Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Tayland varışlı yurt içi uçak biletleri

Tayland varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Güneydoğu Asya ülkesi olarak bilinen Tayland, hem turistik açıdan hem de eşsiz doğasından dolayı oldukça dikkat çekici ülkelerin başında geliyor. Dünyanın en büyük 51. ülkesi olma unvanına sahip olan Tayland’a çeşitli uçak seferleri ile ulaşmak mümkün. Tercihiniz doğrultusunda önceden rezervasyon yaparak ya da yakın tarihli uçuş seferlerini inceleyerek Tayland’a ulaşabilirsiniz. Farklı inanç sistemlerine sahip olan Tayland’da Tayca dili konuşuluyor. Eşsiz güzelliklere sahip olan bu yörenin çok sayıdaki kültürünü ziyaret ederek yakından deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Tayland uçak bileti seçenekleri bulunuyor. Ülkenin doğa harikası güzelliklerine çeşitli konaklama opsiyonları ile ya da tur kampanyaları ile erişim sağlayabilirsiniz.

Tayland’a Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Tayland, geçmişte Sukotay Krallığı, Ayutthaya Krallığı, Thonburi Krallığı ve Rattanakosin Krallığı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Dolayısıyla ülkenin çoğu bölümünde aktif olarak duran tarihi kalıntılar, antik yapılar, heykeller ve tapınaklar ziyaret edilmek için sizleri bekliyor. Doğası ile dikkat çekici özelliklere sahip olan Tayland’da adalar turu, günübirlik tekne turları ya da çeşitli su sporlarını yapabilirsiniz. Ziyaretçilerine Tayland’ın kültürel havasını hissettiren birçok aktivite bulunuyor. Yörenin lezzetli yemeklerinden gelenekselleşmiş spor ve oyunlarına kadar çoğu aktiviteyi yapabilmeniz mümkün. Aynı zamanda Tayland çevresinde gezilecek birçok farklı şehir de bulunuyor. Araç kiralayarak ya da farklı ulaşım seçeneklerini tercih ederek eğlenceli bir Asya turu organize edebilirsiniz.

Tayland Uçuş Bilgileri

Türkiye’nin güneydoğusunda kalan Tayland’a çok sayıda uçuş seçeneği ile ulaşmak mümkün. Yaklaşık olarak 9 saate varan bir sürede Tayland’a ulaşılıyor. İstanbul kalkışlı uçuş seferleri dönem yoğunluğuna göre aktarmalı ya da direkt uçuş şeklinde çeşitleniyor. Tercihiniz doğrultusunda uçuş seferlerinizi kontrol edebilirsiniz. İstanbul’dan dört saat ileri zaman dilimine sahip olan Tayland’a vize gerekmiyor. Dolayısıyla aktarma yapacağınız hava yolu şirketlerinin duraklama güzergahlarını inceleyerek bilet almanız gerekiyor. İstanbul – Tayland arası yaklaşık olarak 7361 km mesafededir. Orta Doğu ülkelerinden Tayland’a direkt olan uçuşlar ise İstanbul aktarmalı seferlerin akışını hızlandırıyor. Seyahat rotanızda Güney Asya’daki farklı şehirleri görmek varsa Katar Hava Yollarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Tayland için Türkiye kalkışlı Dubai, Katar, Bahreyn ülkeler öncelikli olmak üzere duraklama rotaları mevcuttur. Amerika, Kanada ve benzeri ülkelerden ise direkt uçuş güzergahına sahip rotaları tercih edebilirsiniz.

Tayland’a Ulaşım

Tayland havalimanının ardından şehir merkezine ve Tayland’da yer alan bölge ilçelere gidebilmek için çeşitli ulaşım araçları mevcut. Konaklama yapacağınız yere göre ya da tur rotanıza göre otobüs, tren, metro, özel araç, taksi, tuk tuk, tekne, nehir aracı ve benzeri ulaşım seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Tayland’a oldukça yakın olan bölge ülkelere otobüs ve tren kullanarak ulaşmak mümkün. Tayland’ın en gözde şehirlerinden olan Bangkok’a ise uber kullanarak ya da özel araç kiralayarak gidebilirsiniz. Aynı zamanda Tayland’da şehirlerarası ve şehir içi ulaşım için farklı uygulamalar mevcut. Bu uygulamaları kullanarak seyahat rotanıza uygun olan ulaşım aracını seçebilirsiniz. Sezon yoğunluğu sebebi ile trafiğin arttığı Bangkok’ta metro, tren ya da nehir araçlarını kullanabilirsiniz. Kanal sistemine sahip olan Tayland için çoğu turistik alana teknelerle ulaşmak mümkün. Ayrı olarak Tayland’da taksi seçenekleri dikkat çekici bir alternatif olarak yer alıyor. Bölgede taksi anlayışı hem küçük kamyonetlerin taksiye dönüşmesiyle hem de motosikletlerin taksi olarak kullanılmasıyla tercih ediliyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu zamanlarda mototaksileri kullanabilirsiniz.

Tayland’ın Ünlü Plajları

Tayland hem konum itibari ile hem de yöre halkının kültürel ve dini ritüelleri doğrultusunda farklı etkinliklere olanak tanıyor. Oldukça egzotik bir atmosfere sahip olan Tayland’da ünlü adaları gezebilir, eşsiz plajlarda denize girebilir ve eğlence hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden ünlü adalarıyla dikkat çekici özelliklere sahip olan Tayland, doğaseverlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Tayland’ın çoğunluğunu genç nüfus oluşturuyor. Dolayısıyla Tayland’da çeşitli aktivitelerinizi yapabilmeye olanak tanıyan birçok lokasyon mevcut. Tayland’da yer alan farklı konaklama rotaları ve tatil köyleri sakinlik isteyen ziyaretçiler için cezbedici özellik taşıyor. Tatil turunuza göre ülkenin tadını çıkarabilirsiniz.

Tayland’da yer alan birçok ünlü plaj, sahip olduğu beyaz kumu ve masmavi denizi ile gelenleri büyülüyor. Tekne kiralayarak ya da çeşitli su sporlarını tercih ederek ülke plajlarında gezebilirsiniz. Ko Pha-Ngan, Phi-Phi Adaları, Ko Tao, Ko Lanta ve Phuket en fazla bilinen Tayland plajlarındandır. Bu plajlarda yüzebilir, deniz hayvanlarını izleyebilir ya da kano sürebilirsiniz. Aynı zamanda Tayland’ın plajlarında birbirinden farklı dalış lokasyonlarında çeşitli aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Yeni başlayanlar için keşif dalışı ya da profesyonel dalış seçeneklerini değerlendirmek de mümkün. Kendini dalış anlamında geliştirmek isteyen ziyaretçiler için oluşturulmuş dalış okulları da mevcut. Özellikle Ko Tao adasına giden ziyaretçilerin bu dalış okulunda keşif dalışı yapmaları tavsiye ediliyor. Tayland’daki Andman denizi kıyılarını gezerken suyun altındaki eşsiz cenneti de görebilirsiniz. Günübirlik turlar ile gerçekleştirilen aktivite tüm dalış tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Plankton turlarına ev sahipliği yapan Tayland’da ilgi çekici yüzme deneyimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle mavi planktonlarla yüzebilmeye imkân tanıyan bu yörede dünyaca ünlü filmlerin çekildiği egzotik adaları ziyaret edebilirsiniz. Tayland’ın farklı coğrafi özelliklere sahip plajlarında ise rüzgârın sunmuş olduğu imkân ile deniz sörfü yapabilirsiniz. Tayland’ın en ünlü ikinci adası olma özelliğini taşıyan Hua Hin’de rüzgâr sörfü için geliştirilmiş birçok etkinlik ve kulüp bulunuyor. Aynı zamanda pek çok su sporunun yapılabileceği adada full paket seçenekleri ile aktiviteler bulunuyor. İnternet üzerinden rezervasyon yaparak Hua Hin’de bulunan full paketli su sporlarını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tayland’da Popüler Lokasyonlar

Türkiye’den gidişte 30 günlük kalma süresine vize istemeyen Tayland’da birçok tapınak, antik kent ve benzeri yapıların yer aldığı tarihi alanları görmek mümkün. Tayland’da yer alan ve oldukça ünlü olan bu lokasyonların başında Big Buddha tapınağı geliyor. Yaklaşık olarak 115 yıl önce kurulan bu tapınak Budizm’in temsili heykeli olarak görenlerini büyülüyor. Budizm’i dünyaya tanıtma amacıyla inşa edilen bu tapınak, yaklaşık olarak 45 metre yüksekliğindedir. Görkemli anıtı ziyaret edenlerin sayısı yaz sezonunda oldukça fazla. Tayland’ın Phuket şehrinde yer alan devasa anıtı, 8.00 ile 19.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Bangkok’ta yer alan kraliyet sarayı ise Tayland’ın popüler lokasyonlarından bir diğeri olma özelliğini taşıyor. Yaklaşık olarak 150 yıl boyunca kraliyet ailesinin barınak alanı olarak kullanılan bu saray, günümüzde büyük bir titizlik ve sıkı güvenlik önlemleri ile korunuyor. Toplamda üç farklı bölümden oluşan bu sarayı yaklaşık olarak üç saatte gezebilirsiniz. Aynı zamanda sarayın içerisinde ekstra tapınaklar bulunuyor. Sarayın içerisindeki Wat Phra Kaeo adlı kısımda yer alan Zümrüt heykelini ziyaret edebilir ve burada fotoğraf çekebilirsiniz. Sarayın içerisinde hem tapınak bulunması hem de Budizm dini açısında inanç yeri olarak kabul edilmesinden dolayı saray içerisine girdiğinizde uygun kıyafetleri giymeniz gerekiyor. Söz konusu Bangkok kraliyet sarayını 8.30 ile 16.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Tayland’da Araç Kiralama

Tayland’da otomobil kiralayabildiğiniz gibi birçok tekne ve tuk tuk araçlarını da kiralamak mümkün. Özellikle şehrin merkezinde yer alan yüzen market ve yürüyen cadde Tayland’ın en dikkat çekici lokasyonlarının arasında yer alıyor. Tayland’ın genelinde kanallar ve nehirler aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Dolayısıyla yerli halk birçok alışveriş faaliyetini bu nehirler üzerinde gerçekleştirmenin imkanını buluyor. Özellikle Nankhom Pathom şehrinde yer alan ünlü yüzen market kanalı, tekneler ile alışveriş yapmanıza olanak tanıyor. Bu lokasyonda halkın kültürel yiyeceklerini, eşyalarını, takılarını ve hediyelik eşyalarını görebilirsiniz. Aynı zamanda belgesellere konu olan bu nehirde özel olarak kiralanan küçük sandallar mevcut. Tercihiniz doğrultusunda ister sandalları sürebilir isterseniz de sürmesi için şoför kiralayabilirsiniz. Yürüyen cadde olarak adlandırılan Walking Street adlı lokasyon, Tayland’ın eğlence alanlarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Özellikle Pattaya bölgesinde bulunan bu cadde, gece geç saatlere kadar eğlenebilmeye imkân tanıyor. Tayland şehir merkezinden ya da Tayland havalimanından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehrin göbeğine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tayland’da Konaklama Seçenekleri

Tayland’ın en ünlü üç şehrini oluşturan Phuket, Pattaya ve Bangkok’ta konaklamaya elverişli tatil köyleri, oteller ve tur seçenekleri bulunuyor. Özellikle ziyaretçilerin Tayland’da iyi ve dolu dolu vakit geçirmesine imkân tanıyan bu konaklama lokasyonları, birçok gezi rotasına yakın olmasıyla da dikkat çekiyor. Gezilecek yerlerin rotasına göre konaklama yapacağınız birincil güzergâhı belirleyebilirsiniz. Phuket’te yer alan oteller içerisinde fiyat seçenekleri ile doğru orantılı otel kategorileri oluşuyor. Konaklama yapılacak alanın plaja yakınlığı, şehir merkezine yakınlığı ve benzeri kriterler doğrultusunda birçok opsiyon açığa çıkıyor. Phuket Town olarak bahsedilen ilçede yer alan butik oteller günübirlik uğrayan ziyaretçiler için dikkat çekici özellikte. Aynı zamanda şehir merkezine yakın olan bu butik otellerin çevresindeki ulaşım araçları ile plajlara ulaşmak mümkün. Tercihiniz doğrultusunda kısa mesafedeki gezilecek lokasyonlara araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Sezon başlarında yabancı ve yerli turistin artmasıyla trafik yoğunluğu da artış gösteriyor. Dolayısıyla şehir içi için kiralanabilen mototaksileri tercih edebilirsiniz. Phuket’in kıyı kesimlerinde yer alan yıldızlı oteller ise uzun soluklu ziyaretçilerin gözdesi niteliğinde. Sahip olduğu imkanlar ve geniş aktivite yelpazesi ile ülke ziyaretçiler tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Genel olarak Tayland için oluşturulan karavan ve çadır kamp alanları mevcut. Tatil aktivitelerinize göre bu alanlarda konaklama hizmetlerini sağlayabilirsiniz.

Tayland’da Yeme İçme Faaliyetleri

Coğrafi konumu ve kültürü dolayısıyla Tayland’ın yeme içme kültürü Avrupa ve Amerika’ya göre oldukça farklı özellikler taşıyor. Damak zevkinize uyum sağlayacak birçok fast food ve balık restoranı görmek mümkün. Ayrı olarak dünyaca ünlü genel restoran zincirine de sahip olan Tayland’da istediğiniz türdeki yiyecekleri bulabilirsiniz. Çin, Okyanusya ve Hindistan’ın mutfak karışımı ile şekillenen yemek kültürü oldukça lezzetli olması ile ünlü. Yerel yemeklerin yanında dünyaca ünlü Tayland baharatları ile harmanlanmış birçok lezzeti görebilirsiniz. Tayland’ın en beğenilen yemekleri; baharatlı karides çorbası, tavuklu yeşil köri, Tay usulü erişte, fesleğenli kızartılmış et, fırında kızartılmış ördek körisi, Hindistan cevizi sütlü tavuk çorbası, baharatlı et salatası, zerdeçal ile kaplanmış tavuk, kaju cevizi ile kızartılmış tavuk ve Hindistan cevizi kremasında et körisi olarak yer alıyor. Köri Tayland mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinin başında geliyor. Aynı zamanda hemen hemen tüm yemeklerin ve çorbaların içerisine konuluyor. Çorba ve pirinç yemekleri de oldukça sık tercih ediliyor. Özellikle pirinç ile yörenin tropik meyvelerinin harmanlanmış tariflerini görebilirsiniz. Çorba ve pilavların beraber servis edildiği Tayland’da ekstra körili yiyecekler de bulabilirsiniz. Çin usulü ile yapılan erişteler, sulu yemeklerin yanında bol baharatlı ve sebzeli bir şekilde servis ediliyor. Deniz ürünleri ile harmanlanan eriştiler, turistler tarafından oldukça sevilen yiyeceklerin başında geliyor. Salatalar ise genel olarak bol baharatlanması ve et ya da tavuk ile servis edilmesi ile dikkat çekiyor. En ünlü salata çeşidi olan Som Tom’un içerisinde fasulye, kaju, domates, fasulye ve balık bulunuyor.

Tayland’da tatlıların büyük bir bölümü Hindistan cevizi ile elde ediliyor. Tayland kültüründe tatlının yeri neredeyse yok denecek düzeyde. Taylandlılar genel olarak bölgede yetişen tropik meyveleri tercih ediyor. Bu meyvelerin başında mango, gül elması, rambutan, liçi, longan, mangosteen, tutku meyvesi, ejderha meyvesi, guava, yıldız meyvesi, durian, jack meyvesi, pomelo, Hindistan cevizi, papaya ve ananas geliyor. Özellikle egzotik türlerin ağır bastığı meyveler ile birçok tatlı ve içecek hazırlanabiliyor. Alkollü ve alkolsüz içeceklerin bulunduğu Tayland’da genellikle tüm içecekler soğuk servis ediliyor. Shake ve smoothie’lerin bulunduğu içeceklerde ferahlatıcı buzlar yer alıyor. Aynı şekilde birçok çay ve kahve türü soğuk olarak servis ediliyor.

Tayland Çevresinde Gezilecek Yerler

Tayland çevresinde gezilecek yerler; Bangkok, Hua Hin, Koh Phi Phi, Krabi, Phuket, Koa Sok Milli Parkı, Railay ve Pattaya olarak ziyaretçilere sunuluyor. Doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile dikkat çekici özelliklere sahip olan Tayland’da birçok aktiviteyi gerçekleştirmek mümkün. Aynı zamanda ülkenin yakın bölgelerinde bulunan bu yerlere kısa otobüs turları ya da tren hatları ile ulaşabilirsiniz. Tayland’ın en ünlü gezi rotalarından biri olan Bangkok’ta metropol hayatının hüküm sürdüğü çok sayıda lokasyon yer alıyor. Tercihinize göre Bangkok’ta bulunan ünlü Budist yapıları ziyaret edebilirsiniz. Geleneksel kıyafetlere sahip olan Budist yapıları ile fotoğraf çekilebilir ve o yörenin dini inanç ritüellerini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça kolay ulaşım sağlanabilen Bangkok – Tayland seferleri için birçok özel taksi şirketi, otobüs, araç kiralama hizmeti ve tren hattı yer alıyor. Hua Hin şehri ise Bangkok’a oldukça yakın olması ile ünlü. Aynı zamanda çoğu Bangkoklunun hafta sonları için uğrak güzergahlarından biri. Birçok aktiviteye ev sahipliği yapan Hua Hin’de plajları, doğal alanları ve milli parkları ziyaret edebilirsiniz. Hua Hin adasında yer alan Koa Sok Milli Parkı, Tayland’ın en ünlü parklarından biri olma özelliğini taşıyor. Günümüze kadar korunabilmiş olan bu parkta birçok vahşi hayvan görmek mümkün. Özellikle doğası dolayısıyla ziyaretçileri büyüleyen bu parkta fil, kaplan ve benzeri tropik hayvanları görebilirsiniz. Ziyaretçilerin rahatça gezebilmesi için özel olarak tasarlanan parkı bir günde gezebilirsiniz. Phuket, Tayland’ın en ünlü şehirlerinden biri. Sahip olduğu plajları, koyları ve doğası ile gelenleri adeta büyülüyor. Aynı zamanda eğlence ve gece hayatı ile de cazip seçenekler sunan Phuket, Tayland şehir merkezine oldukça yakın mesafede bulunuyor.

Tayland’a yakın konumu ile ünlenen bir diğer yer ise Koh Phi Phi adlı lokasyondur. Dünyaca ünlü The Beach filminin burada çekilmesiyle ünlenen bu adada birçok yerli ve yabancı turist görmek mümkün. Aynı zamanda bu adada çok sayıda aktiviteyi gerçekleştirmek için alanlar bulunuyor. Kişiye özel ya da grupça yapılabilen aktiviteler tüm sezonlarda tercih ediliyor. Koh Phi Phi halkı, özellikle ziyaretçilerin tüm sezonlarda farklı ve birbiriyle ilişkili aktiviteleri yapabilmesine olanak tanıyor. Tayland’a yakın olan Krabi kenti, sahip olduğu eşsiz güzellikteki plajları ve koyları ile gelenleri büyülüyor. Tekne turları ve aynı zamanda konaklama hizmetleri ile tercih edilen Krabi, yabancı turistin uğrak noktalarından biri. Aynı zamanda Tayland havalimanından Krabi’ye direkt olarak gelen turlar ya da otobüsler de bulunuyor. Railay kenti, özellikle aksiyon sevenlerin ilgisini çekebilecek etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Dağ tırmanışı, yamaç paraşütü, ip atlayışı ve benzeri faaliyetlerin yapılabildiği kentte, tamamen şehrin coğrafi özelliklerinden yararlanılıyor. Eğitmenler aracılığı ile gerçekleştirilen bu ekstrem sporlar turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis