Türkiye Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.287,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.018,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.158,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Türkiye Uçak Bileti

Türkiye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye, dünya genelinde yıl bazında en çok turist ağırlayan ülkeler arasındadır. Güzelliği ile olduğu kadar yemek ve sokak kültürü ile de dünyanın ilgisini çeken Türkiye, Avrupa’nın turizmi en fazla gelişmiş olan ülkesi olarak da öne çıkar.

Coğrafi anlamda iki önemli kıtayı birbirine bağlayan İstanbul ve Çanakkale Boğazları Türkiye’nin dünyanın en farklı ülkesi olmasını sağlamıştır. İstanbul’da bulunan bu köprüler dünya genelinde ilk defa iki farklı kıtada yer alan bir şehrin birbirine bağlanmasını sağlar. Bu durumun dünyada bir örneği daha yoktur.

Türkiye’nin başkenti Ankara’dır. Ülke genelinde resmi dil Türkçedir. Para birimi Türk Lirası’dır. Lokasyon olarak Türkiye Asya ve Avrupa kıtalarının arasında yer alır. Şehirlerinin büyük kısmı Asya kıtasındadır. Bir kısım toprak ise Avrupa kıtasında bulunur.

Ülkenin en büyük şehirleri sırası ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’dır. Yoğunluk sırasına göre verilen şehirlerde çok büyük bir nüfus kapasitesine sahiptir. Ülke genelinde birden fazla iklim hakimdir. Deniz kıyısında daha yumuşak hava koşulları geçerli iken iç kesimlerde özelikle doğu bölgelerde kış mevsimi bir hayli sert geçer. 

Türkiye dünyanın en büyük mutfak kültürüne sahip ülkeleri arasında yer alır. Ülke birçok farklı yemek kültürüne ev sahipliği yapar. Topraklarında yetişen çok farklı besini ve gıdayı yemeklerinde en güzel şekilde kullanır. Türkiye genelinde, ününü sınırları dışına çıkarmış birçok lezzet bulunmaktadır.

Türkiye’de Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler 

Türkiye genelinde 81 il bulunur ve her ilde sayısız gezilecek yerler vardır. İlk defa Türkiye’ye gelen ziyaretçiler şehri gezmekle bitiremez. Her bir şehir kendi içinde ayrı bir havaya ve güzelliğe sahiptir. Her yerde farklı bir doğal güzellik bulunur. 7 farklı bölgeye ayrılan ülkede her yeri gezebilmek ve görebilmek için detaylı bir gezi planı yapmanız şarttır. 

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu Bölgesi ülkenin başkenti Ankara’nın da yer aldığı bölgedir. İç Anadolu Bölgesi dendiğinde ilk gezilmesi gereken şehir Ankara’dır. Ankara’da ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir yer alır. Bu eşsiz yeri gezerken burada yer alan tarihi müzeler de mutlaka gezilmelidir.

Mevlâna Türbesi/ Konya: İç Anadolu’nun en sakin şehirlerden olan Konya’nın en çok dikkat çeken yeri şüphesiz Mevlana’dır. Burası adeta şehir ile özdeşlemiştir. Türbe içerisinde Osmanlı Dönemi’nden k alma birçok önemli eser yer alır. Buraya gelmeli ve bu farklı atmosferi mutlaka yakından görmelisiniz. 

Divriği Ulu Cami/ Sivas: İç Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisi Sivas’tır. Büyükşehirler kadar ön plana çıkmayan bu şehir ziyaretçilerini oldukça şaşırtır. 

Çatalhöyük- Neolitik Kenti/ Konya: Konya’nın bir diğer önemli güzelliği Çomra ilçesinde bulunan Neolitik kentidir. Burası 2012 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiştir. Burada bulunan birçok kabartma, ana tanrıça modeli olarak bilinir. Burada Neolitik Çağ’dan kalma çok önemli eserlerin yer aldığı bilinir. Tarihe merakınız varsa bu bölgeyi mutlaka gezmeniz gerekir.

Kapadokya, Nevşehir: İç Anadolu Bölgesi’nin en büyülü yerlerinden olan Kapadokya, Nevşehir’de bulunur. Burası oldukça büyük bir arazi üzerindedir. Gezmek için bir günden daha fazla zaman gerekir. Bölgenin en önemli güzelliği olan peri bacaları doğal ve farklı yapısı ile ziyaretçileri hayran bırakır. 

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz dendiğinde şüphesiz ilk akla gelen şehir Trabzon’dur. Bu şehir güzelliklerinden çok yeşil ve ormanlık alanları ile dikkat çeker. Karadeniz bölgesinde mutlaka gezmeye Trabzon’dan başlamalısınız. Bu bölgede gezebileceğiniz diğer şehirler Samsun, Rize, Artvin, Giresun ve Sinop şeklindedir.

Uzungöl/ Trabzon; Trabzon’u araştıracağınız sırada ilk karşınıza çıkacak olan yer Uzungöl’dür. Burası resmen bir doğa harikasıdır. Kartpostal görünümüne sahip olan bu gölden ayrılmak istemeyeceksiniz. Burası hem yaz hem de kış mevsiminde apayrı bir manzara çıkar. Yaz mevsiminde etrafı yemyeşil bir ormanla kaplanan Uzungöl, kış mevsiminde ise beyaza bürünerek farklı güzellikler ortaya çıkartır.

Sümela Manastırı/ Trabzon: Trabzon gezinizde mutlak gezmeniz gereken bir diğer yer ise Sümela Manastırı’dır. Bu eşsiz yerin bir benzerine daha rastlamak odlukça zordur. Tarihi öneminin yanı sıra mimari özellikleri ile de turistler en fazla merak ettikleri yerler arasında bulunur. Manastır Karadağ’ın eteklerinde yer almaktadır. Heybetli görüntüsünün yanı sıra iç tasarımı ve yapısı da oldukça merak uyandırır.

Ayder Yaylası/ Rize: Karadeniz’in yeşiline doymak için en iyi yerlerden birisi Rize’de bulunan Ayder Yaylası’dır. Burası denizin 1350 metre yüksekliğindedir. Burada bulunan doğal Gölün Şelalesi yeşili muntazam bir şekilde ikiye böler. Kaplıcaları ile de ünlü olan bu yayla özellikle yaz mevsiminde mutlaka gelmelisiniz. 

Yedigöller Milli Parkı/ Bolu: Bolu, küçük bir yer olmasına karşın çok önemli güzelliklere sahiptir. Yeşili ve maviyi bir arada görmenin en iyi seçeneklerinden birisi burasıdır. Yedi farklı gölün büyük bir orman ile harmanlandığı bu alan gezi listenizin en üst listesinde yer almalıdır. Burası hafta sonu geziciler ve piknikçiler ile dolup taşar. Özellikle bahar mevsiminde buraya gelerek unutamayacağınız bir doğa harikasına şahitlik edebilirsiniz.

Amasra/Bartın: Amasra tam anlamı ile bir destinasyondur. Batı Karadeniz’de farklı tarzı ile dikkat çeker. Sıcacık bir atmosfere sahip olan Bartın, kıyısı ve plajı ile ün salmıştır. Küçük bir sahil kasabası olan bu küçük bölge, adeta güzelliği ile Akdeniz’e rakiptir. 

Abant Gölü/Bolu: Abant Gölü ismi dünya genelinde duyulmuştur. Bolu’nun eşsiz güzelliğini gözler önüne seren Abant Gölü sonbahar mevsiminde Türk halkı tarafından yoğun bir ziyaret alır. Buraya sadece günübirlik bir gezi yapmak ve temiz hava almak için bile sayısız insan gelir. Göl kenarında mangal yakmak yasaktır. 

Marmara Bölgesi

Selimiye Camii/Edirne; Türkiye gezisinde sayısız cami sizi bekler. Bunlardan belki de en önemlisi Edirne’de bulunan Selimiye Camii’dir. Bu cami Mimar Sinan’ın ustalık eseridir. Minarelerinin uzunluğu bütün şehirden görülür. Mimariye merak duyanların mutlaka ziyaret etmesi önerilir.

Tarihi Yarımada /İstanbul: İstanbul’da gezilecek y erler saymayla bitmez. Eski bir yerleşim olmasından dolayı şehir bolca tarihi doku ve yapıya sahiptir. Tarihi Yarımada geziniz sırasında gördüğünüz birçok yap sizi şaşırtabilir. Dikilitaş, Ayasofya, Alman Çeşmesi, Yerebatan Sarnıcı, mısır Çarşısı, Sultanahmet Meydanı, Eminönü Meydanı, Yılanlı Sütun ve Topkapı Sarayı gibi önemli yerler gezilecek yerler arasında öne çıkar.

Uludağ/ Bursa: Marmara bölgesinde öne çıkan şehirlerden birisi de Bursa’dır. Büyükşehirler arasında yer alan Bursa hem yaz hem de kış mevsiminde sayısız turist çeker. Bursa’ya yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de kayak için tercih edilir.

Akdeniz Bölgesi

Türkiye’de öne çıkan yerlerin sayısı oldukça fazladır. Akdeniz, diğer şehirlerin aksine bölge olarak ön plana çıkar. Akdeniz’de yer alan bütün şehirler aynı derecede önem ve güzelliğe sahiptir. Türkiye’de yaz turizminin büyük bir kısmı Akdeniz’den karşılanır. 

Aspendos/ Antalya: Aspendos, Serik ilçesine 8 kilometre uzaklıkta yer alır. Romalılar tarafından yapılmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmış ender yapılar arasında yer alır. Antalya’da en fazla ziyaret alan yerlerin başında gelir.

Düden Şelalesi/ Antalya: Antalya’daki güzellikler hiçbir gezi listesine ve defterine sığmaz. Antalya ziyaretinizde denizi en harika şekli ile görmek için mutlaka düden Şelalesi’ne uğramalısınız. Şelalenin etrafı piknik alanları ile doludur. Bu sayede burada harika zaman geçirebilirsiniz. 

Kaputaş Plajı: Antalya’da bulunan her plaj bir diğeri kadar değerlidir. Kaputaş Plajı deyim yerindeyse Antalya’nın en güzel plajıdır. Turist ağırlıklı plajda yaz sezonunda adeta iğne atılsa yere düşmez. Plaja geldiğinizde gerçekten buna değer olduğunu göreceksiniz. Bu plaj turkuaz rengi plajı ile adeta büyüler. Antalya’nın diğer plajlarını da mutlaka gezmeli ve bütün güzellikleri yakından görmelisiniz.

Cennet Cehennem Mağaraları/ Mersin: Mersin merkeze 25 kilometre uzaklıkta bulunan bu mağaralar yeraltı sularının kireçleri oyması ile oluşmuştur. Mağaranın en sonunda Zeus Tapınağı yer alır. Bu eşsiz mağarayı mutlaka gezmeli ve sonuna kadar ilerlemelisiniz. 

Kız Kalesi/ Mersin: Mersin’de gezmek için çok farklı alternatifler bulabilirsiniz. Bu şehre geldiğinizde görmeniz gereken önemli yerlerden bir diğeri Kız Kalesi’dir. Bu adaya bir feribot yardımı ile gidebilir ve kalenin tarihi dokusunu yakından görebilirsiniz. 

Salda Gölü/ Burdur: Salda Gölü ilçeye sadece 4 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’de ziyaretçileri en çok büyüleyen göllerinden bir tanesidir. Güzelliği yılarca gizli kalan Salda Gölü Türkiye’nin en derin göllerinden birisidir. 

Akdeniz Bölgesi’nde gezmeniz gereken diğer önemli yerler; Side Antik Kenti/ Antalya, Antakya Arkeoloji Müzesi/ Hatay, Kuyucak köyü/ Isparta, Eğirdir Gölü/ Isparta, Patara Plajı/ Antalya, Manavgat Şelalesi

Doğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu Bölgesi tarihi açıdan sayısız zenginliğe sahiptir. Türkiye’nin önemli bölgeleri arasında yer alan Doğu Anadolu özellikle kış mevsiminde kış sporları açısından ayrı bir önem kazanır. 

Tortum Şelalesi/ Erzurum: Tortum Şelalesi toplamda 21 metre genişliğe sahiptir. Yüksekliği ise 48 metredir. Gümbür gümbür akarken eşsiz bir gökkuşağı ortaya çıkar. Bu görüntü özellikle seyir teraslarında muntazam bir keyifle izlenir. Merdivenler yardımı ile şelalenin altına inmek de mümkündür.

Ağrı Dağı / Ağrı: Ağrı Dağı, Türkiye’nin en büyük dağıdır. Yüksekliği deniz seviyesinden 5137 metredir. İki farklı dağın bir araya gelmesi ile oluşur ve dağ üzerindeki kar dört mevsim boyunca erimez. Tırmanış konusunda eğitiminiz varsa bu dağa tırmanmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. 

Çıldır Gölü/ Kars: Çıldır Gölü 123 kilometre uzunluktadır. Bölgede bulunan en büyük tatlı su gölü olma özelliğini elinde tutar. Bu göl bölge halkının geçim kaynağıdır. Bu göl Nisan ayına kadar don halde kalır. 

Bölgede gezmeniz gereken diğer yerler; Arslantepe Höyüğü/ Malatya, Harput/ Elâzığ, Akdamar Adası/ Gevaş Van, İshak Paşa Sarayı/ Ağrı, 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu’da kentleri sırası ile gezerek önemli yapıların hepsini ziyaret edebilirsiniz. 

Balıklıgöl/ Şanlıurfa: Urfa dendiğinde akla Balıklıgöl gelir. Burası doğal bir güzelliktir ve uzunluğu 150 metredir. Hazreti İbrahim ateşe atıldıktan sonra göl olduğu efsanesi dilden dile ile dolaşır. Kutsal kabul edilen göl her yıl sayısız ziyaretçi alır.

Halfeti/ Şanlıurfa: Güneydoğu bölgesinde en öne çıkan şehir Şanlıurfa’dır. Bu kent gezilecek yeri dışında bölgeye has tatlıları ile de bilinir. 2000 yılında bir kısmı sular altında kalan Halfeti günümüzde bölgenin en fazla ziyaretçi alan yerleri arasındadır. Bu güzelliği yakından görmek için mutlaka Halfeti’ye gelmeniz ve gezmeniz önerilir.

Göbeklitepe/ Şanlıurfa: Şanlıurfa’da en y eni kazı çalışmaları sonucunda bulunan Göbeklitepe, bölgenin kültürel zenginliğini en özel hali ile ortaya çıkarmıştır. Buradaki kalıntıların 6500 yıl öncesinden inşa edildiği tahmin edilir.

Nemrut Dağı/ Adıyaman: Nemrut Dağı adını sınırların ötesine taşımayı başarmıştır. Şehir merkezine 78 kilometre uzaklıkta bulunur. UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alır. Burası özellikle günbatımını izlemek için tercih edilebilecek en harika yerdir.

Bölgede gezilebilecek diğer yerler; Mor Gabriel Manastırı/ Midyat Mardin, Harran Ören Yeri/ Şanlıurfa, Deyrulzafaran Manastırı/ Artuklu Mardin, Malabadi Köprüsü/ Silvan Diyarbakır’dır.

Ege Bölgesi

Türkiye’nin turizmi ile ön plana çıkan diğer bölgesi Ege Bölgesi’dir. Kıyıya paralel olan bu bölgede yaz mevsimi nüfus neredeyse ikiye katlanır. Güzellikleri kadar tatil yerleri ile de öne çıkan bir bölgemizdir.

Efes Antik Kenti/ İzmir: Efes bölgede en büyük öneme sahip yerlerin başında gelir. Tarih boyunca çok farklı sayıda medeniyet gören bu kalıntılar turistler tarafından mutlaka ziyaret edilir.

Pamukkale Travertenleri/ Denizli: UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan Pamukkale Travertenleri eşi bulunmayan bir doğal güzelliktir. Sağlığa faydası olduğu bilinen bu travertenler sağlık turizminde en önemli adreslerden birisidir. Ege ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunur. 

Ölüdeniz/ Fethiye: Ege dendiğinde akla gelen en önemli turistik yer şüphesiz Ölüdeniz’dir. Fethiye’de bulunan bu muhteşem koy, tatilcilerin sıklıkla tercih ettikleri bir yerdir. Buraya geldiğinizde mutlaka Kelebekler Vadisi’ni de görmelisiniz. 

Çeşme/ İzmir: Çeşme, Türkiye’de en popüler tatil yerleri arasındadır. Sayısız yerli ve yabancı turist burada buluşur. Plajları kadar eğlenceleri ile de ünlüdür. Unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenler mutlaka burayı tercih eder.

Türkiye’nin Asırlar Öncesine Dayanan Tarihi

Türkiye geçmişten günümüze birçok farklı medeniyetin hakimliğini görmüş bir ülkedir. Tarihin ilk dönemlerinden itibaren birçok farklı uygarlık tarafından ele geçirilmiş ve başkent olarak birçok şehri kullanılmıştır Her bir uygarlık o döneme ait en önemli yaşam yerlerini ve kalıntılarını bıraktığından, günümüzde Türkiye toprakları sayısız tarihi zenginliğe sahiptir. Kültür mirası açısından oldukça zengin olan ülkenin her bir bölgesinde kültürel anlamda sayısız zenginlik bulunur. 

Türkiye’nin En Önemli Kültürel Etkinlikleri

Türkiye, kültürel etkinlik açsından oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Yaz kış hiç durmadan birçok farklı şehirde hemen her gün sayısız etkinlik düzenlenir. Yıl geneline bakıldığında ortalama bir yıl içinde 30 bin farklı etkinlik ve organizasyon düzenlendiği bilinmektedir. Farklı şehirleri ve kültürleri bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlikler ülke değerinin ve kültür puanının artmasına da önemli ölçüde destek olur. 

Türkiye’de Konaklamak İçin En İyi Adresler 

Türkiye’de her şey çeşit ve seçenek açısından oldukça boldur. Her bölgede turistler için yeterli seviyede gezilecek yer, yeme-içme ve konaklama imkânı bulunur. Gezinizi hangi bölgeye gör ayarladığınıza göre konaklama alternatiflerinizi değişecektir. Ancak genel anlamda konaklama kalitesine baktığınızda ülke genelinde aynı standardın geçerli olduğunu görebilirisiniz Ülkenin en doğusu ile en batısı arasında hizmet veren bütün işletmeler müşteri memnuniyetini öne çıkartarak derece güvenilir ve memnun edici bir hizmet sunar. Türkiye’de konaklama seçenekleri arasında her bütçeye yuğun mutlaka bir alternatif bulabilirsiniz 

Türkiye’nin Dünya Mutfağına Rakip Olacak Lezzetleri

Türkiye lezzetler karması bir ülkedir. Ancak mutfağında sayısız kendine özgü yemek ve tatlısı bulunur. Türkiye’ye ilk defa gelen turistler ülkede bulunan lezzetleri tatmakla bitiremez. Her bir lezzet farklı bir sunum ile masaya gelir. Türkiye’de mutlaka yenmesi ve tadına bakılması gereken lezzet ve tatlılar şu şekildedir;

 • Ekmek kadayıfı
 • İnegöl köfte
 • Döner
 • Kebap
 • İşkembe çorbası
 • Pide
 • Kelle paça
 • Beyran
 • Tandır kebabı
 • Keşkek
 • Testi kebabı
 • Tarhana çorbası
 • Revani
 • Hamsi tava
 • Künefe
 • İçli köfte
 • Mumbar
 • Mantı
 • Şekerli sucuk
 • Mavi yengeç
 • Etli ekmek
 • Peynir Tatlısı
 • Mıhlama
 • Cağ Kebabı
 • Dolma
 • Maraş dondurması
 • Aşure

Türkiye’de Ulaşım

Türkiye’de oldukça gelişmiş bir ulaşım ağı bulunur. 81 il geneline karayolu ile ulaşmak mümkündür. Buna ek olarak havayolu taşımacılığı son derece gelişmiştir. Büyükşehirlerden kalkan uçaklar ile birçok şehre kolayca gidebilirsiniz. Havalimanı bulunmayan şehirler en yakın şehirlerden aktarma servis yapar. 

Tren Ulaşımı

Demiryolu ulaşımı Türkiye’de en eski dönemlerden itibaren kullanılır. Ülke genelinde eni bir taşımacılık olan Yüksek Hızlı Tren hatları oldukça popülerdir. Türkiye’nin bütün bölgelerine YHT ile saatler içerisinde gidilebilir. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüs hem büyük şehirlerde hem de kasaba ve köylerde ulaşımın resmen can damarıdır. Büyükşehirlerde otobüs ulaşımı gece geç saatlere kadar devam eder. Her tür kasaba ve köye varana kadar otobüsler ile gidilebilir. Otobüsler şehir içi olduğu gibi şehirler arası olarak da hizmet verir. Karayolu ile dilediğiniz şehre otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. 

Taksi

Taksi kullanımı Türkiye genelinde son derece yaygındır. Güven veren bir hizmet olması nedeni ile nisanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. 81 ilde en az nüfuslu kasaba ve köylere bile uygun hava koşullarında taksi ile ulaşım sağlamak mümkündür. Kış mevsiminde özellikle doğu bölgelerde hava durumunun olumsuz olması nedeni ile ulaşımda birtakım aksaklıklar meydana gelebilir. 

Araç Kiralama

Türkiye’de araç kiralama firmaları havaalanında ve terminallerde yolcular indikleri anda onları karşılar. İlk defa gelecek ziyaretçilere büyük bir kolaylık sağlayacak kiralık araçlar güvenli ve konforlu bir tatil için vazgeçilmezdir. Araç kiralama firmaları geniş araç seçeneklerine sahiptir. Bu sayede hemen her bütçeye uygun bir araç kiralamanız oldukça kolaydır. 

Türkiye’ye En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Türkiye’ye neredeyse her gün yurtdışından yeni yolcu girişi olur. Ülke içinde şehirler arası anlamda oldukça yoğun bir ulaşım trafiği mevcuttur. Her gün havalanan uçaklar birçok durumda saat başı olarak yolculara ulaşım imkânı sunar. 24 saat devam eden ulaşım yılın her mevsiminde aynı yoğunluğa sahiptir. En uygun dönemde Türkiye’ye uçak bileti alabilmek için havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edebilirsiniz. Yaz sezonunda indirimli firmalar aracılığı ile Türkiye’de dilediğiniz şehre güvenli bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz. 

Türkiye’nin İklimi

Türkiye’ kıyı bölgelerde farklı iç bölgelerde farklı iklim özelliklerine sahiptir. Denizi görmeyen iç kesimlerde karasal iklim görülür. Bu bölgede yer alan şehirler kış mevsimin soğuk ve karşı geçirirken yaz mevsimini sıcak ve güneşli geçirir. Kıyı bölgelerde Akdeniz iklim etkileri görülür. Yazları oldukça sıcak ve geçen bölgede kış mevsimi ışık ve yağışlı geçer. Karadeniz bölgesinde bulunan iklim özelikleri ile yılın büyük bir bölümünde bu şehirlerin yağış almasını sağlar. Dört mevsim iklim özelliklerine sahip olan ülke ziyaret açısından her sezon tercih edilebilir. 

turkiye

İstanbul Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

11 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.287,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.018,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.158,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis