Van Kayseri Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Van Kayseri uçak biletleri

1.912,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

16 Ara 2023

16 Ara 2023

1.912,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

17 Ara 2023

17 Ara 2023

1.912,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Ara 2023

18 Ara 2023

2.924,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

27 Oca 2024

27 Oca 2024

Van Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erciyes Dağı eteklerinde bulunan Kayseri, İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Tarih boyunca birçok medeniyetin yaşamış olduğu bu şehir günümüzdeki haliyle Türkiye’de bulunan en kalabalık şehirler arasında yer alır. Bu sırlamaya 14. sıradan giren şehrin nüfusu 1.358.980 kişiden oluşmaktadır. 16 ilçesi bulunan Kayseri, Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan en büyük şehirdir. Bu şehir, İç Anadolu’nun güney kısmıyla Orta Kızılırmak tarafında yer alır. Bölgede en hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Doğusunda Sivas, kuzeyinde Yozgat, batısında Nevşehir, güneyinde ise Adana ve Kahramanmaraş yer alır. 

Kayseri’de Gezilmesi Gereken Yerler

Kayseri’de gezebileceğiniz birçok alan ve mekan vardır. Yaklaşık 6 bin yıllık geçmişe sahip bu şehir, içerisinde birçok tarihi ve önemli yapıyı bulundurur. Bunların başında Kayseri Kalesi ve Surları gelir. Roma döneminden kalma bu yapı, mimarisiyle dikkatinizi çekmeyi başarır. Osmanlı döneminde inşa edilip aktif olarak kullanılmış bu kaleyi yakından görmeniz oldukça iyi olacaktır. Saat kuleleri de şehirlerin mimarisinde genelde önemli bir yere sahiptir. Kayseri Saat Kulesi de gidip görmeniz gereken duraklardan biri olmalıdır. Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan kule de Osmanlı döneminde inşa edilmiş olduğundan tarihi anlam ve öneme sahiptir. 

Bunların yanı sıra eski Kayseri evleri de mimari yapısıyla hayli dikkat çekicidir. Bu evler, mimari tasarımları ve sahip oldukları kültürel özellikleri sayesinde yıllara meydan okuyan bir görüntüye sahiptir. 

Kayseri’ye gitmişken Cumhuriyet Meydanı’nı, Osmanlı Sokağı’nı ve Tarihi Kayseri Mahallesi’ni gezmelisiniz. Bu alanlar sizin Kayseri mimarisini detaylı bir şekilde görmeniz için oldukça ideal yerlerdir. 

Atatürk Evi Müzesi de Kayseri’de yer alan kıymetli mekanlardan biridir. 1919 yılında Mustafa kemal Atatürk’ün burada ağırlanmış olması yapıyı daha da anlamlı hale getirir. 1983 yılında Atatürk Evi haline gelen konak 1998 yılında son düzenlemeler sonrasında Atatürk Müzesi halini almıştır. Müze içerisinde Atatürk’ün balmumu heykeli ve ziyareti sırasında ortaya çıkan fotoğraf ve belgeler yer alır. 

Bu yapılara ek olarak gittiğinizde; Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesini , Amerikan Koleji ve Hastanesi Binası’nı, Kadir Has Kent ve Mimar Sinan Müzesi’ni, Ahi Evran Esnaf Ve Sanatkârlar Müzesi’ni ve Kayseri Bilim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Doğal güzellikler olarak; Ali Dağı’nı, Erciyes Dağı’nı, Aladağlar Milli Parkı’nı, Mimar Sinan Parkı’nı, Zamantı Irmağı’nı, Sultan Sazlığı’nı, Palas Tuzla Gölü’nü, Kapuzbaşı Şelalelerini, Soğanlı Vadisi’ni ve Yamula Barajı’nıda ziyaret listenize ekleyebilirsiniz.

Kayseri’nin Tarihi

Kayseri 6000 yıllık tarihe sahip olan oldukça değerli bir şehirdir. Şehrin tarihi, Kayseri’ye 22 km. uzaklıkta olan Kültepe’de Hititler, Asur ve Friglere ait kalıntıların bulunmasıyla belgelenmiştir. Bizans döneminde Kayseri, Hıristiyanlığın yayılabildiği en büyük şehirlerden biri haline gelmiştir. Sonraki dönemde Selçuklular Kayseri’yi ele geçirmiştir. Bu dönem de Malazgirt Savaşı’nın öncesine tekabül eder. Tam hakimiyet ise savaş sonrasında kurulmuştur. Selçuklular döneminde Kayseri, Konya’dan sonra ikinci başkent olarak önem kazanmıştır. Şehir o dönemlerde birçok farklı eserlerle süslenmiştir. Şehrin bugün sahip olduğu tarihi anlam da aslında buradan gelir. O dönemden kalma eserler hala şehrin bazı noktalarında size varlığını hissettirecektir.

Osmanlı Devleti döneminde vilayet haline gelmiş olan Kayseri, daha sonra 1988 yılında ‘büyükşehir’ unvanı kazandı. Böylece Kayseri bugünkü halinin temellerini Cumhuriyet döneminde atmış oldu. 

Kayseri’de Düzenlenen Kültürel Etkinlikler

Kayseri tarihi ve kültürel açıdan oldukça önemli bir noktada yer alan şehirdir. Tarihi anlamda öneme sahip olan bu şehir kültürel anlamda da kendisini ön plana çıkarmayı başarır. Bu şehirde düzenlenen birçok festival, yarışma ve etkinlik şehrin adını duyurması noktasında büyük bir rol oynar. Şehirde çeşitli tiyatrolar düzenlenir. Dönem dönem rastlayabileceğiniz tiyatrolar sayesinde sanatsal açıdan ruhunuzu doyurabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra şehir içinde pek çok konser de düzenlenir. Zaman zaman Türk sanat müziği konserlerine tanık olabilirsiniz. Bu alana ilgi duyan ve Türk sanat müziği dinlemekten mutluluk duyan biriyseniz kaçırmamalısınız. Ayrıca özel günlerde de konserlerin düzenlendiğine tanık olabilirsiniz. Tıp bayramı konseri bu konserlerden bir tanesidir. Yaza Merhaba Gençlik Festivalleri kapsamında da birçok gence hitap eden konserler düzenlenir. Bu konserlere katılarak eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç gün süren festival sayesinde enerjinizi tamamen atabilirsiniz. Zaman zaman maraton yarışları da düzenlenmektedir. Spora ilgi duyuyor ve bir maraton yarışı izlemek istiyorsanız denk geldiğinizde bu etkinliği kaçırmamalısınız.

Kayseri’de Konaklama

Kayseri sık sık ziyaretçilerinin ilgi odağı olan bir şehirdir. Uzun süreli olarak gelen misafirler için çeşitli konaklama imkanları sunulur. Şehirde kalabileceğiniz birçok farklı seçenek vardır. Apart, günlük kiralık daire ve oteller olmak üzere karşınıza çıkan seçenekler arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz. Yine de şehirdeki en yaygın konaklama yeri otellerdir. Birbirinden farklı ve güzel çeşitli oteller vardır. Gitmek istediğiniz her noktasında kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz oteller sayesinde konaklama sıkıntısı çekmemiş olursunuz. Tek yapmanız gereken gezmek istediğiniz bölgede bir otel seçmektir. Böylelikle ulaşımınız da kolay bir hale gelecektir. 

Kayseri’de Tadabileceğiniz Lezzetler

Kayseri mutfağı oldukça bilindik bir mutfaktır. Bu mutfağın kültürü 5000 yıl öncesine kadar dayanır. Zaman zaman farklı kültürmerin etkisiyle değişmiş, gelişmiş ve bugünkü halini almıştır. Kayseri mutfağına ait yemekler genellikle et ve hamur işi ağırlıklı olarak karşınıza çıkar. Bunların başında elbette hepinizin duymuş olabileceği Kayseri Mantısı gelir. Birçok farklı yerde mantı yapılsa da Kayseri Mantısı’nın yeri ayrıdır. Bu mantının lezzetine bu şehirde varacağınızdan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte; Meşhur Kayseri Pastırması, Pöç yemeği, yağlama, kurşun aşı, Kayseri tiridi, Çiriş yemeği, Cıvıklı, Örgülü Pilav, tahinli yaprak sarması, Kayseri katmeri, çemenli ekmek, Nevzine tatlısı, Aside tatlısı ve yoğurt tatlısı yöresel lezzetler arasında yer alır. Yolunuz Kayseri’ye düşerse bu yiyeceklerden en az birkaç tanesinin tadına bakmalısınız. 

Kayseri’de Ulaşım

İç Anadolu Bölgesi’ne bağlı bir şehir olan Kayseri’de otobüsler, tramvaylar ve dolmuşlar aracılığıyla ulaşım sağlanır. Şehir içinde bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak hemen hemen gitmek istediğiniz her noktaya ulaşabilirsiniz.

Otobüs 

Otobüs ağı tüm şehre yayılmış olduğundan sizin de otobüs aracılığıyla bir yerden bir yere gitmeniz hızlı ve kolay olacaktır. Dilediğiniz her saatte bulabileceğiniz bu araç seçeneğiyle gün içinde her an yolculuk yapabilirsiniz. 

Tramvay

İki tramvay hattı tüm şehir merkezine yayılmış durumda olduğundan şehir içi ulaşımlarınızda tramvayı da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tramvayların duraklara göre zaman ve saat bilgisine ulaşabileceğiniz bir site de yer alır. 

Van Havalimanına Ulaşım

Van şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Bu noktada sizlere sunulmuş fırsat olarak otobüslerden yararlanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına direkt olarak hareket eden belediye otobüsleri vardır. 

Van’dan Kayseri’ye Uçuş Kaç Saat Sürer?

Van ve Kayseri arası uçuş süresi 1 saat 20 dakikadır. 

Van’dan Kayseri’ye Uzaklık Kaç Km.dir?

Van ile Kayseri arasındaki uçuş mesafesi 712 kilometredir.

Van’dan Kayseri’ye En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Kayseri’ye gitmek istediğiniz her dönem için buradan uygun fiyatlar üzerinden uçak bileti alabilirsiniz.

van_kayseri

Kayseri Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Kayseri

İstanbul

1 sa 15 dk

Kayseri

İzmir

1 sa 35 dk

Kayseri

Antalya

1 sa 15 dk

Kayseri

Lefkoşa

2 sa 45 dk

Kayseri

Ankara

2 sa 10 dk

Kayseri

Bodrum

2 sa 25 dk

Kayseri

Dalaman

2 sa 45 dk

Kayseri

Trabzon

2 sa 50 dk

Kayseri

Van

3 sa 15 dk

Kayseri

Ağrı

3 sa 20 dk

Van Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

3 °C

3 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

1 sa 40 dk

2 sa 25 dk

2 sa 10 dk

2 sa 40 dk

1 sa 5 dk

2 sa 40 dk

2 sa 55 dk

2 sa 50 dk

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Van çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
504,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.629,09TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.384,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Van çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

7.206,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kayseri varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.352,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.096,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.456,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.912,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.748,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.905,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,75TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis