Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Trabzon Van uçak biletleri

Trabzon Havalimanı (TZX) - Ferit Melen Havalimanı (VAN)
uçuşları
1.865,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

27 Mar 2023

Trabzon Havalimanı (TZX) - Ferit Melen Havalimanı (VAN)
uçuşları
565,40 TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Mar 2023

Trabzon Havalimanı (TZX) - Ferit Melen Havalimanı (VAN)
uçuşları
1.279,57 TRY'den
başlayan fiyatlarla

31 Mar 2023

Trabzon Havalimanı (TZX) - Ferit Melen Havalimanı (VAN)
uçuşları
1.279,57 TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Nis 2023

Trabzon Havalimanı (TZX) - Ferit Melen Havalimanı (VAN)
uçuşları
1.279,57 TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Nis 2023

Trabzon Van Uçak Bileti 

Van Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Van Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük şehirleri arasında beşinci sırada yer alır. Günümüzde büyükşehir statüsünde olan şehir doğal alanları ve tarihi ile ilgi çeken şehirlerin arasındadır. Yaz ve kış bambaşka güzelliklere sahip olan şehri dört mevsim yerli yabancı pek çok turist ziyaret etmektedir.

Van’da Gezilmesi Gereken Yerler

Tarihi derinliği ile dikkatleri üzerine toplayan şehirde gezebileceğiniz onlarca alan bulunmaktadır. Doğal ve tarihi alanlar, müzeler, camiler, kiliseler Van’ın kültürünü ve tarihini öğrenebileceğiniz yerlerdir. Şehrin sembollerinden biri olan Urartular tarafından inşa edilen Van Kalesi ilk ziyaret yerlerinizden biri olabilir. Kale, Van Gölü ve Eski Van manzarası ile gezinizi eşsiz bir hale getiriyor. Kalecik Mahallesi’nde bulunan Van Evlerini, Cumhuriyet Caddesini ve Akdamar Kilisesini gezerken Van’ın kültürel yapısını gözlemleyebilir ve tarihine şahitlik edebilirsiniz. Erciş Kaplıcaları ile sakin ve rahatlatıcı bir gün geçirebilir, Erciş Balık Bendinde harika manzaralar görebilirsiniz. Vanadokya, Van Müzesi ve Van Gölü gezilmesi gereken yerlerdendir. Dünyaca bilinen Van kedilerini de Van Kedisi Evinde ziyaret edebilirsiniz. 

Van’ın Tarihi

MÖ 7000 yıllarına kadar uzanan tarihi ile insanlık tarihindeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Van şehrinin adını nereden aldığına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır fakat iki farklı düşünce söz konusudur. Bu düşüncelerden ilki şehri bayındır haline getiren Van adında bir valinin isminin verilmesidir. İkincisi ise Urartular’ın şehir için kullandıkları ‘Viane’ ve ‘Biane’ kelimelerinden türetildiğidir. Şehir de yapılan araştırmalar sonucu birçok tarihi yerleşim yeri bulunmuştur. Pek çok farklı kültürün ve topluluğun birlikte yaşadığı önemli bir coğrafyadır. Birçok farklı medeniyet ile birlikte pek çok savaşa şahit olmuştur. Bu nedenle günümüze kadar ayakta kalamayan tarihi yapılar söz konusudur. Osmanlı Medeniyeti hakimiyeti altına girdikten sonra şehir eyalet haline gelerek Van Gölü havzasının merkezi olarak kabul edilmiştir. Cumhuriyet dönemine geldiğimizde Türkiye’nin bir ili olan Van, Toprakkale eteklerinde tekrardan şehirleşmiştir. 

Van’da Kültürel Etkinlikler

Festivallerden su sporlarına, konserlerden tiyatrolara kadar pek çok etkinlik düzenlenen Van şehri gezginler ve yerli halk için oldukça keyifli bir ortam sunuyor. Kültürel etkinliklerde sosyalleşebilir, Van’ın kültürünü daha yakından gözlemleme imkanı bulabilirsiniz. Kültür ve sanat festivalleri ile şehir oldukça ilgi çekiyor. Bu festivaller arasında Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali, Van Denizi Su Sporları Festivali gibi birçok festival yer alıyor. GezginFest Van’da dikkat çeken festivaller arasında yer almaktadır. Seyahatinizi kültür ve sanat etkinliklerine göre planlayabilir daha çok sosyalleşme ve eğlenceli vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz. Van şehrini bir de kültürel etkinlikleri ile keşfedebilirsiniz.

Van’da Konaklama İmkanları

Şehrin farklı bölgelerinde bulabileceğiniz pek çok konaklama imkanı mevcuttur. Şehir merkezinde ve Van Gölü kıyısında seyahat planlarınıza göre tercih edebileceğiniz seçenekler vardır. Özellik ve bütçe bakımından farklı olan seçenekler arasından kendi bütçenize uygun olacak şekilde pek çok kalacak yer bulabilirsiniz. Bu yerler arasında otel, hotel, apart ve ev kiralama seçenekleri yer almaktadır. Bahar ve yaz aylarında oluşabilecek yoğunluktan dolayı seyahatinizi önceden planlayarak kalacağınız yer için rezervasyon yaptırmanız sizler için avantajlı bir durum oluşturabilir.

Van’ın Lezzetleri

Deneyebileceğiniz pek çok lezzetin bulunduğu Van şehri oldukça geniş bir mutfak kültürüne sahiptir. Kahvaltılarda sahip olduğu çeşitlilik ile ilginizi çekebilir. Van Otlu Peyniri kahvaltıların meşhur olmuş yiyeceklerinden biridir. Hayvansal gıdalardan özellikle et tüketiminin yaygın olduğu mutfak kültürü ile et ile yapılan birçok meşhur yemeğe sahiptir. Ayva yemeği et ile yapılan dikkat çekici yemeklerden biridir. Ayva meyvesi ile etin bir arada bulunduğu farklı ve lezzetli bir yemektir. Kürt Köftesi ve Acem Köftesi köftenin alışık olan halinden oldukça farklı denenmesi gereken lezzetler arasındadır. Bunlara ek olarak bulgur ve baklagillerin sık tüketildiği şehrin meşhur olmuş pilav çeşitleri vardır. Çiriş Pilavı ve Bulgur Aşı bu yemekler arasında yer alır. Van’a yapacağınız yolculuklarınızı daha lezzetli hale getirmek için yöresel tatlılardan Kaşık Tatlısını ve Eğdek Tatlısını mutlaka denemelisiniz. Şehrin birçok bölgesinde yöresel lezzetlerle karşılaşmanız oldukça mümkün. Bunlara ek olarak kendi damak tadınıza uygun pek çok yiyeceği bulabileceğiniz kafe, restoran gibi seçenekler de mevcuttur.

Van’da Ulaşım

Ulaşımın oldukça geliştiği Van şehri Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Şehir içi ulaşım yöntemleri arasında özel halk otobüsleri, belediye otobüsleri, minibüsler, taksiler ve araç kiralama seçenekleri yer almaktadır. 

Özel Halk Otobüsü: Şehir içi ulaşımlarda sıklıkla tercih edilen ekonomik seçenekler arasındadır. Van il sınırları içerisinde kullanılan BELVAN kart ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri: Belirli durakları olan ve şehir içinde kullanılan yaygın ulaşım yöntemlerinden biridir. Şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan BELVAN kart ile binebilir ve gideceğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Minibüs: Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde kullanılan minibüsler özellikle kısa mesafeli şehir içi yolculuklarda sık sık tercih edilen seçeneklerden biridir.

Taksi: Gidilen mesafeye göre değişen fiyatları ile taksiler daha çok kişiye göre bir yolculuk imkanı sağlar. Gideceğiniz yere konforlu ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama: Kiralamak istediğiniz süreye ve araç modeline göre fiyatı belirlenen bir ulaşım yöntemidir. Araç kiralama seçeneği ile şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Trabzon’da Havalimanı Ulaşım Olanakları

Trabzon şehir merkezi ile Trabzon havalimanı arası mesafe yaklaşık 20 km’dir. Ortalama hıza sahip bir araçla 20-30 dakika da Trabzon havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaşabileceğiniz diğer seçenekler arasında otobüs, HAVAŞ, transfer hizmetleri, taksi ve araç kiralama imkanları yer almaktadır. Kendi bütçenize ve isteklerine uygun olan bir ulaşım imkanını seçerek havalimanına rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon’dan Van’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Trabzon Van arası uçak ile seyahatleriniz yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika sürmektedir. Satın aldığınız uçak firmasına ve hava koşullarına göre bu süre değişebilir. Aktarmalı uçuşlar ortalama 2-3 saat arası değişen sürelere sahip olabilir. 

Trabzon Van Arası Kaç Km?

Trabzon ve Van arasındaki mesafe karayolu seyahat koşullarına göre hesaplandığında yaklaşık 717 km’dir. Ortalama hıza sahip bir araç ile bu mesafe ortalama 9-10 saat arası sürmektedir. Uçuş mesafesi olarak hesaplandığında 717 km’lik mesafe 425 km’ye düşmektedir. Aradaki önemli mesafe farkı ve ulaşım farkı zaman ve hız bakımından uçakla seyahat etmeniz durumunda size daha çok fayda sağlayacaktır.

Van’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Van’a yapacağınız seyahatlerde uygun fiyata uçak bileti almak için yolculuk yapacağınız tarihten daha erken tarihlere bilet almanız avantajlı bir durum oluşturabilir. Biletinizi satın alacağınız uçak firmasına göre fiyatlar değişebilir. Bu nedenle firma fiyat karşılaştırmaları yapmak en uygun fiyata uçak bileti almanızı sağlayabilir.

Van’ın İklimi Nasıldır?

Karasal ikliminin hakim olduğu Van şehrinde kışlar uzun ve sert geçer. Van gölü sayesinde yüksek bölgelerde kış daha az sert geçmektedir. Yaz mevsimi de ılık ve kurak geçmektedir.img

Van Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

5 °C

5 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

1 sa 40 dk

2 sa 25 dk

2 sa 10 dk

2 sa 40 dk

1 sa 5 dk

2 sa 40 dk

3 sa 35 dk

2 sa 55 dk

3 sa 35 dk

Trabzon Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Trabzon çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Trabzon - İstanbul
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Ankara
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - İzmir
uçuşları
709,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Antalya
uçuşları
693,89 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Bursa
uçuşları
616,80 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Diyarbakır
uçuşları
504,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Adana
uçuşları
693,41 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Gaziantep
uçuşları
808,94 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Van
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Dalaman
uçuşları
1.279,57 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Trabzon - Düsseldorf
uçuşları
1.712,39 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Bakü
uçuşları
3.657,86 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Van varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Van
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Van
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Van
uçuşları
694,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Van
uçuşları
574,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - Van
uçuşları
819,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Van
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bodrum - Van
uçuşları
873,77 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Dalaman - Van
uçuşları
873,77 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Çanakkale - Van
uçuşları
1.181,17 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Konya - Van
uçuşları
1.242,85 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis