Van Bodrum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Van Muğla uçak biletleri

03 Ara 2023

04 Ara 2023

05 Ara 2023

06 Ara 2023

22 Ara 2023

Van Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bodrum, Muğla iline bağlı olan 13 ilçeden birisidir. Aynı zamanda Bodrum denildiğinde gözlerde ilk canlanan görüntü beyaz kireç kaplı taş evlerdir. Çivit mavisinden pencere ve kapıları, koyları, sıcak ve huzurlu atmosferiyle tam anlamıyla tatil cennetidir. Hatta Bodrum’un güzelliğine karşı birçok şiir, şarkı dahi yazılmıştır. Türkiye’nin en popüler tatil şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir. 

Bodrum için dört mevsim boyunca huzur veren ve kaçış için oldukça uygun bir lokasyon demek doğrudur. İstediğinizde kalabalıktan kaçabileceğiniz gibi istediğiniz zaman kalabalığın içerisine de karışabilirsiniz.

Bodrum’da gezilebilecek Yerler

Bodrum koyları ve beldeleri ile hem tarihi hem de kültürel anlamda son derece kıymetlidir. Bu noktada da sizlere gezip görebileceğiniz birçok alan sunar. Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum’un simgesi haline gelen kalede bulunmaktadır. Kale iki liman arasında yer alan kayalıklara inşa edilmiştir. Aynı zamanda kalenin yapımında dünyanın yedi harikasından birisi olarak kabul edilen Mousoleion’un taşlarından yapılmıştır. 

Antik zamanlardan önce ada olarak kullanılan bir alandır. İlerleyen zamanlarda kente bağlanarak yarımada özelliği kazanmıştır. Bodrum kalesini St. Jean şövalyeleri yapmıştır. Ayrıca bu kale 19. yüzyılın sonlarına doğru zindan olarak da kullanılmıştır. 

Bodrum Kalesinin tamamı Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi sergileme alanı olarak kullanılmaktadır. Bunun haricinde Serçe Limanı Batığı ve Uluburun batığı olmak üzere özel alanlara da sahiptir. Müze koleksiyonlarının içerisinde yer alan Türk Hamamı, yeryüzündeki en büyük Amphora koleksiyonu, Doğu Roma’ya ait bir gemisi, Cam Salonu, Cam Batığı, son derece değerli Sikke ve Mücevherat Salonu ve Karyalı Prenses Salonu görülmeye değerdir. İşkence ve Katliam Odaları ile Alman İngiliz Kulesi de hayli ilgi çekicidir. 

Halikarnas Mozolesi, dönemin kralı olan Mausolos adına yaptırılmıştır. Dünyanın yedi harikasından biridir. Ancak yapı günümüzde bütünüyle mevcut olmayan bir yapıdır. Şu andaki mevcut kolonlardan Yunan ve Mısır Mimarisini çağrıştıran ikili bir sentez vardır. Devasa boyutlardaki bu mezar, yaşanan depremlerden dolayı günümüze tam haliyle gelememiştir. 

Antik Tiyatro, Halikarnassos kentinin kuzeyinde kurulmuştur. Klasik çağlardan günümüze kadar ulaşmayı başarmış önemli bir yapıdır. M.Ö. 337 yılında yamaca dayalı olarak inşa edilmiştir. Bodrum’un merkezinde yer alan ve Göktepe dağının eteklerine konumlandırılmıştır. Roma İmparatorluğu döneminde tiyatroların ve belli performansların sergilendiği alan olarak kullanılmıştır. 1960 yılında yapı restore edilmiştir. Sonrasında ise festivallerde ve bazı organizasyonlarda kullanılan bir alan haline gelmiştir. Tam olarak 13 bin kişilik bir kapasitesi vardır. Koltuklar arasındaki geniş mesafeler ise oldukça ilgi çekicidir. Klasik bir tiyatro düzeni kurgusuyla yapılmıştır. 

Bodrum’un Tarihi

Dünyaca ünlü olan Bodrum yarımadası tam olarak 3500 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Kadim medeniyetlerden, imparatorluklara birçok devlete hizmet etmiştir. Aynı zamanda şehrin kültürel, sanatsal ve doğal güzellikleri oldukça ilgi çekicidir. Özgün mimarisi, gastronomisi de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmesine sebep olan detaylardan bazılarıdır. 

Gezilecek yerlerden biri olan Myndos Kapısı, M.Ö. 4. yüzyılda yapıldığı düşünülen bir yapıdır. Bölgenin tarihi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Yörede Diktiri adı ile bilinir. Bölge şehrin batı surlarının en önemli alanlarını oluşturur. Kapıda 8’er metre yüksekliklerinde kuleler vardır ve kapı bunlar arasına inşa edilmiştir. Halikarnas’a açılan antik giriş kapısı niteliğindedir. 

Bitez, Muğla’nın en gözde yerlerinden olup, Bodrum’un güneyinde yer alır. Özellikle ziyaretçiler en çok burayı tercih etmektedir. Burası yarım ay şeklinde oluşturulmuş 200 metre uzunluğundaki halk plajıyla oldukça keyifli bir yerdir. Aynı zamanda temizliği ile dikkat çekerek Mavi Bayrak ödülünü almıştır. Denizi oldukça sakin ve dalgasızdır. Birdenbire derinleşmez. Çeşitli su sporlarını da burada yapabilirsiniz. Türkiye’de sörf yapmak için en uygun bölgelerden biri olarak bilinir. Gündüzü her ne kadar sakin gibi olsa da gece hayatı oldukça hareketlidir. 

Gümüşlük, Bodrum denildiğinde akıllara ilk gelen yerdir. Burası balık restoranları ile ünlenmiştir. Son derece huzurlu ve sakin bir koydur. Yöre halkı buraya gümüş paralardan ötürü Gümüşlük ismini vermiştir. Yaz sezonunda oldukça kalabalık olur. Burada yürüyüş yapabilir, müzik dinleyebilir, çeşitli el yapımı takılar satın alabilirsiniz. Bütün bir günü huzurla geçireceğiniz Gümüşlük, yaz tatillerinde Bodrum’da vazgeçilmezlerdendir. 

Pedasa Antik Kenti, 3599 yıl önce kurulmuş olan bir yerleşim yeridir. Aynı zamanda Gökçeler kalesi olarak bilinir. Kalan taşlar yapının temelini oluşturur. Bölge oldukça iyi bir şekilde korunmuştur. Kazı çalışmaları günümüzde aktif olarak devam etmektedir. 

Bodrum’da Kültürel Etkinlikler

Kendine has özellikleri eğlenceli aktiviteleri ile meşhur bir hale gelmiş olan Bodrum’da yaz kış demeden birçok festival düzenlenir. Birbirinden keyifli olan bu festivallere katılarak tatillerinizi çok daha renkli hale getirebilirsiniz. Mandalina Festivali, Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali, Slow Cheese Bodrum, Bodrum Pedasa Festivali, Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali, Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Sumer Tango Fest Bodrum, Chill Out, The Bodrum Cup bilinen festivallerinden bazılarıdır.

Bodrum’da Konaklama

Bodrum’da çok fazla konaklama seçeneği yer alır. Beklentileriniz be bütçeniz doğrultusunda seçim yapmanız bir hayli önemlidir. Bodrum’un coğrafi özellikleri ve yapılaşması açısından da Akdeniz yerleşim tipi hakimdir. Kısacası tatil mekanları dışında Bodrum’da konaklayabileceğiniz kiralık ev seçenekleri de yer alır. 

Bodrum’un Lezzetleri

Bodrum’un mutfağı rengarenk, bol sebzeli ve zeytinyağlı klasik bir Ege mutfağıdır. Sebzeler, zeytinyağlılar ve deniz ürünleriyle birlikte Ege Mutfağının güzelliklerini sizlere sunar. Bodrum’da özellikle tatmanız gereken lezzetler arasında kabak çiçeği dolması, enginar salatası, otlu çörekli börek, çingene salatası vardır. Bunlara ek olarak şehrin has lezzetlerinden olan mandalinalı dondurmayı da denemelisiniz. Bodrum Çökertmesi, Deniz börülcesi, Sarmaşık Kavurması, Turp Otu Salatası, Bamya, Hardal Otu Salatası ve Ekşili Palamut tadına doyulmayacak lezzetlerdendir. 

Bodrum’da Ulaşım

Bodrum’da şehir içi ulaşım noktasında düzenli bir ağ hattı vardır. Çoğu yerel halk ve turistler minibüs kullanımı yapmaktadır. Havaalanından şehir merkezine özel servis araçlarını ve taksileri kullanarak da gidebilirsiniz.

van_bodrum

Muğla Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

20 °C

20 °C

Uçuş süreleri

Bodrum

Trabzon

2 sa 30 dk

2 sa 35 dk

Bodrum

Samsun

2 sa 15 dk

Bodrum

Van

2 sa 45 dk

Bodrum

Gaziantep

2 sa 25 dk

Bodrum

Batman

2 sa 40 dk

Bodrum

Hatay

2 sa 30 dk

Bodrum

Şırnak

2 sa 50 dk

Bodrum

Mardin

2 sa 40 dk

Bodrum

Erzurum

2 sa 35 dk

Van Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

1 sa 40 dk

2 sa 25 dk

2 sa 10 dk

2 sa 40 dk

1 sa 5 dk

2 sa 40 dk

2 sa 55 dk

2 sa 50 dk

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Van çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
504,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.629,09TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.384,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Van çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

7.206,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

Muğla varışlı yurt içi uçak biletleri

443,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.631,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.419,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.549,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis