Van Trabzon Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Van Trabzon uçak biletleri

05 Ara 2023

1.998,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

07 Ara 2023

1.998,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

2.360,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

Van Trabzon Uçak Bileti

Van iliyle Karadeniz Bölgesinde bulunan Trabzon arasında küçük bir mesafe vardır. Bu bağlamda kısa bir sürede Van’dan Trabzon’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu süreçte Van Trabzon uçuş seferlerine göz atarak uygun bir bilet bulabilirsiniz. Van’dan Trabzon’a uçak bileti bulabileceğiniz birçok farklı havayolu şirketi vardır. Belirtilen tüm havayolu şirketlerinin uçuş seferlerini incelemeye alarak karar verebilirsiniz. 

Trabzon Hakkında 

Samsun’dan sonra Karadeniz Bölgesinin en büyük ikinci şehri Trabzon’dur. Yoğun bir nüfusa ve ufak bir yüz ölçümüne sahiptir. Bu kapsamda şehir merkezinden ilçelere çok kısa bir süre içerisinde seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda denize kıyısı olan Trabzon’da mutlaka deneyimlemeniz gereken çeşitli salatalar deniz ürünleri de vardır. Tarihi yapıları ve kültürel yansımaları ile Trabzon seyahatinizi biraz uzun tutarak tüm şehri keşfedebilirsiniz. 

Trabzon’da Gezilmesi Gereken Yerler

Turistik bir bölge olması bakımından ilgi çeken Trabzon’da gezilmesi gereken birçok yer vardır. Hem tarihi yapıtları hem de doğal güzellikleri ile Trabzon gezip keşfedilmesi gereken başlıca iller arasında yer alır. Bu bağlamda Trabzon seyahatinizde gidebileceğiniz yerler arasında Trabzon yaylaları vardır. Onlarca farklı Trabzon yaylasına giderek yeşilliklerin ve manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonrasında ise Bedesten Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz. Burada alışveriş yapmanız da mümkündür. Böylece Trabzon kültürünü ve medeniyetini de yakından tanıyabilirsiniz. Trabzon Kalesi, Sümela Manastırı gibi görsel bir ihtişam sunan tarihi yapıları da ziyaret edebilirsiniz. Trabzon’da yer alan Çal Mağarası da merkeze 5 km uzaklıkta yer alır. Trabzon’un en tepesinde yer alan Boztepe ise uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını izleyebileceğiniz bir noktadır. 

Trabzon’un Tarihi Geçmişi

Yaklaşık olarak 4000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Trabzon, çeşitli uygarlıkların da önemli konumlarından biri olmuştur. Roma ve Bizans dönemlerinde ön plana çıkan Trabzon, günümüzde Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan popüler illerden biridir. İyonların Karadeniz Bölgesine gelerek çeşitli kentler kurmasıyla Trabzon’da yerleşik hayata dair ilk izler bırakılmaya başlanmıştır. İlerleyen süreçlerde ise Pontus Devleti’nin de bir dönem hakimiyet kurmuştur. Nüfus Mübadelesi ve Trabzon’un işgalden alınmasıyla Türkiye’nin kalabalık 27. İli olmayı başarmıştır. Tarihini her yönüyle yansıtan Trabzon bu bağlamda kültürel bir zenginliğe sahiptir. 

Trabzon’da Gerçekleşen Kültür ve Sanat Etkinlikleri

Trabzon genelinde gerçekleştirilen birçok farklı etkinlik ve aktivite vardır. Siz de seyahat sürecinizde gerçekleşecek olan etkinliklere, festivallere ve aktivitelere göz atabilirsiniz. Özellikle de Boztepe’de gün batımını izleyerek keyif verici bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte yayla şenlikleri de belirli dönemlerde Trabzon’da ilgi gören etkinlikler arasındadır. Bu kültürel etkinliklere katılarak da Trabzon kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Trabzon’da Konaklanabilecek Yerler

Trabzon’a seyahat etmeyi ve konaklamayı planlıyorsanız, bu süreçte değerlendirebileceğiniz çeşitli alternatifler vardır. Bu alternatifler arasında otel, pansiyon, ev kiralama gibi olanaklar bulunmaktadır. Otel seçenekleri bulundukları konumlara göre değişiklik gösterir. Deniz manzaralı veya şehir manzarasına sahip olan oteller bulabilirsiniz. Bununla birlikte Trabzon’da gezip göreceğiniz yerlere yakın bir konumda konaklama yeri tercih etmeniz de önemlidir. Böylelikle ulaşım ve konaklama konusunda herhangi bir problemle de karşılaşmazsınız. Bunun dışında günlük veya aylık olarak kiralayabileceğiniz ev ve odalar da Trabzon’da vardır. Tüm bu konaklama seçeneklerinden bütçenize en uygun olanı tercih ederek değerlendirebilirsiniz. 

Trabzon’a Özgü Meşhur Lezzetler

Karadeniz bölgesinin kuzey kesimlerinde yer alan Trabzon, yöresel lezzetleri bakımından da oldukça ilgi görür. Trabzon’a gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken birçok yöresel yemek vardır. Özellikle de Karadeniz mutfağını daha iyi anlayabilmeniz açısından Trabzon’a özgü meşhur lezzetleri siz de deneyimleyebilirsiniz. Guliya Trabzon’a gittiğinizde duyabileceğiniz, adı aslında ğ ile okunan bir yemektir. İçerisinde karalahana, barbunya ve patates bulundurur. Bununla birlikte bal kabağı ve mısırın birleşiminden oluşan Kukuca tatlısı da oldukça beğeni toplar. Akçaabat köftesi, Sarambula, Kefal Ekşilisi ve Palamut dolması gibi lezzetleri de Trabzon’da bulabilirsiniz. Trabzon bu doğrultuda hem salata ve yeşillikler hem de balık içeriği taşıyan yöresel lezzetlerle doludur.

Trabzon Ulaşım Seçenekleri

Van’dan Trabzon’a uçak yolcuğu sonrasında havalimanından şehir merkezine ulaşımı çeşitli yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte değerlendirebileceğiniz ulaşım yöntemleri arasında otobüs, taksi ve araç kiralama vardır. Belirttiğimiz yöntemler aracılığı ile Trabzon’da gitmek istediğiniz veya konaklayacağınız yere kolayca varabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Trabzon’da çeşitli ulaşım yöntemleri arasında servis otobüsleri başlıca tercih edilen alternatifler arasındadır. Belirli servis otobüsleri Trabzon havalimanından da geçerek şehrin bazı kısımlarına ulaşım olanağı sunar. Bunun için iç hatlar kısmından çıktıktan sonra otobüslerin geçiş yaptığı bölgede beklemeniz yeterlidir. Servis otobüslerinin geçiş yaptığı durakları öğrenerek gideceğiniz yere uygun olan otobüsü kullanabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Trabzon genelinde tercih edilen başlıca ulaşım olanakları arasında taksi yer alır. Trabzon havalimanına varış yaptığınızda iç hatlar kısmında birçok taksi çalışma noktası bulabilirsiniz. Şehir merkezine veya direkt olarak konaklama yapacağınız yere gidebilmek için fiyat bilgisi de alabilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Trabzon havaalanında bulunan birçok farklı araç kiralama acentesi yolculara hizmet verir. Bu kapsamda Trabzon havalimanından merkeze araç kiralama hizmetleri kapsamında ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için uçak yolculuğu öncesinde veya uçaktan indikten sonra havalimanındaki araç kiralama acentelerini değerlendirebilirsiniz. Size uygun olan bir konfora sahip aracı kiralayarak konaklayacağınız yere ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Van Havalimanı Ulaşımı

Van Ferit Melen havalimanı şehrin merkezine tam olarak 8 kilometre uzaklıktadır. Bu kapsamda Van şehir merkezinden havalimanına oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için şehir içi otobüslerini değerlendirebilirsiniz. Van’da bulunan birçok şehir içi servis otobüslerinin güzergah ve durakları arasında havalimanı da vardır. Bunun dışında taksi veya araç kiralama olanaklarından da faydalanarak havalimanına erişim sağlayabilirsiniz. Merkezden havalimanına trafik yoğunluğuna bağlı olarak maksimum 15 dakikada varış gerçekleştirebilirsiniz.

Van’dan Trabzon’a Uçuş Kaç Saat?

Van’dan Trabzon’a seyahat etmeyi planlayanlar hem karayolu hem de havayolunu tercih edebilirler. Bu bağlamda Van’dan Trabzon’a karayolu ulaşımı üzerinden 8 saat 43 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı seyahati havayolu üzerinden gerçekleştirdiğinizde süreç 1 saat 3 dakikaya düşer. Genel anlamda uçuş süreci uçakların rötar yapma durumuna göre de değişiklik gösterebilir. 

Van Trabzon Arası Kaç Km?

Van ve Trabzon coğrafi konum olarak birbirlerine yakın illerdir. Bu doğrultuda Van Trabzon arasında 645 kilometrelik bir mesafe vardır. Bu mesafe havayolu ile ulaşımlarda 419 kilometreye kadar düşüş gösterir. Bu bağlamda Van’dan Trabzon’a havayolu ile ulaşım, karayolu ile ulaşıma göre daha kısa sürer. 

Van’dan Trabzon’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Van’dan Trabzon’a en uygun uçak bileti bulabilmeniz için erken bir dönemde bilet almanız önemlidir. Seyahatinizden ne kadar önce bilet alırsanız o kadar uyguna getirebilirsiniz. Genellikle uçak bileti fiyatları havayolu şirketlerinin belirlediği fiyatlara göre de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle en uygun uçak biletini alabilmek adına havayolu şirketlerinin belirlediği fiyatlara göz atabilirsiniz. 

Trabzon İklimi Nasıldır? 

Trabzon’da klasik Karadeniz iklimi hakimdir. Yaz ve kış aylarında bol miktarda yağış düşer. Nemli ve yamaç yağışları bol olan bir iklim hüküm sürmektedir.

van_trabzon

Trabzon Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

3 sa 10 dk

Van Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

3 °C

3 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

1 sa 40 dk

2 sa 25 dk

2 sa 10 dk

2 sa 40 dk

1 sa 5 dk

2 sa 40 dk

2 sa 55 dk

2 sa 50 dk

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Van çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
504,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.629,09TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.384,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Van çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

7.206,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
504,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.366,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.307,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis