Trabzon Gaziantep Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Trabzon Gaziantep uçak biletleri

08 Ara 2023

09 Ara 2023

10 Ara 2023

11 Ara 2023

12 Ara 2023

Trabzon Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Gaziantep, Türkiye’n en kalabalık sekizinci şehridir. 2022 verilerine göre şehrin nüfusu 2 milyon 163 bin 572 kişiden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, şehrin yüzölçümü 6.819 kilometrekaredir. 

Gaziantep hem hayli köklü tarihi hem de doğal güzellikleri sebebiyle dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir. Aynı zamanda Güneydoğu Anadolu Bölgesinin sanayi ve gelişmişlik bakımından önde gelen metropolüdür. Dolayısıyla Türkiye’nin ticaretinde ve sanayinde büyük bir rol üstlenmektedir. 

Şehrin adeta simgesi olan Gaziantep Kalesi, her yıl yerli ve yabancı misafirlerine eşsiz manzaralar sunmaktadır. Aynı şekilde pek çok tarihi ve turistik alanlar binlerce misafir ağırlamaktadır. Şehrin en batı ve kuzey kısmına mera, bozkır ve ormanlık alanlar hakimdir. Bu topraklar oldukça elverişli olup şehirde zeytin, meyve, Antep fıstığı, sebze gibi çeşitli yiyecekler yetişmektedir. Gaziantep'in kendine has desen ve motifleri olan kilimleri ve bakır ürünleri de çok meşhurdur.

Gaziantep’te Görülmesi Gereken Yerler 

Güneydoğunun incisi olan Gaziantep, geçmişten bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Haliyle şehirde görülmesi gereken tarihi ve kültürel yapılar bir hayli çeşitlilik göstermektedir. Aynı zamanda şehirde etkileyici ve sıra dışı görünüme sahip olan doğal güzellikler vardır. Mesela, Fırat nehri hem Gaziantep’in hem de Ülkemizin en değerli doğal güzelliğini oluşturur. 

Alleben Göleti de Gaziantep’te bulunan en değerli alanlardan biridir. Burada ister piknik yapabilir ister balık tutabilir isterseniz de eşsiz fotoğraflara imza atabilirsiniz. Bir diğer doğal alan olan Dülükbaba Ormanı, tertemiz havası ve eşsiz doğasıyla ziyaretçilerini etkilemektedir. 

Tahtaköprü Baraj Gölü, Burç Ormanları, Sof Dağı Yaylası da Gaziantep’te görülmesi gereken doğal alanlar arasındadır. Şehirde görülmesi gereken tarihi alanlar arasında ise Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Masal Parkı, Yaşayan Müze, Gaziantep Hamam Müzesi, Kaleoğlu Mağarası yer alır. 

Kendine Hayran Bırakan Tarihi Doku 

Gaziantep tarihi yapılarıyla görenleri etkileyen bir şehirdir. Müzelerin, camilerin, hanların, kalelerin, hamamların, konakların ve daha pek çok tarihi yapının bulunduğu şehre en az 5 gününüzü ayırmanız gerekecektir. Şehre gittiğinizde ilk görmeniz gereken tarihi alanlar arasında Kaleoğlu Mağarası, Zeugma Antik Kenti, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gaziantep Hamam Müzesi, Şehreküstü Konakları, Millet Hanı yer almaktadır. 

Zeugma Mozaik Müzesi, Ülkemizin en ünlü müzelerinden birisidir. Haliyle her yıl tarihe merak duyan çok sayıda yerli ve yabancı misafirin akınına uğramaktadır. Müzeye giderek Genç Antik, Süryani ve Hristiyan döneminin dini motiflerini içeren onlarca mozaik eseri inceleyebilirsiniz. 

Bey Mahallesi ve Tarihi Gaziantep Evleri, bu metropolün en eski ve köklü yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Yüzlerce yıllık tarihi yapıya sahip olan bölgeyi gezebilir ve tarihi alanlarında geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz. Gaziantep’te görmeniz gereken diğer tarihi alanlar arasında ise Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, Karkamış Antik kenti, Pişirici Kasteli ve Mescidi, Gaziantep Atatürk Anı Müzesi vardır. 

Gaziantep’te Yapılacak Etkinlikler 

Gaziantep’in tarihi zenginliklerini görüp, doğal güzelliklerini keşfedip, zengin mutfağından çeşitli lezzetleri tattıktan sonra eğlence hayatına ilgi duyuyorsanız, kafelerden restoranlara, gece kulüplerinden meyhanelere, barlardan diskolara kadar pek çok alternatif sunan şehirde doyasıya eğlenebilirsiniz. 

Şehirdeki mekanlar alkollü ve alkolsüz olarak ayrıldığı için her kesimin beklentisini karşılayabilecek niteliktedir. Şehirde düzenli olarak gerçekleştirilen konser, festival ve şenliklere de gidebilirsiniz. 

Gaziantep’te Konaklama Kolaylığı 

Gaziantep hem tarihi alanları hem doğal güzellikleri hem de zengin mutfağıyla her yıl milyonlarca insanı ağırlayan şehirdir. Haliyle şehir her ziyaretçisinin beklentisini karşılamak üzere pek çok konaklama alternatifi sunmaktadır. Bu konaklama alanları arasında lüks otellerden butik otellere, pansiyonlardan apartlara kadar pek çok seçenek vardır. 

Şehir merkezinde bulunan konaklama seçeneklerini tercih ederek gezip görmeniz gereken yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Keyfinizden ve konforunuzdan ödün vermek istemezseniz lüks otellere yönelebilirsiniz. Bütçesi kısıtlı olan insanlar ise apart veya pansiyonlarda keyifli bir şekilde konaklayabilirler. 

Gaziantep’te Denenmesi Gereken Lezzetler

Ülkemizin gastronomi şehri olarak anılan Gaziantep’te UNESCO tarafından tescillenmiş birbirinden eşsiz ve lezzetli toplamda 300 çeşide yakın yemeği vardır. Bu lezzetler hem Türkiye hem de Dünya tarafından bilindiği için şehre her yıl yerli ve yabancı turistler akın etmektedir. 

Tarih boyunca binlerce medeniyete ev sahipliği yapan şehirde pek çok kültürden gelen lezzetler vardır. Haliyle lezzetler herkesin damat tadına ve zevkine hitap edebilecek çeşitliliktedir. Şehrin en meşhur tatlısı olan Gaziantep Baklavası, Ülkemizin gurur duyduğu bir lezzettir. Baklavanın anavatanı olan şehirde bu tatlıyı yemeden dönmemelisiniz. 

Hem doyurucu hem de çok lezzetli olan Gaziantep lahmacununa bir öğününüzde yer vermelisiniz. İster acılı ister acısız tercih edeceğiniz bu lezzete bayılacaksınız. Bunun yanı sıra, Küşleme Gaziantep’te sıklıkla tüketilen bir lezzettir. Kuzu veya koyun etinden yapılan bu yemeği çok seveceksiniz. 

Gaziantep halkının sıklıkla tükettiği Katmer, çok doyurucu ve lezzetli bit yiyecektir. Katmer özellikle kahvaltılarda sıklıkla tüketilir. Şehirde mutlaka tatmanız gereken bir lezzet de nohut dürümdür. Bildiğiniz dürümlerden çok farklı lezzete olan dürüme bayılacaksınız. İçerisinde maydanoz, limon ve nohut koyularak sarılır. Yapımı ve lezzeti çok farklı olan bu dürümü evinizde de kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Gaziantep’te Ulaşım Olanakları

Trabzon’dan Gaziantep’e uçakla yaklaşık 1 saat 5 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Gaziantep Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için pek çok seçenek vardır. Bu seçenekler fiyat ve konfor bakımından farklı olsa da sizi kısa zamanda şehir merkezine ulaştıracaktır. 

Otobüs ile Ulaşım

Gaziantep Havaalanından şehir merkezine, sürekli hizmet veren belediye otobüsleri ile kısa zamanda ulaşabilirsiniz. 

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

trabzon_gaziantep

Gaziantep Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

1 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 20 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

Gaziantep

Dalaman

2 sa 15 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Samsun

2 sa 5 dk

Trabzon Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

3 sa 10 dk

Alternatif uçuşlar

Trabzon çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.169,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.386,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.530,76TRY'den
başlayan fiyatlarla

Gaziantep varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.340,44TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.541,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.439,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.674,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis