Tiflis Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Gürcistan varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.621,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.691,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.701,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.919,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.682,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.184,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.184,97TRY'den
başlayan fiyatlarla

Tiflis Uçak Bileti 

Tiflis Hakkında

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis ülkenin en kalabalık ilidir. Tiflis, Gürcistan’ın doğusunda yer alır. Aynı zamanda Tiflis Havzasında ve Kura Nehri’nin iki yakasına kurulmuş bir şehirdir. Kuzey kesiminde Saguramo Dağları vardır. Kuruluşu M.S 5. yüzyıla kadar dayanır. Bu zamanlardan beri Gürcü krallıklarının ve cumhuriyetinin de başkenti olarak hizmetlerini sürdürmüştür. 

Tiflis şehri ayrıca Avrupa ile Asya arasında iki kıtayı bağlayan bir konumda yer alır. Tarihi İpek Yolu’na yakın olması da tarih boyunca kendisini önemli bir lokasyon haline getirmiştir. Geçmişin de verdiği etkiyle birlikte Tiflis Orta Çağ mimarisine, neoklasik mimariye, Beaux Arts, Art Nouveau, Stalinist ve modern tarzda olmak üzere tüm bu izleri oldukça belirgin bir şekilde yansıtır. Şehrin jeopolitik konumu günümüzde hem enerji hem de ticaret projeleri kapsamında önemli bir transit görevinde yer alır. 

Şehir de genel olarak sakinlerinin büyük çoğunluğu Doğu Ortodoks Hristiyan olmasına rağmen, çok fazla sayıda farklı kültürler ve etnik yapılarda yer alır. Kısacası tüm bunlarla birlikte şehir bir araya geldiği mozaik bir kültürün parçası olmuştur. Günümüzde de bu yapısını koruyarak ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 

Tiflis’te Gezilmesi Gereken Yerler

Tiflis hem tarihi geçmişi hem de kültürel yapısı sayesinde oldukça önemli kentlerden biridir. Bu anlamda da şehir içerisinde gezip görebileceğiniz birçok yapı yer alır. Bunlardan birisi Parlamento Binasıdır. Özgürlük meydanı üzerinden çıkarak Rustaveli Caddesinden yürüyerek karışılacağınız önemli bir tarihi yapıdır. 2012 yılında Mikheil Saakashvili tarafından yasama meclisi farklı bir yere taşınmıştır. Ancak 2019 yılında tekrar Parlamento Binasına taşınarak görevine devam etmektedir. Bina içi ziyarete açık değildir. Ancak dış mimarisinin mutlaka yakından incelenmesi önem arz eder.

Bina son derece etkileyici bir yüksekliğe sahip olan kemerlere sahiptir. 1938 ve 1953 yılları arasında Sovyet Hükümetinin de kullanması amacıyla inşa edilmiş önemli yapılardan biri olarak bilinir. Bina 9 Nisan 1989 tarihinde açlık grevi içerisinde olan 19 Gürcü vatandaşının Sovyet birlikleri tarafından öldürülmesiyle birlikte Gül Devrimi gibi oldukça önemli bir olaya da tanıklık etmiştir. Hatta bina önünde yer alan küçük bir anıt vardır. Kaldırım taşları ve rastgele yerleştirilmiş olan cam paneller de 1989 yılında yaşanan kıyımı anar. 

Eğer Sovyet mimarisini ilginç buluyorsanız Bank od Georgia Genel Merkezi, kesinlikle görmeniz gereken yapılardan biridir. Bina son derece enteresan bir mimariye sahiptir. Şehir merkezinin güneyinde yer alan bu bina Mtsheta yolu üzerinde bulunan ve birbirinin üzerine yerleştirilmiş olan 5 ayrı küp şeklinde modülle inşa edilmiştir. Günümüze kadar gelmiş olan bu önemli yapının mimarı ise George Chakhava’dır. Yapı toplamda 18 kattan oluşur. 13.500 metrekarelik büyük bir alana kurulmuştur. Özellikle 1975 yılında Karayolları İnşaat Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olan önemli projelerden biridir. Gürcistan’ın bağımsızlığını almasından sonra da 2007 yılına kadar kullanımı sürmüştür. 

Eğik Saat Kulesi, Kukla Tiyarosu için ek olarak yapılmıştır. Tiflis’in önemli sembol yapıları arasında yer alır. Özellikle bu saat kulesi şehir içerisinde görmeniz mümkün en sıra dışı yapılardan biridir. Bu nedenle de birçok turistin de ilk ziyaret noktalarından biridir. Sürekli olarak düşme riski taşıyan bu saat kulesini yerinde tutmak için çelik bir kiriş yer almaktadır. Eğik sütunun orta kısmında da büyük bir saat yer alır. Her ne kadar eski bir tarihe sahip olmasa da oldukça ilgi çekici yapılardan biri olmayı başarmıştır.

Baratashvili Köprüsü şehirde tarihi noktaları birbirine bağlayan önemli bir görevde yer alır. Günümüzde de yaya ve araç geçişleri için kullanılmaktadır. Köprünün genel uzunluğu 150 metre kadardır. Aynı zamanda korkuluklarda yer alan heykeller ise son derece ilgi çekici ve fotojeniktir. 1965 yılında mimarları Shota Kavlashvili ve Vladimer Kurtishvili tarafından tasarlanmıştır. Köprü çevresi de aynı zamanda günümüzde sosyal bir alan olarak değerlendirilmiş olup birçok kişinin uğrak noktalarından olmuştur. Ayrıca köprü çevresinde birçok farklı keyifli yemek yiyebileceğiniz restoranlarda mevcuttur.

Son derece etkileyici bir mimariye sahip olan Tiflis Opera Binası günümüzde hala aktif bir şekilde hizmetlerini sürdürmektedir. Eğer bu gibi sanat gösterilerine karşı ilgi içerisinde iseniz kesinlikle uğramak isteyeceğiniz lokasyonlardan biri olmalıdır. Bina 15 Nisan 1847 tarihinde yapılmaya başlanmıştır. Bina 170 yıllık bir uzun tarihe sahiptir. Mimarı İtalya’ndır. Çalışmaları ise tam 4 senede bitmiştir. Opera binasının yapımından sonra 1874 yılında bir yangın çıkar ve bina büyük zarar görür. Bina içerisinde yer alan birçok şey yangında yok olmuştur. Daha sonrasında ise hükümet bir kararla yeniden inşa etmeyi planlamıştır. 1896 senesinde de yeniden hizmete açılmıştır.

Sachino, Kraliçe Darejan Sarayı 1776 yılında İkinci Erekle’nin eşi olan Kraliçe Darejan adına yapılmıştır. Daha sonrasında ise 19. Yüzyılda bu yapıda bazı yenileme çalışmaları yapılmıştır. Sarayın isminde yer alan Sachino kelimesi ise “önemli” anlamına gelir. Kale inşası sırasında Gürcü tuğlası kullanılmıştır.

Narikale Kalesi aynı zamanda Tiflis Kalesi şeklinde de bilinir. İçerisinde bulunan Aziz Nicholas Kilisesi 12. Yüzyılda yapılmıştır. Ayrıca kalenin konumu sayesinde tüm şehri uzaktan izlemeniz de mümkündür. Tiflis’i sembolize eden en eski eserler arasında bulunan önemli bir kaledir. 4. Yüzyılda kentin yeni yeni kurulmaya başladığı zaman dilimi içerisinde inşası gerçekleşmiştir. Narikala, her ne kadar Farsça bir kelimeden türediği söyleniyor olsa da hakkında başka rivayetlerin de olduğu aşikardır. Yaşadığı depremler ve yıkımlara rağmen hala görünümünden bir şey kaybetmemiştir. 

Rezo Gabriadze Tiyatrosu, Gürcistan’ın en yetenekli sanatçılarından olan Rezo Gabriadze tarafından 1981 yılında kurulmuş bir tiyatrodur. Önemli oyunlar tasarlayarak her yıl düzenli olarak dünya turları düzenlenmektedir. 

Barış Köprüsü, Kura Nehri’nin üzerinde yer alan ve iki yakayı da birbirine yerleştiren önemli bir yapıdır. 2010 yılında tam olarak tamamlanmıştır. 150 metre uzunluğuna sahip bir köprüdür. Özellikle de geceleri aydınlatmalar ile son derece hoş bir görünüme sahip olur. Tiflis’in de en ünlü turistik noktalarından biridir. 

Tiflis’in Tarihi

Kentin Gürcüce adı da Tblisi olarak bilinir. Bu ismin bir efsaneden ortaya çıktığı inanışı söz konusudur. Efsaneye göre Tiflis, M.Ö olmak üzere 5. Yüzyılda ormanlarla kaplı bir yerdir. O dönemin kralı olan Vantang Gorgasali ise ava çıkar. Aralıksız uçan sülünün peşine de eğitmiş olduğu atmacasını salmıştır. Ancak aradan zaman geçtiğinde sülün de atmaca da ortada yoktur. Bu sefer de onları aramaya çıkarlar. Kısa süre sonra her ikisinin de sıcak su içerisine düştüğünü görürler. Kral bunu gördükten sonra oldukça beğenir. Ardından bu alana kent kurulmasını söyler. Kente de tbili yani ılık anlamına gelen Tbilisi adı verilmiştir.

Tarihinin de ilginç olduğu kadar gezilecek görülecek birçok farklı noktası da mevcuttur. Bunlardan biri olan Aziz Trinity Katedrali’dir. Yaygın olarak halk arasında Sameba Katedrali olarak da bilinir. Bu yer aslen Ortodoks Katedrali olarak kabul edilir. Dünya üzerinde de üçüncü en yüksek Ortodoks Katedrallidir. Aynı zamanda katedrale ait en yüksek nokta 137 metre kadardır. Mimarı ise Archil Mindiashvili’dir. Katedral üzerinde yer alan duvar resimleri, mozaikler de Amiral Goglidze’ye aittir.

Metekhi Kilisesi, 13. Yüzyılda Moğolların istilaları sonucunda yıkılmıştır. Daha sonra da pek çok defa yıkılmış ve restore edilmeye devam edilmiştir. Kilise Çapraz kubbe tarzına hakimdir. Yapıldığı dönem Orta Çağ olduğu için çağa ait en yakın mimari kullanılmıştır.

Tiflis Büyük Sinagogu şehirde yer alan önemli dini yapılardan biridir. Sinagogun üstünde ise bir kubbe ve fener vardır. Ana kapısında da Davut Yıldızı yer alır.

tiflis

Gürcistan Hava Durumu

03 Mart 2024

Sun

0 °C

0 °C

Uçuş süreleri

Tiflis

İstanbul

2 sa 10 dk

Tiflis

İzmir

2 sa 40 dk

Tiflis

Ankara

3 sa 5 dk

Tiflis

Antalya

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Gürcistan varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.621,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.691,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.701,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.919,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.682,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.184,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.184,97TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis