Van Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Van Ankara uçak biletleri

05 Ara 2023

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

Van Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Cumhuriyet’in kuruluş başlangıcından itibaren Türkiye’nin başkenti olan şehir, Anadolu topraklarının merkezinde ve ülkenin ikinci en gelişmiş ve en kalabalık şehridir. Şehir artı şeklinde geniş ve uzun bulvarlarla tasarlandığı için çok düzenli ve ulaşımı nispeten çok kolaydır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve bakanlıklar şehrin merkezinde konumlanmıştır. Üniversiteler şehri olarak da tabir edilir. Türkiye’nin köklü devlet ve özel okulları bu şehrin en temel özelliğidir. Gerek resmi kurumların gerekse büyük ve köklü üniversitelerin ve liselerin olması sebebiyle nüfusunun eğitim düzeyi yüksektir. Sosyal ve kültürel etkinlikler, konserler, fuarlar Ankara’da her zaman vardır ve Ankara’ya gitmeden evvel bu etkinliklerden en az birine katılmak için program yapmalı ve zaman ayırmanız önerilir. Eğlence ve gece hayatı da çok gelişmiştir. Türkiye’nin dört bir tarafından gelerek harmanlanmış gurme kültürü de muhteşemdir. Bütçenize ve damak zevkinize uygun bu özel mekanları bulmanız çok kolaydır.

Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği otel ve apart otel alternatifleri çok fazladır ve her bütçeye uygun seçenekler sunması bakımından da gelenleri üzmeyen bir şehirdir.

Ankara’da iş ve eğlence haricinde gezilip görülecek müzeler, temiz havada hoş vakit geçirilebilecek parklar çok fazladır.

Van’dan Ankara’ya Uçakla Ulaşım

Van Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ilidir. Van Ankara arası kara yolu ile yaklaşık 15 saat, tren ile 24 saat, uçak ile 1 saat 45 dakikalık ulaşım mesafesindedir. Hem sunduğu konfor hem de kısa süreli ulaşım özelliği ile uçak ön plana çıkmaktadır. Her gün değişik saatlerde Van’dan Ankara’ya uçak yolculuğu hizmetine çok kolay ulaşabilirsiniz. Zamandan tasarruf sağlayan konforlu bir yolculuğa kim hayır diyebilir ki! Tek yapmanız gereken belirlediğiniz zaman aralığı için Hepsiburada Seyahat alternatiflerini değerlendirerek önceden uçak biletinizi alıp rahat, konforlu ve hızlı bir yolculuk için adımı atmanız olacaktır. 

Ankara’da Ulaşım

Uçakla gelen yolcular Ankara Esenboğa hava limanına iniş yaparlar. Buradan şehir merkezine toplu taşıma otobüslerini kullanarak en ekonomik seçeneği değerlendirebilirler. Toplu taşıma otobüslerinden şehir kartı satın alarak yararlanabilirsiniz. Bu kartları şehir içindeki ulaşımınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer bir yöntem de özel hava yolu servisleridir. Bu servisler hava alanı uçuş planına göre programlanmış saatlerde düzenli olarak çalışır. Nispeten daha pahalı ama daha konforludur. Şehir merkezinde Kızılay ve Aşti bölgesine ulaşım sağlar. İsteyenler taksi ile daha hızlı bir şekilde gidecekleri noktaya direkt varabilirler. Seçiminizi bütçeniz belirleyecektir. Hava alanında oto kiralama şirketlerinin ofisleri vardır ve buralardan ekonomik veya lüks araçlardan dilediğinizi kiralayabilirsiniz.

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler

Anadolu’nun düşman işgalinden kurtuluş mücadelesinin ana karargahı olan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla birlikte başkent olmuş ve yeni cumhuriyetin sosyo kültürel, siyasi ve ekonominin merkezi olarak gelişmiştir. Şehir planlaması doğru yapıldığı için geniş bulvarlara ve geniş yaya yürüme yollarına sahiptir. Çankaya’ya çıkan yolların arasında kalan Botanik Parkı ve Seymenler Parkı iki büyük vadide Ankara için çok önemli gezme ve mesire yeri olarak değerlendirilmektedir. Özellikle Seymenler Parkı içindeki aktivite alanında konserler ve gösteriler yapılmaktadır. Botanik Parkının en üst tarafında yer alan alışveriş merkezinin seyir terasından tüm Ankara’yı kuş bakışı seyredebilirsiniz.

2011 yılından beri Ankara Büyükşehir belediyesinin özel tasarlanmış üstü açık otobüsleri ile her ay kentin tanıtılmasına yönelik farklı programlar olarak planlanan şehir turlarına katılabilirsiniz.

Ankara’ya geldiyseniz muhteşem mimarisi ve dünya ülkeleriniz özel olarak gönderdiği ağaçlarla peyzajının yapıldığı Anıtkabir’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Atatürk ve silah arkadaşı İsmet İnönü’nün naaşlarını ziyaret ettikten sonra Atatürk Müzesi’ni gezmeniz ve Atamıza ait özel eşyaları yakından görmelisiniz. Günümüzden yaklaşık 85 yıl öncesine ait Atamızın giydiği kıyafetleri görünce, bu gün bile giyip sokakta rahatça dolaşabileceğiniz kadar şık, hala güncel ve çağdaş olduğuna inanamayacaksınız.

1968 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek Tabiat Tarih Müzesi, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş fosil, mineral, kayaç ve maden örnekleri ve hayvanlar sergilenmektedir. Bedensel engelli vatandaşlarımızında rahatça gezebilmesi için müze binasının mimari yapısı özel olarak tasarlanmıştır.

Şehirde Ankara taşı kullanılarak yapılmış birçok tarihi binaya hayran olacaksınız. Bunlardan birincisi Ulusal Mimarlık Dönemi yapılarından olan, Müze vasfını 1957 yılında kazanan Büyük Millet Meclis binasını gezebilir, Cumhuriyetin kuruluşundaki ve ilk yılların ruhunu içinizde hissedebilirsiniz. Ardından da 2. TBMM binasını yani Cumhuriyet Müzesi’ni gezmeniz önerilir.

Ankara Kalesi ve Anadolu Medeniyetler Müzesi birbirine yakın iki önemli, ziyaret edilmesi gereken mekanlardır. Hitit eserlerinin sergilendiği müze binaları; Kurşunlu Han ve Mahmut Paşa Bedesteni binalarının onarılarak müzeye dönüştürülmesiyle şehre kazandırılmış önemli yapılardır. Akşam yemeği saatine göre ayarlarsanız Ankara Kalesi bölgesindeki Ankara evlerinin restore edilerek, farklı tatların ve eğlencenin mekanları olarak hizmet veren restoranlardan birinde güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Ankara’da Denenmesi Gereken Tatlar

Ankara tavası en bilindik yemektir. Arpa şehriyesi ve kemikli et ile yapılan bu yemek Türk mutfağının lezzetlerini sunan lokantalarda mutlaka vardır.

Atatürk Orman Çiftliği’ne giderseniz, sıra sıra dizilmiş küçük kokoreççilerden enfes kokoreçler yiyebilirsiniz. Karnınız aç olmaya bilir ama mutlaka Atatürk Orman Çiftliği kaymaklı dondurmasını tatmalısınız. Kesin ikinci dondurmayı yemek için bir bahane yaratırsınız. Ama canınız tatlı istemiyorsa yine Atatürk Orman Çiftliği üretimi olan yoğurdunu serin serin yiyebilirsiniz.

Ankara’nın hemen hemen her köşesine yayılmış pidecileri, İskender kebapçıları ve büfeleri Ankaralıları ve ziyaretçilerini aç bırakmaz.

Ankara’da Konaklama İmkanları

Resmi kurumların tümü Ankara’da olduğu, Türkiye’nin 3 büyük tıp okulu ve hastaneleri olduğu, en büyük ve köklü devlet üniversiteleri olduğu için mutlaka yolunuz Ankara’ya düşer. Ankara’nın her köşesinde her bütçeye uygun otel ve apart otel bulmak mümkündür. Birçok devlet kurumunun da misafirhaneleri vardır. Size uygun lokasyondaki alternatiflerden yine bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Ankara’da Ulaşım

Ankara çok derli toplu ve planlı şehirleştiği için ulaşım kolaydır. Toplu taşıma otobüsleri, dolmuşlar ve metro sayesinde ulaşım hem kolay hem de ekonomiktir. Ankara Şehir Kartı alarak tüm toplu taşımalardan sorunsuzca yararlanabilirsiniz. Neredeyse tüm otobüs ve metrolar Kızılay’dan geçer. Duraklarda olan güzergah şemalarını inceleyerek kendinize bir rota belirleyebilirsiniz. İsterseniz taksi de kullanabilirsiniz. 

Ankara’da İlkim Nasıldır?

Ankara tipik kara iklimidir. Kışın gerçekten soğuktur ama havası kuru olduğu için düzgün giyindiğinizde soğuğu içinizde hissetmezsiniz. Ama kuru ve soğuk havaya karşı cildinizi korumak için mutlaka nemlendirici kremlerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın. 

Yazın da çok sıcaktır. Şehrin her yerinde bulabileceğiniz küçük büyük parklar sizi bu sıcaklardan korumak için gizli vahalar gibidir. Eğer yolunuz üstündeyse mutlaka Kuğulu Park’ta mola vermeli ister soğuk ister sıcak bir içecekle rahatlamalı, bu küçük ama ruhu olan parkta dolaşmanın, kuğuları ve ördekleri beslemenin keyfini çıkarmalısınız.

Van – Ankara Uçak Biletimi Ekonomik Olarak Nasıl Alabilirim?

Uçak firmaları belli dönemlerde kampanyalar yapar. Acil bir işiniz yoksa veya planlı bir ziyaret yapmayı düşünüyorsanız kampanyaları takip edebilir size en uygun döneme biletinizi alabilirsiniz.

Neden Van’dan Ankara’ya Gitmek İçin Uçak Tercih Etmeliyim?

Van Ankara arası kuş uçuşu 955km’dir. Kara yolu ile yaklaşık 15 saat gibi bir süre arabanızda veya otobüste seyahat etmek zorundasınız. Tren daha konforlu olsa da tren yolculuğu 24 saat sürmektedir. Uçak ile uçuş süresi 1 saat 45 dakika sürmektedir. Tren ve karayolu seçenekleri düşünüldüğünde süre çok kısa ve yolculuk çok konforludur.
van_ankara

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

7 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Van Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

3 °C

3 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

1 sa 40 dk

2 sa 25 dk

2 sa 10 dk

2 sa 40 dk

1 sa 5 dk

2 sa 40 dk

2 sa 55 dk

2 sa 50 dk

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Van çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
504,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.629,09TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.384,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Van çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

7.206,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.824,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis