Trabzon Diyarbakır Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Trabzon Diyarbakır uçak biletleri

1.233,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

2.137,15TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

2.116,62TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Ara 2023

11 Ara 2023

1.035,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Ara 2023

12 Ara 2023

2.137,15TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 Ara 2023

13 Ara 2023

Trabzon Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarihi yapıları ve kendine has mimarisi ile dikkatleri çeken Diyarbakır ülkenin en kalabalık şehirleri arasında on ikinci sırada yer almaktadır. Dicle Nehri’nin Diyarbakır’ın içinden geçmesi şehrin konumunun önemini artıran unsurlardan biridir. Yaz aylarının oldukça sıcak geçtiği bilinen şehirdeki evler sıcaklığın 40 derece ve üzerine çıkması nedeniyle düz damlı olarak inşa edilmiştir. Evlerin görüntüsü ve tarihi surların birleşimiyle Diyarbakır kendine has güzellikte farklı bir şehir görüntüsüne sahiptir.

Diyarbakır’da Gezilmesi Gereken Yerler

Diyarbakır köklü tarihi ile ün salmış şehirlerden biridir. Yerli ve yabancı pek çok turistin dikkatini çeken tarihi yapıya, kültürel zenginliklere ve coğrafi yapıya sahiptir. Dört mevsimde de birbirinden farklı harika manzaralara şahit olabileceğiniz şehir özellikle yaz aylarında sıcak olmasına rağmen sıklıkla ziyaret edilmektedir. Diyarbakır seyahatlerinizde mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında başta Ulu Cami, Hevsel Bahçeleri ve Park Orman gelmektedir. Ayrıca Göletli Park, Koşuyolu Parkı, Zülküf Dağı, Hasuni Mağaraları, Birkleyn Mağaraları, Dicle Nehri ve Kaplıcalar ziyaret edebileceğiniz ve konaklayabileceğiniz yerler arasında gelir. Diyarbakır’a has su parkları ve tabii ki son olarak Tarihi Surlar gezip görülmesi gereken önemli gezi alanlarından biridir. Müzeleri ve tarihi binaları da görmeye değerdir. Müzelerde tarihi pek çok önemli eserler yer alır. Sosyolog yazar Ziya Gökalp’in Müze Evi, Ahmet Arif Edebiyat Müzesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi gezebileceğiniz müzelerdir. Bunlara ek olarak Cemil Paşa,İskender Paşave Behram Paşa Konaklarını, Gazi Köşk Şark Evinikültürel bir gezi gerçekleştirebilmek için seyahat planınıza ekleyebilirsiniz.

Diyarbakır’ın Tarihi

Tarihi geçmişiyle ilgi çeken Diyarbakır yaklaşık olarak 9 bin yıllık bir tarihi serüvene sahiptir. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmakla birlikte medeniyetler arasında önemli bir geçiş noktası olmuştur. Kendine has farklı birçok mimari yapısıyla ve kültürüyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Diyarbakır Osmanlı zamanında doğu bölgesine sefer düzenleyen askerlerin kışlası olmuştur. Tarihi olaylara tanıklık eden ve tarihten izler taşıyan şehir Cumhuriyet döneminde büyükşehir olarak geçmeye başlamıştır. Şehre kuş bakışı baktığınızda dikkatinizi çekecek ilk tarihi yapılar surlar olacaktır. Bu tarihi surlar 5,5 km uzunluğa sahiptir ve 82 burç, 4 kapıdan oluşmaktadır. Şehrin sembollerinden biri haline gelen surlar şehri neredeyse çepeçevre sararak şehre bambaşka bir görüntü katar. Farklı kavimlerin izlerini surlar üzerinde görmek oldukça mümkündür. Surlardaki dört kapının her birinin yapılış amacı farklıdır. Güneye ve doğuya doğru açılan kapı Mardin Kapısı olarak adlandırılır. Urfka Kapısı, Su Kapısı ve Harput Kapısı diğer kapılardır.Diyarbakır tarihinde önemli bir yere sahip olan kapılardan Urfa Kapısı günümüzde trafiğe açık bir şekilde kullanılmaktadır. Güzel sanatlar galerisi olarak kullanılanHarput Kapısı ise görülmeye değerdir. Tarih boyunca farklı dönemlerde farklı isimlerle anılan Diyarbakır, Arapların egemen olduğu dönemde Bekr kabilesinin buraya yerleşmesiyle Diyaru Bekr olmuştur. Diyaru Bekr (Bekr kabilesinin yurdu) ismini alan şehir zaman içerisinde Diyarbekir olarak anılmaya başlamıştır.Son olarak gerçekleşen bir dil tartışması sonucu Türk Dil Kurumuna gönderilen bir telgraf ile Diyarbakır olarak adlandırılmıştır. Günümüzde Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında on ikinci sırada yer almaktadır.

Diyarbakır’da Kültürel Etkinlikler

Binlerce yıllık tarihi ile ilgiyi üzerine toplayan şehirde gezerken katılabileceğiniz pek çok kültürel etkinlik mevcuttur.Konserler, tiyatrolar, sinemalar, sanat galerileri ve söyleşiler gibi yıl içerisinde birçok etkinlik düzenlenmektedir. Kültürel ve sanatsal açıdan önemli müzelere ev sahipliği yapan Diyarbakır’da müze gezileri, gezi turları gibi tarihi bilgi ve kültürel özellikleri gözlemleyebileceğiniz ve öğrenebileceğiniz seçeneklerde mevcuttur.Günümüzde her yıl yerli yabancı pek çok turistin uğrak bölgesi olan Diyarbakır, tarihini ve kültürlerini daha yakından keşfetmeniz için siz ziyaretçilerini beklemektedir.

Diyarbakır’da Konaklama İmkanları

Diyarbakır her bütçeye uygun pek çok konaklama imkanına sahiptir. Otel, hotel gibi farklı özellik ve fiyatlarda şehir merkezinde veya ilçelerinde kalabileceğiniz seçenekler ile kiralık ev, apart tarzında daha çok ev tipi kalacak yer seçenekleri de mevcuttur.Özellikle bahar ve yaz aylarında oluşabilecek yoğunluktan dolayı seyahatinizi planlayarak erkenden rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

Diyarbakır’ın Lezzetleri

Kültürel zenginliklerin yemek çeşitlerine yansımasını Diyarbakır’ın zengin mutfağı ile gözlemlemek oldukça mümkün. Kendine has onlarca yöresel yemeği ile akıllarda yer edinen şehirde denemeniz gereken lezzetlerin başında etli yemekler gelir. Duvaklı Pilav ve Meftune bu yemekler arasındadır. Hıllorik Aşı da Diyarbakır’ın yöresel yemeklerinden biridir. Diyarbakır mutfağında bulgur oldukça sık kullanılır. Hıllorik Aşı da bulgur ile yapılan yemeklerden biridir. Pek çok yemekte rastlayabileceğiniz hayvansal gıdalar, baharatlar, taze sebzeler ve baklagiller bölgenin yöresel yemeklerinin lezzetine lezzet katmaktadır. Yöresel lezzetlerin yanı sıra kendi zevkinize uygun yemekler yiyebileceğiniz onlarca mekan mevcuttur.

Diyarbakır’da Ulaşım

Diyarbakır’da şehir içi ulaşımlarınızda toplu taşıma imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

Otobüs: Belirli güzargahlar arasında seferleri olan belediye otobüslerini Diyarkart ile kullanabilirsiniz. Kolay ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri olan otobüsler yerli yabancı pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Minibüs: Otobüsler gibi belirli güzergahlara sahip minibüsler de özellikle kısa mesafelerde oldukça kolay ve avantajlı bir ulaşım sağlar.

Taksi: Türkiye’nin hemen hemen her yerinde en çok kullanılan ulaşım yöntemlerinden biri olan taksiyi Diyarbakır şehrinde de rahatça kullanabilirsiniz. Gideceğiniz yere daha konforlu ve bireysel bir yolculuk ile ulaşmak istiyorsanız taksi size bu özellikleri sağlayacaktır.

Araç Kiralama: Diyarbakır seyahatinizde araç kiralayarak dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Araç kiralama seçeneği kişiye özel bir yolculuk deneyimi sunmaktadır. Kiralayacağınız aracın modeline ve gideceğiniz mesafeye göre kiralama fiyatlarında değişiklikler olabilir.

Trabzon’da Havalimanı Ulaşım Olanakları

Trabzon şehir içinden Trabzon havalimanına ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz vardır. Bu seçenekler arasında belediye otobüsleri, transfer hizmetleri, HAVAŞ, taksiler ve araç kiralama imkanları yer almaktadır. Kendi bütçe ve isteklerinize uygun olarak ulaşım yöntemleri arasından tercihinizi yapabilir, kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon’dan Diyarbakır’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Trabzon’dan Diyarbakır’da yapılan uçak seferleri yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda bu süre artabilir. Aktarmalı uçuş süreleri ortalama 2-3 saat sürmektedir. Aktarmalı uçuşların süreleri hava koşullarına veya uçak biletini satın aldığınız firmaya göre artabilir veya azalabilir.

Trabzon Diyarbakır Arası Kaç Km?

Trabzon Diyarbakır arası karayolu ulaşım yöntemi ile yaklaşık 625 km’dir. Bu mesafe ortalama bir hıza sahip araç ile 7-8 saat arası sürmektedir. Ulaşım yöntemi olarak uçak kullanıldığında aradaki mesafe 335 km’ye kadar düşmektedir. 

Diyarbakır’a Uçak BiletiEn UygunNe Zaman Alınmalıdır?

Diyarbakır’a seyahat ederken en uygun uçak biletini almak için Diyarbakır’a sefer düzenleyen tüm uçak firmalarının bilet fiyatlarının karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Bu durum en uygun uçak biletini satın almanızda sizlere yardımcı olabilir. Buna ek olarak seyahatinizi önceden planlayarak biletinizi erkenden satın almanız firmaya göre değişmekle birlikte uygun fiyatlandırma konusunda katkı sağlayabilir. 

Diyarbakır’ın İklimi Nasıldır?

Diyarbakır şehrinin iklimi sert kara iklimidir. Yaz aylarında oldukça sıcaktır fakat kış aylarında soğuk olmasına rağmen Doğu Anadolu’daki kadar sert ve şiddetli değildir. Bunun sebebi Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyden gelen soğuk rüzgarı kesmesidir.

trabzon_diyarbakir

Diyarbakır Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

Diyarbakır

İstanbul

1 sa 45 dk

Diyarbakır

İzmir

2 sa 10 dk

Diyarbakır

Ankara

1 sa 25 dk

Diyarbakır

Antalya

1 sa 50 dk

Diyarbakır

Bursa

1 sa 45 dk

Diyarbakır

Bodrum

2 sa 40 dk

Diyarbakır

Dalaman

2 sa 35 dk

Diyarbakır

Adana

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Çanakkale

2 sa 45 dk

Diyarbakır

Samsun

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Frankfurt

4 sa 30 dk

Diyarbakır

Münih

4 sa 25 dk

Diyarbakır

Amsterdam

5 sa 20 dk

Diyarbakır

Bakü

3 sa 50 dk

Diyarbakır

Belgrad

3 sa 25 dk

Diyarbakır

Londra

5 sa 40 dk

Diyarbakır

Almanya

5 sa 40 dk

Trabzon Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

3 sa 10 dk

Alternatif uçuşlar

Trabzon çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.169,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.386,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.530,76TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt içi uçak biletleri

656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.762,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.420,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.636,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.170,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.881,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.236,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis