Trabzon Bursa Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Trabzon Bursa uçak biletleri

Trabzon - Bursa
uçuşları

Trabzon Bursa Uçak Bileti

Bursa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’de yer alan dördüncü büyük şehirdir. Bursa tarihi açıdan ve doğal güzellikleri bakımından da oldukça bolluk bir şehir olmasıyla ön plana çıkar. Birçok çekici güzellikte mimari yapısı vardır. Osmanlı İmparatorluğu’nun da ilk başkenti olması bunlara etken bir durumdur. Bursa gezinizde birçok kervansaray, yüzyıllık camiler, hanlar, hamamlar, tarihi köyler ve sokaklar olmak üzere göreceğiniz yerler vardır. Yerli ve yabancı olmak üzere her sene çok fazla turist tarafından düzenli olarak ziyaret edilen bir şehirdir. 

2016 yılında ise Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında tüm dünya üzerinde 28. Sıraya yükselmiştir. Türkiye’de ise bu sıralamanın aynısı yapılarak 1. Sırada yerini almıştır. Toplam nüfusu ise 2017 verilerine göre 3 milyon kadardır. Bursa yaşam alanı 10.882 metrekarelik bir alandır. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Bursa’da en eski arkeolojik kalıntılar olan Menteşe Höyüğü’nü yakından görebilirsiniz. Aynı zamanda Ilıpınar’da önemli arkeolojik çalışmaların sürdürüldüğü yerlerden biridir. Bulunan arkeolojik eserlerin tabanlarının ise yaklaşık olarak 7 bin yıllık olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca Bursa civarında yer alan M.Ö 4 binli yıllardan beri çeşitli noktalarda yerleşimlerin olduğu da saptanmıştır. 

Bursa’da Gezilebilecek Yerler

Bursa hem Osmanlı İmparatorluğu için hem de başka birçok tarihi dönem adına önemli kentlerden biri olma özelliğine sahiptir. Bu anlamda da Bursa’da gezebileceğiniz birçok yer vardır. Bunlardan biri de Ulu Cami’dir. Bursa’nın sembolik yapılarından biri olmasıyla ön plana çıkar. Yapı çok ayaklı cami şemasına sahip olan ve en klasik anıtsal örneği simgeleyen bir eserdir. Yıldırım Bayezid tarafından Niğbolu Zaferi ardından yaptırılmıştır. İnşaatı ise 1386 ve 1399 yılları arasında tamamlanmıştır.

Türk İslam Eserleri Müzesi, ilk Osmanlı medreselerinden biri olmasıyla ünlüdür. Aynı zamanda Yeşil Medrese ve Sultaniye Medresesi olarak da anılmıştır. Yeşil Külliyesi yerlerinden olan medresenin kitabesi yoktur. Ancak medresenin hangi tarihlerde yapıldığı bilinir. 1414 ve 1424 yılları arasında yapılmıştır. Mimarı da Hacı İvaz Paşa’dır. Yapısal olarak incelendiğinde Anadolu Selçuklularının açık eyvanlı medreselerinin devamı niteliğini taşır. 

Bursa Atatürk Evi Müzesi, Bursa’nın en ünlü ve eski caddesi olan Çekirge Caddesi üzerinde bulunur. Yapı 19. Yüzyılın sonlarında yapılmıştır. Köşk hem bodrum hem de çatı katı dışında iki kata daha sahiptir. Burası Atatürk’ün Bursa’yı ikinci defa ziyaret etmesi sırasında 1923 yılında, Bursa Belediyesi binayı Miralay Mehmet Bey’den satın alır ve Atatürk’e hediye eder. 

Bursa Hanları, oldukça önemli bir yere sahiptir. Yüzyıllar boyunca önemli ticaret merkezlerinden olmuştur. Günümüzde hala kullanılan birçok hana sahip olan Bursa’da İpek Hanı en büyük olanıdır. Bir diğer popüler hanlardan biri de Koza Handır. Bunların dışında daha birçok han vardır.

Bursa’nın Tarihi

Osmanlı İmparatorluğu’na dahi ev sahipliği yapan Bursa’nın tarihi oldukça eski zamanlara kadar uzanır. Bursa geziniz sırasında da bu tarihi yakından hissetmeniz mümkün olacaktır. Balıkpazarı Camii, diğer adıyla Yeni Cami olarak bilinen yapıdır. Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alır. Kitabesi yoktur. Nüfus mübadelesi sonrasında kiliseden camiye dönüştürülmüştür. Günümüzde ise ziyaret edilen popüler tarihi yerlerden biridir.

Balabancık ve Gazi Aktimur Hisarı, bir diğer adıyla Balaban Kalesidir. Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yer alan tarihi bir kalıntıdır. Yapı günümüze kadar tarihe meydan okuyarak korunaklı bir şekilde gelmiştir. Dönem dönem restorasyon çalışmaları yapılmış olsa da turistler tarafından oldukça ilgi görür. Balaban ve Gazi Aktimur ise sahip olduğu iki gözetleme kulesine verilen isimdir. 1303 yılında yaptırılan hisarlar günümüzde Bursa’nın fethi şenliklerinde aktif olarak kullanılan kültürel alanlardan biridir.

Arkeopark, açık hava müzesidir. Bursa’da bulunan bu lokasyon dünya üzerindeki en büyük tarih öncesi parkı olma unvanıyla da bilinir. Tarih öncesi döneme bu park sayesinde bir zaman tüneli gibi yolculuk yapabilirsiniz. Arkeopark ziyaretçileri için son derece keyifli bir deneyim sunar. Özellikle höyükler arasında gezerken hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan yapılarla karşılaşabilirsiniz.

Bursa’da Kültürel Etkinlikler

Bursa’da kültürel etkinlikler ve festivaller çok sık gerçekleşir. Seyahatlerinizi keyifli bir hale getirmek isterseniz Bursa’da yer alan festivallere de katılım gösterebilirsiniz. Bu festivallerden bazıları: Winterfest Bursa Uluslararası Kış Festivali, Orhangazi’yi anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri, Uluslararası Bursa Festivali, Uluslararası Altı Karagöz Halk Dansları Yarışması, Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, Orhangazi Zeytin Festivali, Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, İpekyolu Film Festivali, Yörük Şenliği yer alır. 

Bursa’da Konaklama

Bursa’da konaklama için çok fazla otel ve pansiyon vardır. Özellikle de şehir merkezinde yer alan Bursa’nın en büyük ilçesi Osmangazi üzerinde çok fazla otel vardır. Merkezi olmasıyla birlikte sizlere birçok tarihi yapıyla yakın olma imkanı da sunar. Ulaşım noktasında da kolaylık sağlamasıyla birlikte genellikle turistler tarafından tercih edilen yerlerden biridir. Bursa dönem dönem fazlasıyla turist alan bir şehirdir. Bu nedenle konaklama masraflarınızı en aza indirmek için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bursa’nın Lezzetleri

Bursa’da, Osmanlı’dan, Roma ve Yunan dönemlerinden kalma kültürel etkiler kalmıştır. Bu etkiler aynı zamanda mutfağına da yansımıştır. Bursa mutfağında çorba, et ve sebze yemekleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Şehre özgü birbirinden leziz saray yemeklerini de tadabilirsiniz. Bursa denildiğinde asıl akıllara gelen yemek ise dünyaca ünlü İskender kebaptır. Temel malzemesi et döneridir. Ancak bu kebabı özel yapan yanı tereyağı, domates sosu ve altında yer alan yağlı pideleridir. Kebap adını ise yaratıcı ustası olan İskender Efendi’den almıştır. 

Bursa’ya geldiğinizde tarihi fırıncılardan birbirinden lezzetli cantık ve tahinli pideyi de yemeyi unutmayın. Sizlere oldukça keyifli bir yemek kültürü sunar. Hemen hemen her damak zevkine uygun yemekleri Bursa’da bir arada bulabilirsiniz.

Bursa’da Ulaşım

Bursa şehir içi ulaşım noktasında dolmuş, otobüs, minibüs, tramvay, metro ve teleferik olmak üzere kullanıma sunulmuştur.

Metro ile Ulaşım

1998 yılında Bursaray olarak hizmete açılmış olan metro hattı doğu ve batı olmak üzere iki hat üzerinden hizmet verir. Emek’ten başlayan birinci hat Arabayatağı’na kadar gider. İkinci hat ise Uludağ Üniversitesi’nden başlar. Kolay bir ulaşım aracıdır. Trabzon Havaalanına Ulaşım Olanakları

Trabzon havaalanına taksi, minibüs ve dolmuşlarla ulaşımlarınızı sağlamanız mümkündür. Şehir merkezine uzaklığı 6 km kadardır. Böylece ulaşımlar uzun sürmeyecektir.

Trabzon’dan Bursa’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Trabzon’dan Bursa’ya aktarmasız olarak uçuş 1 saat 35 dakika sürer. 

Trabzon Bursa Arası Kaç Km?

Trabzon ve Bursa arası 1090 km’dir. Uçuş mesafesi ise 920 kilometre kadardır.

Bursa’ya En uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Bursa hem yaz turizmi için hem de kış turizmi oldukça uygun bir şehirdir. Kışın Uludağ kayak merkezi ve kaplıcaları ile ünlüdür. Yazın ise tarihi yerleri keyifli bir şekilde gezebilirsiniz. Bursa’yı ziyaret etmek istiyorsanız uçuş biletlerinizi istediğiniz tarihe uygun fiyatlara getirmeniz mümkündür.

Bursa’da İklim Nasıldır?

Bursa genel olarak ılıman bir iklime sahiptir. Ancak iklimi bölgelere göre farklılık gösterir. Kuzeyinde Marmara Denizinin olması yumuşak ve ılıman bir iklim yaşamasına neden olurken güneyde yer alan Uludağ’da ise sert iklim görülür. 

img

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Trabzon Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

23 °C

23 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

3 sa 10 dk

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis