Trabzon Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Trabzon Ankara uçak biletleri

724,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

724,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

724,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

724,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Ara 2023

11 Ara 2023

931,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Ara 2023

12 Ara 2023

Trabzon Ankara Uçak Bileti

Ankara’da Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin başkenti olan Ankara ili nüfus bakımdan Türkiye’nin 2.kalabalık nüfusa sahip olan ilidir. İl sınırları baz alındığında dünyada 57.sırada yer alır. 5 milyondan fazla nüfusu bulunan Ankara bunun yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden gelen turistlere ev sahipliği yapar. Türkiye’nin merkezi noktasında yer alan Ankara önemli bir jeopolitik alana sahiptir. Yüz ölçümü bakımdan da geniş topraklara sahip olan Ankara ilimiz yüzölçümü ile Türkiye’nin 3.büyük ilidir. İç Anadolu’da yer alan Ankara’nın komşuları Çankırı, Bolu, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir illeridir. 

Türkiye’nin kalbi sloganı ile anılan Ankara’da turizmin birçok çeşidi gerçekleşir. Ankara’da turistik gezi yaşandığı gibi aynı zamanda iş turizmi de gerçekleşir. Ankara üzerinden dünyanın her noktasına ticaret gerçekleşmekte, yıl içerisinde binlerce kişi iş amaçlı Ankara’yı ziyaret etmektedir. Karakolu, havayolu ve tren yolları Ankara ilinde aktif olarak faaliyet gösterir. Buda ticaret bakımından ziyaretçilerine farklı alternatifler sunar. 

Ankara sağlık turizmi bakımından Türkiye’nin ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Yıl içerinde birçok yerli ve yabancı turist sağlık turizminden faydalanmak için Ankara’yı ziyaret etmektedir. Hastane ve sağlık yönünden tam teşekküllü hastaneler yer alır. Aynı zamanda Ankara doğal su kaynakları ve kaplıcaları ile sağlık turizmine yön veren illerimizden biridir. 

Ankara’da Gezilebilecek Yerler

Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turistin ilk uğradığı yer Anıtkabirdir. Anıtkabir sadece ülke vatandaşlarına ev sahipliği yapmakla kalmayıp birçok devlet adamının da ilk uğradığı yerlerden biridir. 10 Kasım ve milli bayramlarda Anıtkabir’de adeta insan akımı yaşanır. 

Ankara’ya gelen her insanın genellikle uğradığı, gezdiği yerlerden bir tanesi Kızılay Meydanıdır. Kızılay meydanı geniş caddeleriyle, alışveriş merkezleri ile dikkatleri üzerine çeker. Aynı zamanda Kızılay Meydanında aranılan her şeyin bulunması mümkündür. Kızılay caddesinde çeşitli eğlence mekanları yer alır. Yerli ve yabancı turistler eğlence mekanlarında güzel vakit geçirerek Ankara gezilerine küçük bir ara vermektedir. 

Güven Park turistlerin uğrak noktalarının başında yer alan diğer bir noktadır. Güven park Ankara merkezinin tam ortasında yer alır ve ulaşım oldukça kolaydır. Güven Parkta yer alan heykeller Avustralyalı heykeltıraşlar tarafından yapılmıştır. Dinlence olarak harika mekanlardan bir tanesidir. 

Hacı Bayram Veli Camisi turist akının fazlaca olduğu yerlerden biridir. Cami ismini dönemin en büyük alimlerinden biri olan Hacı Bayram Veli hazretlerinden almaktadır. Caminin inşaatı 1400 yıllarında gerçekleşmiştir. Bu yüzden sadece dini değil tarihi bakımından da büyük öneme sahip olan tarihi yerlerden biridir.

Altındağ ilçesinde yer alan Ankara kalesi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide yerler arasındadır. Kaleye ulaşım oldukça kolaydır. Çeşitli vasıtalar kaleye ulaşım sağlar. Kale manzarası ise görülmesi gereken manzaralardan bir tanesidir. 

Ankara’nın simgeleri arasında yer alan diğer bir nokta ise Atakule’dir. Atakule farklı dış yapısıyla şehrin her yerinden gözüken bir alışveriş merkezidir. Atakule’nin en üst katında seyir tepesi yer alır. Aynı zamanda Atakule içerisinde dönen bir restoranda yer almaktadır. 

Kuğulu Park Ankara’da görülmesi gereken yerlerden biridir. İçerisinde yer alan 20’den fazla kuğu türünden dolayı adına Kuğulu Park denilmiştir. Burada yer alan kuğular Çin ve Avustralya’dan Ankara’ya hediye edilmiştir. 

Ankara’nın Tarihi 

Ankara’nın tarihi Tunç Çağı Hatti Uygarlığına kadar dayandığı bilinir. Ankara geçmişten günümüze kadar gelen serüveninde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Çeşitli medeniyetlerin yaşadığı bu şehrimizin her toprağından adeta tarih fışkırmaktadır. Lidyalılar, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait birçok tarihi eser ve kalıntı Ankara’da yer alır. Bu yüzden Ankara müze bakımdan oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. 

Kurtuluş Savaşından sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi 1920’dir. 13 Ekim 1923 yılında ise Türkiye’nin başkenti olarak Ankara il olmasına karar verildi. Birçok fabrika, sanayi kuruluşu ilk olarak Ankara’da açılarak faaliyet göstermeye başladı. 1930 yılında şehre resmi olarak Ankara ismi verildi. 

Ankara Etnografya müzesi başta olmak üzere Ankara’nın çeşitli yerlerinde birbirinden önemli müzeler yer alır. Bu müzelerin bazıları ücretliyken bazıları da ücretsizdir. Aynı zamanda Ankara’da Atatürk’ün özel eşyalarının yer aldığı müzede yer almaktadır. 

Ankara’da Kültürel Etkinlikler 

Başkent olan Ankara birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği de yapmaktadır. Bu etkinlikler sadece İl’e özel değil aynı zamanda Uluslararası da gerçekleşmektedir. Ankara kültür etkinliklerinde Ankara’ya özgü lezzetler sergilenir ve yöresel oyunlar oynanır. Bu detaylar kültürel etkinliklerin kalitesini daha fazla arttırır. Yerli konserler kadar Yabancı sanatçıların yer aldığı konserlerde Ankara’da büyük bir coşku ile gerçekleştirilir. 

Ankara’da Konaklama 

Türkiye’nin başkenti olan Ankara dünya vatandaşlarına ev sahipliği yapmasından dolayı Konaklama imkanları çok geniş tutulmuştur. Ankara’nın her noktasında yüksek kapasiteli oteller yer almaktadır. Pansiyon ve butik oteller yaygın olarak Ankara’da faaliyet gösterir. Şehir merkezi ve ilçelerinde günübirlik evler başta olmak üzere birçok kiralık ev bulunmaktadır. Bunlardan birini seçerek Ankara’da konaklayabilirsiniz. 

Ankara Lezzetleri 

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da tamamen lezzet cümbüşü yaşanmaktadır. Türkiye’nin bütün lezzetlerine yer veren Ankara mutfağında aynı zamanda kendine özgü olan yemekler de yer alır. Ankara ziyaretinde Ankara tavası, öllüğün körü, inceğiz çorbası, Beypazarı güveci, Ankara Kebabı, Ankara simidi mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden bir tanesidir. 

Ankara’da Ulaşım 

Ankara’da ulaşım ağı oldukça zengindir. Çeşitli ulaşım ağları Ankara’da yer alır. Bunlardan en sık kullanılanı ilçeler arası ve şehir içi otobüslerdir. Bunun yanı sıra tren en çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Ankara’da aynı zamanda çeşitli illere yolculuk yapan hızlı trenlerde yer almaktadır. 

Taksi

Ankaralıların ve Ankara’yı ziyaret edenlerin sıklıkla kullandığı ulaşım yöntemlerinden biri taksilerdir. Gerek Esenboğa Havalimanından gerek terminalden gerekse şehir içinden taksi bulmak oldukça kolaydır. 

Vip Araçlar 

Vip araçlar ile Ankara’da konforlu bir ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz. Turistik ve ticari gezilerde Vip araçlara sıklıkla kullanılır. 

Trabzon Havalimanına Ulaşım Olanakları 

Trabzon Havalimanı Trabzon’un Ortahisar ilçesinde yer alır. Trabzon’un farklı ilçelerinden gelen kişiler öncelikle Ortahisar ilçesine gelmelidir. Trabzon Terminalinden Havalimanına ulaşım sağlayan belediyeye ait otobüs hatları yer almaktadır. Taksiler ulaşım olanakları arasında en sık kullanılan araçlardan biridir. 

Trabzon’dan Ankara’ya Uçuş Kaç Saat Sürer? 

Trabzon Ankara arası uçuşlar aktarmalı ve aktarmasız olarak gerçekleştirilir. Aktarmalı uçuşlarda saat olarak tam kesin bir şey söylemekte mümkün değildir. Aktarmasız olarak Trabzon Ankara arası 1 saat 16 dakikadır. 

Trabzon Ankara Arası Kaç Km? 

Trabzon Ankara arası karayolu mesafesi 769 kilometredir. Uçuş mesafesi ise 579 kilometredir. 

Ankara’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Ankara en sık uçuş yapılan illerden bir tanesidir. Hava trafiğinin oldukça fazla olduğu bu ilde hizmet veren birçok firma vardır. Bu da firmaların kendi arasında rekabet etmesine ve düzenli olarak kampanya düzenlemesine neden olmuştur. Kampanyaları takip ederseniz Ankara’ya çok uyguna uçak bileti bulabilirsiniz. 

Ankara’da İklim Nasıl? 

Ankara’da karasal iklim hakim olmaktadır. Aynı zamanda Ankara’nın çeşitli bölgelerinde farklı iklim tipleri görülür. Genel olarak Ankara kışın soğuk ve yağışlı yaz ayları ise kurak geçer. 

trabzon_ankara

Ankara Hava Durumu

08 Aralık 2023

Sun

8 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Trabzon Hava Durumu

08 Aralık 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

3 sa 10 dk

Alternatif uçuşlar

Trabzon çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.169,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.386,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.530,76TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.824,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis