 senesinde İstanbul’u fethetmesiyle beraber camiye çevrilmiş ve 1934 senesinden 2020 senesine kadar müze olarak kullanılmış, 2020 yılından sonra ise tekrardan cami olarak kullanılmaya başlamıştır. Tarihi Osmanlı Dönemine dayanan bir diğer önemli yapı ise Topkapı Sarayı’dır. Topkapı Sarayı İstanbul’da Sarayburnu’ndadır. Osmanlı İmparatorluğunda 400 sene boyunca yönetim merkezi olarak kullanılmıştır. Topkapı Sarayı’nı 1478 senesinde Fatih Sultan Mehmet inşa ettirmiştir. İstanbul’da tarihi dokuya sahip daha birçok yer bulunmaktadır. İbrahim Paşa Sarayı, Kapalı Çarşı, Yerebatan Sarnıcı, Aya İrini, Bulgar Sveti Stefan Kilisesi, Dolmabahçe Sarayı, Yedi Kule Zindanları, Haydarpaşa Garı, Adile Sultan Kasrı, Hıdiv Kasrı, Yoros Kalesi, Aya Yorgi Manastırı gibi tarihi yerleri de İstanbul’a geldiğiniz de ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul Kültürel Etkinlikleri

Tarihi geçmişi ile kültürü ile İstanbul’a ziyarete gelenleri ve burada yaşayanları derinden etkileyen bu şehir kültürel etkinliklerin merkezidir. İstanbul’da sergiler, sinemalar, tiyatro oyunları, tarihi gezileri, doğa gezileri müzeleri ve daha birçok yapabileceğiniz etkinlikleri vardır. İstanbul’da kaldığınız süre boyunca her gününüze hatta her saatinize farklı bir aktivite sığdırabilirsiniz. İsterseniz müze gezilerine katılabilir, sergileri gezebilir, doğa yürüyüşü yapabilir, tiyatro izleyebilir ya da tarihi dokuya sahip olan yapıları ziyaret edebilir ve daha birçok kültürel etkinliğe katılabilirsiniz. 

İstanbul Konaklama İmkanları 

Yaz kış demeden hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan İstanbul’da konaklama imkanı son derece rahattır. İstanbul’da rahat etmeniz için kalacağınız yer oldukça önemlidir. Eğer ki merkezi bir yerde konaklamak istiyorsanız Beşiktaş semti sizin için oldukça uygun bir yer olabilir. İstanbul Ortaköy ise deniz kenarındaki konumu, etkileyici sokakları, yeme içme mekanları ve alışveriş yerleri sayesinde buraya gelenlerin en fazla tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Taksim ise sizi her konuda tatmin eder. Kültürü, yeme ve içme, eğlence mekanları gibi sayılmayacak kadar etkinlikleri olan bu yer günün her saati aktiftir. Sultanahmet’in içerisinde bulunan müzeler, mimari yapıtlar, yeme içme ve alışveriş için son derece doğru bir seçim olacaktır. İstanbul’un hem merkezi hem de doğaya yakın yerlerinde bütçenize uygun yerleri rahatlıkla bulabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. 

İstanbul’da Denenmesi Gereken Lezzetler

İstanbul mutfağı, Osmanlı İmparatorluğunda farklı bir yere sahipti. İstanbul’a geldiğiniz zaman yedikten sonra damaklarında tat bırakacak birçok lezzet vardır. Sultanahmet köftesi, Ortaköy kumpiri, Sarıyer böreği, Sütlüce uykuluğu, Vefa bozası, Süleymaniye kuru fasulyesi, Kanlıca yoğurdu ve Eminönü balık ekmeği gibi lezzetleri İstanbul’a geldiğiniz de kesinlikle denemelisiniz. 

İstanbul Ulaşım Olanakları

İstanbul’da özel ve belediyeye ait birçok ulaşım imkanı bulunmaktadır. Dolmuşlar, otobüsler, metro hatları, minibüsler, tramvaylar ve taksiler gibi rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz araçlar bulunmaktadır.Ancak İstanbul’da çok fazla trafik vardır. Bir yere gitmek istediğiniz zaman bir saat önceden yola çıkmalısınız.

Taksi ile Ulaşım 

İstanbul’da çok fazla taksi bulunmaktadır. Ancak çok kalabalık bir şehir olduğu için taksi bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. Havaalanının çıkış kapılarının önünde bekleyen ticari taksiler ve havaalanı işletmelerinin taksileri bulunmaktadır. 

Otobüs ile Ulaşım 

Hem İstanbul havaalanında hem de şehrin her noktasında otobüs ile çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’da birçok noktada otobüs durakları bulunmaktadır. 

Metro ile Ulaşım

Hemen hemen şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayan metro ile istediğiniz yere hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Havalimanına da isterseniz metro ile gitmeniz mümkün. Hem hızlı hem de daha uygun fiyatlıdır. 

Araç Kiralama

İstanbul’dayken araç kiralama konusunda hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Araç kiralama şirketleri sizlerin bütçesine ve tercihine göre istediğiniz aracı ayağınıza kadar getirtmektedir. Bu sayede İstanbul’da gezerken ulaşım sorunu yaşamazsınız. 

Taşkent Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım 

Taşkent merkezden havalimanına gitmek için en hızlı ulaşım elbette ki taksilerdir. Bunun yanı sıra Taşkent’te belirli güzergahlardan geçen havaalanı otobüsleri vardır. Havaalanı otobüsleri ile daha uygun fiyatlı yolculuk yapabilirsiniz. 

Taşkent İstanbul Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Taşkent İstanbul arası uçuş ortalama 4 saat 15 dakika sürmektedir. Bu süre aktarmasız direkt gidişler için geçerlidir. Aktarmalı olduğu zaman süre artmaktadır.

Taşkent İstanbul Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Taşkent İstanbul arasındaki mesafe ortalama 3339 kilometredir. Bu mesafe aktarmasız uçuşlar için geçerlidir. 

Taşkent İstanbul Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Eğer biletinizi daha uygun fiyata getirmek isterseniz tatil planınızdan birkaç ay önce bilet araştırması yaparak sizin için en uygun bileti tercih edebilirsiniz veya çok bir süreniz yoksa Salı, Çarşamba ve cumartesi günleri biletinizi daha uygun fiyatlı alabilirsiniz. 

Taşkent

İstanbul Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Özbekistan Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

Taşkent

İstanbul

5 sa 15 dk

Taşkent

Antalya

5 sa 10 dk

Taşkent

Ankara

4 sa 45 dk

Taşkent

İzmir

5 sa 55 dk

Alternatif uçuşlar

Özbekistan çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.682,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.019,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.428,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis